بیماری های مفصلی

بهترین آمپول برای درد سیاتیک؛ آرامشی برای رهایی از دردهای طاقت فرسا

بهترین آمپول برای درد سیاتیک برای دردهایی تجویز می‌شود که افراد گوناگون را به ستوه آورده است. این آمپول‌ها معمولا برای تسکین درد تجویز خواهد شد. باید گفت عامل بسیاری از این دردها سبک زندگی نادرست است که به عادت در میان مردم تبدیل شده و ریشه بسیاری از دردهاست.

بر اساس آمارها، بسیاری از این کمردردها مر بوط به التهاب سیاتیک است. با آغاز درد سیاتیک،  نقاط مختلف به سمت شانه‌ها یا پا درگیر خواهد شد. شاید با این درد روبه رو شده باشید و می دانید که گاهی مدت‌های طولانی فرد را درگیر می‌کند و از کارهای روزانه باز می‌دارد. آرام کردن درد سیاتیک از مهمترین مراحل ابتدایی است و همین جاست که شما با نام داروها و بهترین آمپول برای درد سیاتیک آشنا خواهید شد. در این میان، یکی از گزینه‌ها انتخاب بهترین آمپول برای درد سیاتیک است که در این مقاله از مجله علمی پزشکی  ژین طب درباره آن سخن می‌گوییم.

درد سیاتیک چگونه کاهش می‌یابد؟ حرکات موثر تا مسکن برای درد سیاتیک

هنگامی که عصب سیاتیک ملتهب شود درد ادامه دارد و تا هنگامی که التهاب بماند، پالس‌های مربوط به درد در  هر ناحیه از کمر درحال فرستاده شدن است. این شما هستید که در پی میزان درد و مدت آن تصمیم می‌گیرید چگونه دردتان را آرام کنید. آیا از قرص‌های مسکن استفاده می‌کنید یا از آمپول‌های شل کننده عضلات بهره خواهید گرفت.

گاهی درد در حدی است که با حرکات ورزشی  توصیه شده برای درمان سیاتیک قابل کنترل است. اما گاهی درد چنان شدید است که تحمل آن برای فرد غیر ممکن می نماید. پس باید داروی مناسب را برای درمان درد برگزید.

بیشتر بدانید: زانو درد؛ ۱۵ درمان اصلی درد زانو از درمان خانگی تا دارو و جراحی

بهترین آمپول برای درد سیاتیک؛ بهبود درد سیاتیک به روش تزریقی

داروهای کرتیکواستروئیدی  کاهش دهنده التهابند. این داروها در شکل آمپول تاثیر مستقیم و موثر تری دارند  و به خوبی درد را تسکین می‌دهند. گاهی هم داروهایی را  که از طریق خوراکی نمی‌توان مصرف کرد به صورت وریدی استفاده خواهد شد. البته تزریق آمپول از آن رو است که برخی با مصرف بلند مدت دارو مخالفند و آمپول را ترجیح می‌دهند. در اینجا برخی از آمپول‌های موثر در تسکین درد را معرفی می‌کنیم:

بیشتر بدانید: ۱۲ ورزش زانودرد برای تقویت عضلات پا و بهبود درد

بتامتازون؛ بهترین آمپول برای درد سیاتیک

بهترین آمپول برای درد سیاتیک و بتامتازون | ژین طب

بتامتازون خوراکی و تزریقی دو شکل از داروی بتامتازون است که در داروخانه‌ها در دسترس بیماران قرار دارد. این آمپول تا حد زیادی درد سیاتیک را کاهش خواهد داد.  وقتی آمپول بتامتازون را تزریق می‌‌کنید ناقل‌های شیمیایی ایجاد کننده التهاب ازبین می‌روند  و دیگر پالس‌های درد فرستاده نمی‌شود. تاثیر‌گذاری البته به سازو کار بدن افراد هم مربوط است. برخی شرایط هست که تزریق بتامتازون را با مشکلاتی همراه می‌کند. مثلا اگر باردارید یا قصد باردار شدن دارید یا حساسیت داشته‌اید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

بیشتر بدانید: قرص آرتروز زانو؛ داروهایی برای کاهش فوری درد زانو

تریامیسینولون؛ تسکینی موثر و آرامش بخش

این آمپول را  نیز از خانواده کرتیکواستروئیدها می‌دانند  که بیماری‌های خود ایمنی، سیاتیک و نارسایی‌های کلیوی را درمان می‌کند. به این ترتیب این آمپول از جمع شدن سلول التهابی در هر ناحیه سیاتیک جلوگیری خواهد کرد و آنزیم های کاهنده درد فعال خواهد کرد. به این ترتیب درد سیاتیک به خوبی  مهار خواهد شد. این آمپول دو تا سه ساعت می تواند درد را کنترل کند و آثارش را البته تا مدت ها باقی بگذارد.

متابولیت‌های این دارو نیز که به صورت غیر فعال در آمده اند از راه کلیه دفع خواهند شد. درمواردی مصرف این آمپول سبب اضطراب، تاری دید، سرگیجه تپش قلب و تنگی نفس می‌شود. بهتر است تزریق تحت نظر یک کارشناس پزشکی یا خود پزشک صورت گیرد تا اقدامات احتمالی انجام شود.

بیشتر بدانید: انحراف زانو؛ چرا شکل زانوها تغییر می کند | بهترین راه اصلاح انحراف زانو |  ۲۰۲۳

تتراکوزاکتاید؛ کاهش درد دیسک با آمپولی مسکن

وقتی با درد کمر، مشکلات زانو و علائم ام اس مواجهید یکی از گزینه‌های اصلی پزشک تجویز این آمپول خواهد کرد. این آمپول دردهای مزمن را به خوبی تسکین می‌دهد و شما را سرپا نگاه می‌دارد. اصلی‌ترین نقش آن کاهش التهاب با آزاد کردن کورتون در بدن است. در این فرایند غدد فوق کلیوی فعال می شود و هورمون‌های استروئیدی در بدن ترشح خواهد شد.  اگر تشنج دارید یا دردتان بسیار شدید است تزریق را به شخصی حاذق بسپارید.

بیشتر بدانید: درمان خانگی پا درد؛ سریع‌ترین روش‌های رهایی از درد پا

با دیکلوفناک فشار بر سیاتیک را کاهش دهید

دیکلوفناک یکی از داروهای غیر استروئیدی است که درد را به خوبی کنترل می‌­کند. این آمپول مواد شیمیایی که از آنزیم های سیکلواکسیژناز ترشح می‌شود را به سرعت مهار خواهد کرد. دیکلوفناک پتاسیم و دیکلوفناک سدیم گونه‌های متفاوت  این آمپول هستند. 

بیشتر بدانید: صدای تق تق زانو؛ نشانه‌ای از آسیب به غضروف و مفصل زانو

کتورولاک؛ کنترل کننده‌ای مناسب برای دردهای کمر و سیاتیک 

کتورولاک دارویی ضد التهاب غیر استروئیدی است که دردها را به خوبی مهار خواهد کرد. زمانی که درد به قدری زیاد باشد که شما به مورفین نیاز پیدا کنید، این آمپول تجویز خواهد شد. کتورو لاک عوارضی دارد که نباید بیش از 5 نوبت آن را تزریق کرد. در نتیجه تزریق این آمپول عوامل التهاب‌زا مهار می‌شوند و درد، دست از سرتان بر می‌دارد. البته این آمپول را بیشتر به عنوان یک داروی ضد درد می‌شناسند. توجه داشته باشید این آمپول را نباید در ستون فقرات یا قفسه سینه تزریق کرد. این دارو در شرایط حاد 2 تا 3 عدد  تزریق خواهد شد.

بیشتر بدانید: درمان زانو درد در سالمندان؛ ۹ درمان ساده برای دردی که آن‌ها را به زانو درآورده

متوکاربامول مناسب برای از بین بردن درد و گرفتگی‌های کمر و پا

اگر درپی شل کردن عضلاتتان هستید بی‌شک این آمپول بهترین گزینه خواهد بود. در مواقعی همچون کمردرد حاد یا مزمن، آرتریت التهابی و تعویض مفصل زانو این آمپول کاربرد مناسبی دارد. مطالعات حاکی از آن است این آمپول با تاثیر بر مغز و ستون فقرات، اسپاسم عضلات را  رفع می‌نماید. بی تاثیر کردن انتقال دهنده عصبی استیل کولین در ساقه مغز از دیگر کارکردهای این آمپول است. بیماران با نارسایی کلیه، افراد بالای 65 سال و معتادان به مواد مخدر نباید این آمپول را تزریق کنند.

بیشتر بدانید: علت کبودی زانو؛ آیا کبودی‌های ناگهانی نگران کننده اند؟

 آمپول شل‌کننده عضلات کمر و فن آوری نوین کمربند پلاتینر

بهترین آمپول برای درد سیاتیک و پلاتینر | ژین طب

روزانه تعداد زیادی هستند که می‌خواهند بهترین راه درمان سیاتیک را بیابند و  در پی یافتن مسکن‌های گوناگون برای کاهش درد سیاتیک هستند. در میان این داروها، آمپول‌ها به دلیل اثر گذاری سریع‌تر و دفعات کمتر مصرف طرفداران بیشتری دارد. روش‌های دیگری نیز ممکن است در کنترل درد سیاتیک به شما کمک کند که از آن جمله می‌توان به استفاده از کمربند پلاتینر اشاره کنیم که به عنوان جدیدترین تکنولوژی تسکین درد و درمان سیاتیک مطرح است.

در این مقاله درباره بهترین آمپول برای درد سیاتیک مطالبی عنوان گردید و برخی آمپول‌های موثر معرفی شد. با توجه به نکات گفته شده و اصلاح سبک زندگی، درد سیاتیک را کنترل نمایید تا به دارو درمانی نیاز پیدا نکنید.

سوالات متداول در زمینه بهترین آمپول برای درد سیاتیک

چه نوعی از درد سیاتیک بیشتر شایع است ؟

بیشتر افراد از درد سیاتیک و پیش روی آن در ناحیه پا گله دارند.

درد سیاتیک چقدر  به طول می انجامد؟

درد سیاتیک در حدود 4 تا 6 هفته ادامه دار خواهد بود.

 درد سیاتیک در کجاها احساس می‌شود؟

درد سیاتیک در قسمت شانه و گردن یا ران و ساق پا احساس می‌گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا