بیماری های مفصلیدسته‌بندی نشده

بهترین پماد برای دیسک کمر؛ درمان موضعی برای رهایی از دردهای عمیق

بهترین پماد برای دیسک کمر را احتمالا در آغازین روزهای درگیر شدن با درد جست و جو خواهید کرد. درد کمر از آن دست دردهایی است که ممکن است شما را حتی در انجام کارهای روزمره‌تان دچار مشکل کند. با آغاز کمر درد هیچکس فکر نمی‌کند که ممکن است این درد نشانه‌ای از یک اتفاق عمیق‌تر باشد که در بخشی از کمر در حال رخ دادن است. پس برای آرام کردن دردها از مسکن‌های دردسترس استفاده می‌کند. در این مقاله از مجله پزشکی ژین طب درباره بهترین پماد برای دیسک کمر با شما سخن خواهیم گفت و اطلاعاتی در اختیارتان قرار خواهیم  داد.

کارهایی که برای دیسک کمر ضرر دارد

پیش از هرچیز باید بدانید اگر درگیر دیسک کمر هستید لازم است با ملایمت کامل با ستون مهره‌هایتان رفتار کنید. در این میان لازم است از انجام برخی حرکت‌ها بپرهیزید. مثلا رانندگی در مسافت طولانی، بلند کردن اجسام سنگین، انجام ورزش‌های سنگین مثلا ورزش‌های باشگاهی از جمله کارهایی است که نباید انجام دهید. ورزش‌هایی مانند فوتبال، بسکتبال و دویدن و پریدن بسیار مشکل‌ساز خواهد بود.

بیشتر بدانید: ۱۲ ورزش زانودرد برای تقویت عضلات پا و بهبود درد

نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر

با شروع درد دیسک کمر بایستی استراحت کوتاه مدت را در برنامه زندگی خود قرار دهید. به گونه‌ای که حتی برای خوردن غذا و  قضای حاجت نیز از تخت خارج نشوید. بهتر است هنگام استراحت  به پهلو بخوابید و طاق باز باشید. خوابیدن در حالت جنینی به طوری که پاها داخل شکم جمع شود نیز هنگام دیسک کمر توصیه شده است. البته استراحت نباید زیاد طولانی شود؛ زیرا اثر زیادی ندارد.

بیشتر بدانید: قرص آرتروز زانو؛ داروهایی برای کاهش فوری درد زانو

درمان دیسک کمر در منزل؛ روش‌هایی آسان برای تسکین دردهای سخت

هترین پماد برای دیسک کمر و پماد | ژین طب

بسیاری از بیماران مبتلا به دیسک کمر با درمان‌های غیر تهاجمی می‌توانند دردشان را تسکین دهند و حتی دیسک را درمان کنند. از روش‌هایی مانند آب درمانی، ورزش‌های خانگی، فیزیوتراپی و کمربندهای طبی که بگذریم مسکن‌ها و پمادها نیز نقش مسکن درد را دارند. اکنون در پی معرفی بهترین پماد برای دیسک کمر به چند پماد موثر اشاره خواهیم کرد:

بیشتر بدانید: انحراف زانو؛ چرا شکل زانوها تغییر می کند | بهترین راه اصلاح انحراف زانو |  ۲۰۲۳

بهترین پماد برای کمر درد؛ استفاده از داروهای موضعی برای تسکین درد

پمادهای موضعی مختلفی برای تسکین کمردرد و زانو درد در بازار موجود است که هر کدام اثرگذاری متفاوتی دارند. برخی از پرطرفدارترین و بهترین پماد برای کمردرد عبارتند از:

 • پماد منتول
 • پماد تایگر بالم
 • پماد ترامایلنت کامفری
 • پماد ضد درد تد
 • پماد کافور
 • ژل تسکین درد عمیق Salonpas
 • پماد بیوفریز

در ادامه با چند نمونه از بهترین پماد برای کمردرد بیشتر آشنا خواهیم شد.

سالیسیلات؛ بهترین پماد برای دیسک کمر درد

متیل سالیسیلات، پمادی ضد درد و التهاب شناخته می‌شود. هنگام استفاده از این پماد احساس خنکی و بعد از آن گرما خواهید کرد. عملکرد این پماد از طریق ایجاد بی‌حسی در محل درد است. به‌گونه‌ای که در ارسال پیام‌های عصبی دردناک مداخله می‌کند و اینگونه درد را کاهش خواهد داد. اگر پوست آسیب دیده دارید از این پماد استفاده نکنید. ممکن است هنگام مصرف با عوارض جانبی مانند خارش، کهیر و تورم نیز مواجه شوید.

بیشتر بدانید: درمان خانگی پا درد؛ سریع‌ترین روش‌های رهایی از درد پا

لیدوکائین؛ تسکین دهنده فوری درد دیسک کمر

از پماد لیدوکائین نیز بیشتر به عنوان بی‌حس کننده استفاده می‌شود. این پماد می‌تواند با مداخله موثر، احساس درد را به شکلی موثر کاهش دهد تا فرد به طور موقت به زندگی عادی خود باز گردد. پس از استفاده از این پماد ناحیه درد بی‌حس می‌شود و شما دردی ندارید. شاید به راحتی بتوانید راه بروید. اما نباید به محل درد ضربه‌ای وارد شود ؛ زیرا مشکل همچنان باقی است و شما فقط درد را حس نمی‌کنید.

بیشتر بدانید: صدای تق تق زانو؛ نشانه‌ای از آسیب به غضروف و مفصل زانو

  پماد Tiger Balm؛ کاهش درد با رایحه‌ای خوش بو

این پماد برای کاهش دردهای مفاصل و دردهای ناشی از دیسک یکی از بهترین گزینه‌ها است. هنگام استفاده از این پماد رایحه‌ای مرکب از میخک، نعنا و کافور به مشامتان خواهد رسید. این پماد سبب می‌شود تا دردهای شما جایشان را به آرامش بدهند که به سبب افزایش گردش خون ایجاد شده است.

بیشتر بدانید: درمان زانو درد در سالمندان؛ ۹ درمان ساده برای دردی که آن‌ها را به زانو درآورده

پماد( Voltaren Gel (RX only؛ درمان موضعی درد دیسک

 تاثیر این ژل را شبیه ایبوبروفن می‌دانند. این ژل به کاهش التهاب در محل دیسک کمک می‌کند و مصرف مرتب آن را می‌توان به عنوان یک درمان در نظر گرفت. با استفاده از این پماد، به خوبی درد دیسک کمرتان را کاهش دهید . البته اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا تنگی نفس دارید پیش از مصرف پزشک را درجریان قرار دهید.

بیشتر بدانید: علت کبودی زانو؛ آیا کبودی‌های ناگهانی نگران کننده اند؟

پماد پیروکسیکام؛ انسداد مسیر پیام های دردناک

موارد مصرف این پماد به صورت موضعی و هنگام بروز درهایی مانند دیسک کمر، آرتروز و این دست دردهای آزار دهنده است. این پماد تولید پروستاگلاندین ها را که مسبب درد هستند، کاهش می‌دهد. این پماد از طریق پوست جذب خواهد شد. در نتیجه اثر گذاری تورم کم خواهد شد و درد از بین می‌رود. کودکان زیر 12 سال و بیماران مسن از مصرف این پماد منع شده‌اند.

بهترین پماد گیاهی برای کمر درد

داروهای گیاهی نیز تاثیر مثبتی در کاهش درد و حتی درمان درد ناشی از دیسک کمر دارند. در میان پمادهای ایرانی و خارجی به لیستی از پمادهای گیاهی برمی‌خوریم که به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم. اگر به دنبال بهترین پماد برای دیسک کمر هستید به این پماد ها نیز توجه نمایید:

 • پماد کامفری که از ریشه یک گیاه گل‌دار به دست می‌آید
 • پماد کپسایسین تهیه شده از فلفل چیلی تند
 • پمادهای عصاره اسطوخودوس‌، موثر در کاهش درد
 • عصاره گیاه پنجه شیطان موجود در جنوب آفریقا
 • پماد سالیسین تهیه شده از درخت بید سفید

اگر دیسک کمر دارید به این نکات توجه کنید

بهترین پماد برای دیسک کمر و پلاتینر | ژین طب

 خوشبختانه امروزه روش‌های درمانی بسیاری وجود دارد که می‌توانید با بهره‌گیری از آنها درد دیسک کمر را درمان کنید. یکی از این موارد استفاده از بهترین پماد برای دیسک کمر است. اما درمان جایگزین و آسان دیگری هم هست که امروزه با استقبال خوبی روبه‌رو شده و برای درمان قطعی دیسک کمر از آن بهره می‌برند. کمربند پلاتینر یک کمربند پیشرفته است که توانسنته نظر بسیاری از بیماران را جلب کند.

کمربند پلاتینر را بهتر بشناسیم

کمربند پلاتینر با مجهز بودن به سه فناوری UIC، تاثیراتی به مراتب عمیق‌تر و بهتر از سایر کمربند‌ها و حتی فیزیوتراپی را به بیمار ارائه می‌دهد تا مبتلایان به کمردرد با اطمینان، درد کمر خود را با هزینه‌ای پایین درمان کنند و مشکلات و دردسرهای رفتن به کلینیک‌های فیزیوتراپی را نداشته باشند. کمربند پلاتینر به دلیل نوع طراحی خاص و ساده خود به سادگی قابل استفاده برای هر سایزی است و همه اعضای خانواده می‌توانند به صورت مشترک از آن بهره ببرند. از جنس پارچه است و در آن مولدهای فناوری UIC  جهت کاهش درد به کار رفته است. هنگام استراحت، آن را به راحتی  به کمر ببندید و مولد را از طریق کابل و آداپتور همراه، به برق وصل کنید.

سوالات متداول در زمینه بهترین پماد برای دیسک کمر

پمادها چه نقشی در بهبود دیسک کمر دارند؟

پمادها اغلب با بی‌حس کردن و کاهش التهاب درد را ازبین می‌برند.

درد دیسک چه نواحی درا درگیر می کند؟

دیسک کمر اندام‌های پشتی مانند باسن و پشت ران را درگیر خواهد کرد.

پمادهای خرجی بهتر است یا ایرانی؟

باید گفت ریشه این پمادها به لحاظ تسکین دهندگی یکی است و تفاوتی میان این دو نوع وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا