تغذیه و سلامت خانواده

رژیم لیمومی با 7 مزیت که دارد برای سلامتی مناسب است

رژیم لیمومی بهترین راه برای کاهش و حفظ وزن، دفع سموم از بدن و حفظ سلامت کبد و دستگاه گوارش است. امروزه داشتن اندام متناسب و وزن ایده آل بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. اکثر افراد برای رسیدن به این هدف تلاش زیادی می‌کنند که البته برای رسیدن به چنین هدفی راه‌های زیادی از جمله ورزش‌های سنگین، عمل‌های جراحی و انواع رژیم غذایی وجود دارد. نمونه رژیم لیمومی یکی از رژیم‌های لاغری سریع است که به طرفداران تناسب اندام پیشنهاد می‌شود.

این رژیم در اصل بیش از ۷۵ سال پیش توسط متخصص بسیار موفق و افسانه‌ای، استنلی باروز معرفی شد. اگر متابولیسم بدن و مزاج با هم هماهنگ و متعادل باشند، شما به تناسب اندام همیشگی می‌رسید و این همان کاری است که رژیم لیمومی رایگان به خوبی آن را انجام می‌دهد. در این مقاله از مجله پزشکی ژین طب به معرفی رژیم لیمومی، مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

رژیم لیمومی چیست؟ آیا استفاده از آن به تناسب اندام کمک می‌کند؟

روند تغذیه‌ای با برنامه غذایی لیمومی بهبود می یابد|ژین طب

رژیم لیمومی، تحت عنوان یک رژیم مدرن با تلفیقی از علم سنتی مزاج‌شناسی و متابولیسم فردی، خود رو به بازار سلامتی و رژیم‌های غذایی معرفی کرده‌است. در این رژیم، تغییر سبک زندگی و تغذیه مدنظر قرار گرفته است.

در رژیم لیمومی از کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌‎ها، میوه‌ها و سبزیجات تازه در برنامه‌ غذایی روزانه‌ کاربران استفاده می‌شود. جالب است بدانید که رژیم لیمومی دارای خواص شگفت انگیز زیادی برای سلامتی بدن است که یکی از این خواص مربوط به لاغری و کاهش وزن است. در واقع رژیم غذایی لیمومی یک رژیم آنلاین است که در ابتدای کار با پاکسازی و سم‌زدایی بدن شروع می‌شود.

پاکسازی و سم زدایی رژیم لیمومی چه فرآیندی را دنبال می‌کند؟

پاکسازی و سم زدایی با رژیم لیمومی راحت است|ژین طب

فرآیند پاکسازی بدن را تحریک می‌کند و در عین حال گرسنگی را با جایگزینی غذای جامد با مایع خالص و مغذی رفع می‌کند. در طول پاکسازی و سم زدایی لیمومی، اندام‌های گوارشی و دفع کننده بدن قادر به استراحت و تمرکز روی پاکسازی داخلی هستند. بدن بر حذف مواد سمی انباشته شده تمرکز می‌کند و سلول‌های آسیب دیده، بیمار و غیر ضروری مانند آبسه‌ها، رسوبات چربی اضافی و مواد زائد احتقانی را تجزیه می‌کند.

 ما در جامعه‌ای پرشتاب زندگی می‌کنیم که با استرس‌ها و نگرانی‌های بی پایان دنیا احاطه شده است. این شرایط ناسالم بدن ما را تحت فشار قرار می‌دهد. بدن دارای قدرت معجزه آسایی برای شفا و پاکسازی خود است. متاسفانه در دنیای امروز، بسیاری از آنچه که ما مصرف می‌کنیم بی فایده یا حتی خطرناک هستند، مانند:

 • چربی‌های اشباع
 • پروتئین‌های اضافی
 • غذاهای تصفیه شده و فرآوری شده
 • داروها و افزودنی‌های‌ مصنوعی

همچنین، مواد شیمیایی و سموم متعددی به طور مداوم به محیط طبیعی ما وارد می‌شوند. این مواد شیمیایی از طریق هوایی که تنفس می‌کنیم، مواد شیمیایی که لمس می‌کنیم و آبی که می‌نوشیم به بدن ما راه پیدا می‌کنند.

هر ماده‌ای که به بدن ما وارد شود، چه طبیعی و چه مصنوعی، یا باید توسط بدن ما جذب شود یا از بین برود، در غیر این صورت در سیستم بدن ما سمی می‌شود. اضافه وزن اغلب باعث سمی شدن بدن و اختلال در سوخت و ساز بدن می‌شود. بسیاری از اوقات، قبل از اینکه سمی در بدن ما بیماری ایجاد کند، متوجه علائم اولیه می‌شویم که شامل موارد زیر است:

 • سرفه
 • سردرد
 • گلودرد
 • احتقان
 • خستگی
 • بی خوابی
 • افزایش وزن
 • عصبی بودن
 • هضم ضعیف
 • تحریک‌پذیری
 • سرماخوردگی مکرر
 • ضعف سیستم ایمنی
 • احساس بی حالی و بثورات پوستی

همه این موارد از علائم رایج یک سیستم سمی در بدن هستند.

آیا وزنی که از پس از سم زدایی رژیم لیمومی کاهش می‌یابد، دوباره برگشت دارد؟

پس از سم زدایی بدن تعادل طبیعی خود را به دست می‌آورد و بهتر می‌تواند وزن مطلوب خود را حفظ کند. این واقعیت که کاهش وزن افراد پس از رژیم حفظ می‌شود، ثابت می‌کند که بیشتر کاهش وزن به دلیل ترشح سمومی است که در بدن ما ذخیره شده‌اند. طبیعی است که بعد از برنامه رژیم سم زدایی لیمومی، بین نیم کیلوگرم تا یک کیلوگرم وزن اضافه کنید. زیرا بدن تعادل طبیعی خود را به دست می‌آورد، اما بیشتر وزن از دست رفته معمولا کاهش می‌یابد.

رژیم غذایی لیمومی شامل چه مواردی می‌شود؟ در روند سم زدایی چه مواد باید مصرف شود؟

سم زدایی با یک روند 24 ساعته شروع می‌شود. این سم‌ زدایی شامل نوشیدن چهار لیوان لیموناد خانگی و مقدار زیادی آب تصفیه شده و مقداری پوست لیمو است. همچنین نوع دوم لیموناد از آب لیمو، آب صاف شده، شربت افرا یا دارچین تهیه می‌شود که دومی طعم‌دار است و ظاهرا دفع سموم را تسریع می‌‌بخشد. علاوه بر این شما مجاز به خوردن میوه، ماست ارگانیک، آجیل و دانه‌های بدون نمک، حبوبات، سبزیجات و ماهی هستید.

7 نکته مهم در برنامه رژیم لیمومی برای کاهش وزن و سم زدایی بدن

مصرف آب در برنامه غذایی بسیار مهم است|ژین طب

پس از سم زدایی ۲۴ ساعته، یک برنامه غذایی هفت روزه باید دنبال شود. این برنامه هفت روزه رژیم لیمومی به شرح زیر است:

 1. هر روز 6 تا 8 لیوان آب تصفیه شده بنوشید تا سیستم گوارش شما تحریک شود.
 2. روزانه پنج وعده میوه و سبزی بخورید تا میزان ویتامین C بدن شما تامین شود. ویتامین C مهمترین مواد مغذی برای متابولسیم چربی و کاهش وزن است. باید اشاره کنیم که مصرف آب لیمو و پوست آن در آشپزی یا آب مصرفی، مقداری از ویتامین C بدن را تامین می‌کند.
 3. با ریختن ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو روی غذا یا با استفاده از پوست و آب آن در پخت و پز، سطح قند خون را متعادل کنید.این کار ظاهرا به جلوگیری از نوسانات انسولین کمک می‌کند. علاوه بر این به طور منظم در هر وعده غذایی از مواد غنی از پروتئین استفاده کنید و کربوهیدرات‌های مناسب، به ویژه آن‌هایی که سرشار از فیبر هستند.
 4. با اجتناب از غذاهای فرآوری شده و شیرین، مصرف شکر را کاهش دهید.
 5. پیروی از یک رژیم غذایی کم چرب را فراموش کنید. اگرچه در اغلب برنامه‌های رژیم غذایی توصیه می‌شود که تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد کالری باید از چربی تامین شود، که در واقع آن را به یک رژیم غذایی کم چرب تبدیل می‌کند. اما کارشناسان بهداشت در بریتانیا توصیه می‌کنند برای سلامتی خوب بیش از ۳۳ درصد کالری باید از چربی باشد.
 6. مقدار زیادی غذاهای کامل تازه مانند سبزیجات، میوه، غلات سبوس‌دار و حبوبات مصرف کنید. اگرچه برای کمک به کاهش کالری و جلوگیری از نفخ بهتر است از کربوهیدرات‌های سبوس‌دار در شب صرف‌نظر کنید.
 7. بایدها و نبایدهای گوارشی خود را بشناسید. از عادات خوب سبک زندگی مانند جویدن صحیح، نشستن برای غذا خوردن، کاهش استرس، اجتناب از خوردن در هنگام خستگی، خاموش کردن تلویزیون در زمان غذا و ۲۰ دقیقه صبر کردن قبل از خوردن بیشتر پیروی کنید.

محدویت و ممنوعیت‌های دوران رژیم لیمومی کدامند؟

پس از سم زدایی ۲۴ ساعته و رعایت 7 نکته مهم در رژیم لیمومی، به همین ترتیب به خوردن ادامه دهید. در نهایت مصرف قهوه، شکلات، نوشابه‌های گازدار، شکر و غذاهای فرآوری شده ممنوع است. همچنین مصرف گوشت قرمز محدود شود و در صورت امکان، محصولات ارگانیک تهیه کنید و غذاهای خام بیشتری مصرف کنید.

هنگام رعایت رژیم لیمومی در یک روز معمولی چه می‌توانم بخورم؟ برنامه غذایی یک روزه در لیمومی

 • اولین پیشنهاد برای میل کردن: یک لیوان آب لیمو رقیق شده با آب گرم.
 • صبحانه در رژیم لیمومی: سالاد میوه با ماست، ۲ قاشق غذاخوری جو، یک لیوان ۳۰۰ میلی لیتر شیر سویا یا شیر محلی.
 • میان وعده صبح در رژیم لیمومی: ۸ عدد بادام بدون نمک و یک لیوان آب میوه رقیق شده با آب.
 • ناهار در رژیم جدید لیمومی: سوپ سبزیجات خانگی با ۲ تکه نان سبوس‌دار پر از سالاد و پنیر رنده شده.
 • عصرانه: ۲ تکه کیک جو با ۱ قاشق غذاخوری پنیر و گوجه فرنگی.
 • شام: ماهی کبابی، مرغ با سس لیمو و روغن زیتون، سبزیجات سرخ شده با ۱ قاشق غذاخوری کنجد.به علاوه هلو پخته شده با دارچین و یک نوشیدنی داغ.

این برنامه غذایی بسیار مقوی، خوشمزه و تامین کننده نیاز بدن است.

رژیم لیمومی چه مزایایی دارد؟ بررسی دلایل انتخاب رژیم لیمومی

صبحانه مهمترین وعده غذایی است|ژین طب

رژیم لیمومی همانطوری که ادعا می‌کند، سعی دارد انواع گروه‌های غذایی سالم را در برنامه‌ی غذایی بگنجاند. برخی از مزایای این رژیم به شرح زیر است:

 1. کاهش چربی‌های ناسالمی که باعث افزایش سطح کلسترول خون، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌‌شوند.
 2. طرح پرسش‌های کاربردی مرتبط با طب سنتی و مزاج‌شناسی و طراحی رژیم با توجه به شرایط کاربر.
 3. کاهش یا افزایش وزن عمومی بدن
 4. محدودیت در استفاده از نمک و غذاهای فرآوری شده.
 5. انواع دستورات طبخ غذای سالم
 6. اهمیت به وعده‌ی صبحانه
 7. اهمیت به میان‌ وعده‌ها

این 7 مورد از مهمترین مزایای استفاده از رژیم غذای لیمومی است.

رژیم لیمومی چه معایبی دارد؟ آیا این رژیم هم مانند دیگر برنامه‌ها عوارضی دارد؟

برخی از معایب رژیم لیمومی شامل این موارد هستد:

۱. بعد از گرفتن رژیم لیمومی یک فایل پی‌دی‌اف به کاربر داده می‌شود که محدود به تعداد مشخصی از غذاها و دستور پخت آن‌هاست و تنوع غذایی ندارد.

۲. احتمال بروز پرخاشگری در برخی از کاربران رژیم بالا می‌رود.

۳. احتمال خشکی پوست و ریزش مو در افراد زیاد می‌شود.

۴. هنگام تکمیل فرم از کاربر درباره‌ غذاهای مورد علاقه‌‌اش سوال پرسیده می‌شود، اما در نهایت این غذاها در رژیم گنجانده نمی‌شوند و به خواست کاربر اهمیتی داده نمی‌شود..

۵. امکان جایگزینی غذاها با غذای مورد علاقه یا در دسترس کاربر وجود ندارد.

۶. پشتیبانی روانشناسی برای کاربران رژیم لیمومی وجود ندارد.

۷. علی‌رغم اینترنتی بودن این رژیم، برنامه‌ آنلاینی در کار نیست و کاربر رژیمش را به شکل پی‌دی‌اف دریافت می‌کند.

این 7 مورد از جمله مهمترین معایب رژیم پرطرفدار لیمومی هستند.

سخن پایانی درباره رژیم لیمومی

نکته بسیار مهمی که در رژیم لاغری آسان و سریع باید مد نظرتان باشد، توجه به سلامتی و رعایت قانون تعادل انرژی در بدن و سپس تغییر شیوه زندگی و خوردن غذاهای سالم است. تنها فرمولی که می توان برای رژیم لاغری آسان ارائه داد، تعادل در دو پارامتر مزاج و متابولیسم است، که رژیم لیمومی این امتیازات راپشتیبانی می‌کند.

این امکان در سایت رژیم لیمومی به وجود آمده است که شما از هر کجای ایران که باشید می‌توانید این رژیم را بیشترین درصد تخفیف بر روی تمامی رژیم‌ها، دریافت کنید و با دقت بی نظیر تیم لیمومی در تنظیم رژیم گام جدیدی در جهت سلامتی و اندام ایده آل بردارید.

سوالات متداول در زمینه رژیم لیمومی

1. برنامه غذایی چربی که در رژیم لیمومی باید رعایت شود چه نوع چربی را توصیه می‌کند؟

چربی باید از مواد غیراشباع سالم قلب مانند مغزها، دانه‌ها و ماهی‌های غنی از روغن تهیه شود. 

2. آیا در سایت لیمومی دریافت رژیم، قیمت رژیم لیمومی مشخص است؟

در اغلب سایت‌ها می‌توان رژیم لیمومی رایگان دریافت کرد و بعد از گذشت یک‌ ماهه رژیم، می‌توان از تخفیف‌های عالی آن استفاده کرد.

3. رژیم لیمومی چیست؟

این رژیم بر مبنای هماهنگ کردن متابولیسم سوخت و ساز بدن و یک برنامه غذایی سالم طراحی شده است.

منبع
lemondetox

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا