بیماری های مفصلی

بهترین پماد برای ورم زانو؛ کاهش سریع درد با 4 داروی موضعی

بهترین پماد برای ورم زانو را چگونه بشناسیم؟ پیش از آنکه در این مقاله از مجله پزشکی ژین طب با ویژگی‌های پماد مناسب برای ورم زانو آشنا شوید بهتر است کمی درباره ورم زانو بدانیم. در محل مفصل زانو، همیشه مقداری مایع هست که این مایع روان کنندگی مفصل را برعهده دارد. وقتی مقدار این مایع در اطراف مفصل بیش از حد طبیعی افزایش یابد با پدیده ورم یا آب آوردن زانو روبه‌روییم. تجمع آب احتمالا به دلیل آسیب دیدگی یا عفونت رخ می‌دهد و با مشاهده این حالت تلاش برای درمان آغاز می‌شود. این در حالی است که ورم زانو با دردهای شدید و خفیف همراه است که گاهی فعالیت روزمره را دچار اختلال خواهد کرد.

بهترین راه برای تسکین ورم زانو در اثر ضربه، استفاده از پماد است

ایجاد ورم همیشه با درد همراه است و اولین تلاش‌ها برای کنتزل و از بین بردن درد خواهد بود. البته ورم زانو به جز ضربه دلایل دیگری نیز دارد که از آن میان می‌توان به آرتروز، پارگی تاندون و شکستگی و عفونت اشاره کرد. به هر روی در لحظات نخستین درد، می‌توانید از پمادهای موثر در کنترل درد استفاده کنید. زیرا پمادها به خوبی از شدت درد هرچند به صورت موقت می‌کاهند. برتری پمادها نسبت به قرص و کپسول از آن روست که بهترین پماد برای ورم و درد زانو به خوبی به عمق زانو نفوذ خواهد کرد و درد را سریع تر کنترل می‌کند. این پمادها به طور مستقیم بر محل درد مالیده می‌شوند و عوارض جانبی نیز ندارند.

انتخاب درست پماد ضد درد قوی؛ نکاتی که باید به آن توجه کرد

برای انتخاب بهترین پماد برای ورم زانو چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟ معمولا برای انتخاب هر چیزی به ویژه داروها و کرم و پمادها، در نخستین گام شما باید جست و جو گر خوبی باشید. نظرات را درباره کالاهای مورد نظرتان جویا شوید و با دقت انتخاب کنید. معمولا پمادهای با کیفیت بالا چربی و عطر ندارند. قرار است پماد روی پوستتان مالیده شود. پس همه جوانب را بسنجید. مسائلی مانند آلرژی ممکن است برایتان مشکل آفرین باشد. پس بررسی مواد تشکیل دهنده پماد اهمیت دارد.

موادی که باید در بهترین پماد برای ورم زانو وجود داشته باشد

بهترین پماد برای ورم زانو و انتخاب | ژین طب

برای اینکه پماد موثری تهیه کنید بهتر است به مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید. پماد موثر برای تسکین ورم زانو بهتر است از این مواد تشکیل شده باشد:

 • کپسایسین: تحقیقات نشان می‌دهد این ماده در کنترل درد آرتروز و روماتیسم مفصلی نقش موثری دارد. به گونه ای که این ماده از فرایند ارسال سیگنال درد جلوگیری خواهد کرد.
 • سالیسیلات: سالیسیلات‌ها موادی ضد درد هستند که در آسپرین هم وجود دارند. برخی افراد با موادی از این دست حساسیت دارند. اگر در پماد مورد نظر سالیسیلات وجود دارد حتما پیش از مصرف پزشک را مطلع نمایید.
 • منتول: منتول برگرفته از گیاه نعناست. از همین رو به محض استفاده روی پوست احساس خنکی خواهید کرد و در پی آن درد کاهش می‌یابد.
 • کافور: رفع قرمزی و درد از ویژگی‌های کافور است. کافور از ترکیب پوست و چوب نوعی درخت حاصل می‌شود.

پمادهای حاوی این مواد می‌توانند در کاهش درد بسیار موثر باشند و درد را فورا از بین ببرند.

تست رایگان سلامت زانو

مرحله 1 از 10

اگر می خواهید علت زانو دردتان را بدانید و زانو درد خود را در منزل درمان کنید، حتما این تست را انجام دهید:

چند وقت است درگیر زانودرد هستید؟(ضروری)

1. ژل پیروکسیکام، بهترین پماد برای درد مفاصل

پیروکسیکام را یک داروی ضد التهاب می‌دانند که در تسکین درد ورم زانو بسیار موثر خواهد بود و التهاب ناشی از ورم را ازبین می‌برد. پیروکسیکام از تولید برخی مواد شیمیایی طبیعی در بدن جلوگیری خواهد کرد و به این شکل از درد ناحیه زانو می‌کاهد. این پماد به خوبی از طریق پوست جذب می‌شود و به ناحیه مورد نظر حرکت می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان اثرات آن را حس کنید.

انجام درمان‌های موضعی به عنوان روش‌های ساده درمان می‌توانند از عمل‌های تهاجمی مانند آرتروسکوپی زانو جلوگیری کنند.

2. پماد فلفل برای زانو درد؛ سلامتی در دل طبیعت با فلفل به عنوان بهترین پماد برای ورم زانو

شاید گروهی از افراد به دنبال استفاده از پمادهایی باشند که از مواد شیمیایی کمتری ساخته شده است و مواد اصلی تشکیل دهنده آن طبیعی است. پماد فلفل یکی از این فرآورده‌هاست. پماد فلفل با دارا بودن موادی همچون آنتی اکسیدان به عنوان یک پماد ضد التهاب قوی مطرح است که برای از بین بردن ورم زانو کاربردی فراوان دارد. این پماد همچنین جایگزینی مناسب برای مسکن های شیمیایی به شمار می‌آید و به کاهش درد ناشی از آرتروز نیز کمک خواهد کرد.

3. پماد متیل سالیسیلات، بهترین پماد برای درد مینیسک و ورم زانو

این پماد هم جزو داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی است که از گیاهان طبیعی ساخته شده است. مکانیزم اثر گذاری این پماد به گونه‌ای است که ابتدا باعث خنکی در موضع درد می‌شود و پس از مدتی محل استفاده گرم و داغ خواهد شد و در پی آن شاهد کاهش درد خواهیم بود. استفاده از این پماد، گاه با عوارضی مانند وزوز گوش، تحریکات پوستی، کهیر و گاهی استفراغ و تهوع همراه است.

4. پماد زردچوبه برای درمان ورم زانو؛ بهترین پماد درد زانو طبیعی

بهترین پماد برای ورم زانو و زردچوبه | ژین طب

زردچوبه را همگان به عنوان ماده طبیعی ضد التهاب می شناسند. به همین منظور در مواضعی که ورم و التهاب دیده می‌شود می‌توان از خواص زردچوبه به صورت پماد استفاده کرد. در واقع خواص ضد التهابی زردچوبه مربوط به ماده‌ای به نام کورکومین است که پس از مالیده شدن روی زانو، در پوست نفوذ می‌کند و محل ورم را هدف قرار می‌دهد تا خیلی زود درد را تسکین دهد و از شدت تورم بکاهد. این روش جزو بهترین درمان خانگی زانو درد به شمار می‌رود.

5. پماد ضد درد قوی زانو؛ رماتکس الی ژن برای دردهای مفصلی

کرم و پماد رماتکس الی ژن ساخت ایران است و در آن ترکیبات زیر وجود دارد:

 • کافئین
 • سیاه دانه
 • رزماری
 • بادام شیرین
 • زنجبیل
 • منتول
 • کالاندولا
 • لیموئن

با استفاده از این پماد ضد درد قوی زانو درد مفاصل در کوتاه مدت تسکین پیدا می‌کند. همچنین این پماد خاصیت ضد التهابی نیز دارد.

بهترین پماد درد زانو چیست؟ آیا روغن‌های طبیعی بهتر هستند یا پمادهای تجویزی؟

تا اینجای مقاله سعی کردیم چندین نمونه از بهترین پمادها برای ورم زانو را معرفی کنیم. اما سوالی که ذهن بیماران را درگیر می‌کنید این است که آیا پمادهای تجویزی یا شیمیایی مناسب هستند یا روغن‌ها یا مرهم‌های طبیعی؟ برای جواب به این سوال باید گفت که انتخاب نوع پماد و روغن برای ورم زانو به آسیب ایجادشده بستگی دارد. در ادامه چندین نمونه دیگر از بهترین پماد درد زانو را معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 • روغن اوکالیپتوس
 • پماد دیکلوفناک اپولامین
 • دیکلوفناک سدیم
 • ژل ضد درد icy hot
 • پماد آسپرکرم
 • کرم رماتکس الی ژن
 • کرم ضد درد چیلی

استفاده از این کرم‌ها برای تسکین درد و ورم زانو بسیار عالی است.

قرص یا پماد برای ورم زانو، کدام بهتر است؟

 در این مقاله درباره ویژگی‌های مهم بهترین پماد برای ورم زانو سخن گفتیم. البته باید دانست که داروهای بسیاری برای کنترل درد ورم زانو وجود دارد اما استفاده از هرکدام ممکن است عوارضی داشته باشد. مثلا قرص‌ها ممکن است با سیستم بدن خیلی‌ها سازگار نباشند و عوارض گوناگونی پدید آورد. حتی بهترین قرص برای زانو درد هم عوارضی خواهد داشت. با این حال داروهای گوناگون در شکل‌های متفاوت در دسترستان هستند و درد را به خوبی کنترل خواهند کرد. به این ترتیب در وهله نخست و در نخستین گام‌ها برای کاهش درد بهتر است به سراغ پماد‌های معرفی شده بروید تا پس از کاهش درد و بهبود نسبی، درد را ریشه‌یابی و درمان نمایید.

سوالات مطرح در زمینه بهترین پماد برای ورم زانو

1. ورم زانو چقدر دامه دارد؟

ورم زانو در روزهای نخستین روز به روز پیشرفت می‌کند و احتمالا این وضع شما را نگران خواهد کرد تا به دنبال بهترین پماد برای ورم زانو باشید. اگر این حالت بیش از سه ماه به طول انجامید باید زیر نظر پزشک درمان های تخصصی را آغاز نمایید.

2. پماد تسکین دهنده درد ورم زانو عوارضی هم دارد؟

عوارض ناشی از استفاده از پماد بسیار اندک است و ممکن است درحد خارش سطحی و قرمزی موقت پوست باشد.

3. پمادهای باکیفیت را از کجا تهیه کنیم؟

داروخانه‌های معتبر بهترین محل برای دریافت پمادهای باکیفیت و سالم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا