دسته‌بندی نشده

لیست مراکز ترک اعتیاد تهران؛ معرفی 12 مرکز دولتی تا لاکچری

لیست مراکز ترک اعتیاد تهران برای افرادی که به دنبال ترک هستند و همچنین خانواده‌های درگیر با عضور معتاد بسیار عالی است. داشتن لیستی از مراکز ترک به افراد در انتخاب بهترین کمپ برای ترک کمک خواهد کرد. زیرا آشنایی با روند ترک در هر کدام از این مراکز، تعرفه‌های هزینه، مدت بستری و نوع خدماتی که ارائه می‌دهند بسیار مهم است. همچنین باید اشاره کنیم که دولت، سازمان بهزیستی و برخی خیریه‌ها، کمپ‌های ترک اعتیاد رایگانی را در سطح تهران و شهراستان‌ها تاسیس کرده‌اند که هزینه ترک در این مراکز رایگان است.

به همین دلیل در این مطلب از مجله سلامت ژین طب لیست مراکز ترک اعتیاد تهران را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مراکز ترک اعتیاد چطور مراکزی هستند؟

یکی از راه‌های مناسب و با درصد بالای ترک اعتیاد در کشورهای مختلف کمپ‌های ترک هستند. این کمپ‌ها شرایط خاصی برای پذیرش بیمار دارند که فرد درگیر اعتیاد و خانواده او باید آن را بپذیرند. در این مراکز ترک اعتیاد افراد معمولا با اصرار خانواده و حتی گاهی به اجبار بستری می‌شوند.

مراکز ترک اعتیاد دارای کادری مجرب و صبوری هستند که با بیماران با رفتاری مناسب و درست برخورد می‌کنند. همچنین تمامی تجهیزات درمانی و کمک‌های اولیه در این مراکز فراهم است تا در صورت بروز هر گونه مشکلی، در اولین فرصت بهترین خدمات به بیمار ارائه شود.

مراحل ترک اعتیاد در کمپ‌ها و مراکز ترک به چه صورتی است؟

به صورت کلی مراحل ترک اعتیاد در مراکز ترک در چهار مرحله انجام می‌شود که به صورت زیر است.

گام اول: در اولین مرحله مشاورین و پزشکان مجموعه وضعیت جسمی و روانی بیمار را بررسی می‌کنند. همچنین نوع ماده مخدر مصرفی، میزان وابستگی، مدت زمان اعتیاد و میزان مصرف بیمار را با کمک خود او یا خانواده مشخص می‌کنند. زیرا هر کدام از این متغیرها نوع روند ترک را تغییر خواهد داد. سپس پزشک و مشاور کمپ برنامه‌ریزی مناسبی با توجه به شرایط بیمار تعیین می‌کند. همچنین جلسات مشاوره برای خانواده فرد در این مراحل از درمان در مرکز انجام خواهد شد.

گام دوم: بعد از تعیین وضعیت بیمار، مراحل سم زدایی انجام خواهد شد. این مرحله یکی از مهمترین مراحل درمان است که در آن مواد مخدر از بدن بیمار خارج می‌شوند. اکثر بیماران از این مرحله ترک به دلیل درد زیاد وحشت دارند. اما با ارائه روش‌های ترکیبی، این مرحله از درمان در مراکز ترک اعتیاد صورت خواهد گرفت.

گام سوم: بعد از انجام سم زدایی، بیمار وارد گروه خواهد شد. در این مرحله شرکت در کلاس‌های آموزشی، انگیزشی، مشاوره و ورزش آغاز می‌شود.

گام چهارم: بعد از یک دوره 21 روزه، بیمار آماده بازگشت به جامعه و خانواده است. اما این دوره درمان تمام نشده‌است و بیمار و خانواده او باید روند ترک را پیگیری کنند.

ارائه لیست مراکز ترک اعتیاد تهران؛ انتخاب مراکز ترک بسیار مهم است

معرفی لیست مراکز ترک اعتیاد تهران و حضور در کلاسهای عمومی|ژین طب

مراکز درمانی مختلفی در تهران و سایر شهرستان‌ها تاسیس شده‌است که برای ترک مواد مخدر صنعتی و سنتی مناسب هستند. اما هر کدام از این مراکز ویژگی‌ها و شرایط مختلفی دارند که بیمار یا خانواده او براساس این ویژگی‌ها انتخاب نوع کمپ درمانی را مشخص می‌کنند. به عنوان مثال برخی مراکز ترک اعتیاد اجباری، دولتی، خصوصی و حتی پیشرفته هستند. در ادامه لیست مراکز ترک اعتیاد تهران را معرفی خواهیم کرد.

لیست مراکز ترک اعتیاد دولتی تهران؛ معرفی کمپ اجباری ترک اعتیاد تهران رایگان

این نوع مراکز به منظور سلامتی جامعه و ترک جوانان و افراد درگیر این بلای خانمانسوز در نقاط مختلف تاسیس شده‌اند. هزینه ترک در این مراکز بر عهده دولت، سازمان بهزیستی و حتی مراکز مردمی و خیریه‌ها است و بیماران مبلغی پرداخت نمی‌کنند. از جمله بهترین مراکز ترک اعتیاد دولتی تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نام مرکز

آدرس

تلفن

مرکز ترک اعتیاد شهرری

شهر ری، خیابان ابن بابویه، روبروی آرامگاه جهان پهلوان تختی، پلاک 183

33773464

کمپ اجباری دولتی شادآباد

تهران، شادآباد، خیابان 17 شهریور، جنب کارخانه گوشت ایران، خیابان شهید کرمی، نبش کوچه چهارم

66784842

مرکز ترک اعتیاد لویی پاستور

تهران خیابان جنت آباد شمالی، بالاتر از نیایش، نبش کوچه بهارستان 12، پلاک 311

44820203

مرکز ترک اعتیاد شمس

خیابان شهران، میدان سوم شهران، روبروی کوهپایه، پلاک 217، کنگره 60

44341208

مرکز ترک اعتیاد آهنگ جوانان

شهید محلاتی، خیابان فروردین، بلوار کوثر به سمت مجتمع قضایی خانواده، داخل پارک

33024545

کمپ دولتی رایگان زیتون سبز

خیابان ابوذر، فلاح، خیابان قصیلی، خیابان شهید گودرزی، زمین ورزشی گودرزی

55771133

مرکز ترک اعتیاد پارک طالقانی

میدان ونک، بزرگراه حقانی، بلوار دفاع مقدس، جنب مترو حقانی، پارک طالقانی، مقابل موزه دفاع مقدس

86073640

مرکز ترک اعتیاد صالحی

تهرانپارس، میدان استخر، خیابان شاهد، کوچه برغمدی (222 شرقی) بین شبستری و شفیعی مکرم، پلاک 335

77967996

این لیست مراکز ترک اعتیاد تهران رایگان هستند و خدمات بسیار خوبی به بیماران و خانواده‌ها ارائه می‌دهند.

لیست بهترین مراکز ترک اعتیاد تهران؛ کمپ‌های لاکچری با پیشرفته‌ترین خدمات

برخی از کمپهای خصوصی خدمات ویژه ای ارائه می‌دهند|ژین طب

علاوه بر مراکز ترک اعتیاد دولتی، رایگان و نیمه دولتی، مراکز خصوصی با خدمات رفاهی عالی وجود دارد. به همین دلیل هزینه ترک در این نوع مراکز بسیار بالا است. برخی از بهترین مراکز ترک اعتیاد خصوصی تهران عبارتند از:

نام مرکز

آدرس

شماره تلفن

مرکز ترک اعتیاد فرمانیه

پاسداران، میدان نوبنیاد، کوچه کوهستان پنجم، پلاک 1

22290484

مرکز ترک اعتیاد طلوع

ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، خیابان پردیس غربی، پلاک 72، واحد 5

02158225 – 09120957945

کمپ ترک اعتیاد حیات نو

شهران، بالاتر از نیروگاه برق، نرسیده به انبار نفت، خیابان لورکان، پلاک 21

44341651

مرکز مهراد

فلکه دوم تهرانپارس، ابتدای فرجام، پلاک 25، ساختمان پزشکان اشراق، طبقه سوم، واحد 9

85507729

البته باید اشاره کنیم که تعدادی از این مراکز ترک اعتیاد بخش‌های عمومی و vip جداگانه‌ای دارند. هزینه‌های ترک در بخش‌های عمومی و vip متفاوت است.

آیا امکان ترک اعتیاد در خانه وجود دارد؟

برخی افراد به دلیل هزینه‌های بالای ترک مواد مخدر در کمپ‌ها تمایلی به عضویت در این مراکز را ندارند. به همین دلیل می‌خواهند که در خانه مراحل ترک خود را پیش ببرند. اما باید اشاره کنیم که روند ترک اعتیاد سخت است و خانواده به تنهایی نمی‌توانند از بیمار پشتیبانی کنند. همچنین در مراحل ترک، بیمار به اقدامات پزشکی، صحبت با مشاورین متخصص و حضور در جمعی از افراد مانند خود نیاز دارد. به همین دلیل است که بیش از 85 تا 90 درصد افرادی که به کمپ‌های ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند، موفق به ترک اعتیاد خود خواهد شد.

سخن پایانی در مورد معرفی لیست مراکز ترک اعتیاد تهران

در این مقاله از مجله سلامت ژین طب چندین نمونه از مراکز ترک اعتیاد رایگان و خصوصی را در تهران به شما معرفی کردیم. بیماران مبتلا به مواد مخدر می‌توانند بنابر وضعیت مالی خود در یکی از این مراکز ترک عضو و روند درمان خود را آغاز کنند. سپاس که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید.

1. چند نمونه از مراکز ترک اعتیاد بهزیستی تهران را نام ببرید؟

برخی از کمپ‌های ترک اعتیاد رایگام زیر نظر بهزیستی هستند که شامل مرکز چیتگر جوانان، مرکز یاران رهایی الغدیر، زیتون سبز و احیاگران راه سلامت.

2. چند کلینیک ترک اعتیاد تهران رایگان را نام ببرید؟

کمپ شادآباد، پاستور و شمس. برای اطلاع از سایر کمپ‌هیا رایگان این مطلب ژین طب را بخوانید.

3. کمپ اجباری ترک اعتیاد تهران رایگان هستند؟

بله. کمپ‌های ترک اعتیاد اجباری معمولا رایگان هستند و هزینه‌های آن را دولت یا بهزیستی برعهده دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا