بهداشت و سلامت زنانزیبایی

بهترین پماد برای جوش صورت؛ 11 نمونه از معروف‌ترین پمادهای بازار

بهترین پماد برای جوش صورت کدام است؟ آیا شما می‌دانید که برای درمان جوش صورت خود باید از چه پماد یا ژلی استفاده کنید. شناخت بهترین پمادهای درمان آکنه می‌تواند به شما در انتخاب محصولی مناسب کمک خواهد کرد.

باید اشاره کنیم که محصولات مختلفی برای درمان جوش صورت وجود دارد که هر کدام از آن‌ها اثرات، فواید و عوارض خاصی دارند. به عنوان مثال پماد تتراسایکلین برای از بین بردن و درمان جوش‌های صورت عالی عمل می‌کند. در حالی که پماد ترتینوئین برای ترمیم و بازسازی سلول‌های آسیب‌دیده پوست مناسب است.

در این مطلب از سایت ژین طب به بررسی و معرفی بهترین پماد برای جوش صورت خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

موادی که باید درتولید بهترین پماد برای جوش صورت نوجوانان استفاده شوند

بهترین پماد برای جوش صورت کرم حاوی بنزوئیل پراکسید است|ژین طب

در انواع مختلفی از پمادها برای جوش صورت مواد خاصی وجود دارد که بر پوست و نحوه عملکرد آن‌ها اثر می‌گذارند. از این مواد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بنزوئیل پراکسید، یک ماده ضد چربی و ضد آکنه

این ماده باکتری‌هایی را که باعث آکنه می‌شوند را از بین می‌برد و به از بین بردن چربی اضافی پوست کمک می‌کند. همچنین سلول‌های مرده پوست را که منافذ را مسدود می‌کنند، از بین می‌برد. بنزوئیل پراکسید معمولا باید حدود 2.5 تا 10 درصد از کل محصولات پوستی بدون نسخه را تشکیل دهد.

عوارض جانبی احتمالی شامل خشکی پوست، پوسته پوسته شدن، تحریک و سوزش است، به ویژه اگر فرد پوست حساسی داشته باشد.

بیشتر بدانید: درمان خانگی جوش صورت | به هیچ عنوان از دست ندهید!

2. آداپالن، رتینوئیدی برای مراقبت از پوست

این ماده نوعی رتینوئید است که به باز کردن منافذ و جلوگیری از ایجاد جوش‌های جدید کمک می‌کند. ژل آداپالن (Differin) بدون نسخه با قدرت 0.1 درصد در دسترس است. این محصول نباید روی پوستی که بریدگی، آفتاب سوختگی یا بثورات و اگزما دارد، استفاده شود. زیرا ممکن است هنگام استفاده از ژل احساس سوزش خفیفی ایجاد کند که خیلی سریع از بین می‌رود.

سایر عوارض جانبی احتمالی شامل خشکی پوست، پوسته پوسته شدن و التهاب می‌شود. برای کاهش این علائم از یک مرطوب کننده غیر روغنی (غیر کومدوژنیک) استفاده کنید.

 

3. اسید سالیسیلیک برای مبارزه با جوش‌های جدید

اسید سالیسیلیک به باز کردن منافذ پوست و جلوگیری از ایجاد جوش‌های جدید کمک می‌کند. برخی از محصولات پوستی حاوی 0.5 تا 2 درصد اسید سالیسیلیک هستند. از عوارض جانبی این ماده می‌توان به سوزش خفیف، تغییر رنگ پوست و تحریک جزئی آن اشاره کرد.

بیشتر بدانید: درمان جوش زیر پوستی؛ ۶ روش موثر خانگی

4. اسید آزلائیک بهترین محلول برای جوش صورت

این ماده به جلوگیری از بسته شدن منافذ کمک می‌کند و مقدار کمی خاصیت ضد باکتری دارد. محصولات بدون نسخه آزلائیک اسید با قدرت 10 درصد در دسترس هستند. محصولات حاوی اسید آزلائیک لکه‌های ناشی از جای جوش را از بین می‌برند.

 

5. آلفا هیدروکسی اسیدها

 آلفا هیدروکسی اسیدها نسخه‌های مصنوعی اسیدهایی هستند که از میوه‌های حاوی قند، نیشکر یا شیر به دست می‌آیند. دو نوع آلفا هیدروکسی اسید که در محصولات آکنه بدون نسخه استفاده می‌شود، اسید گلیکولیک و اسید لاکتیک هستند. این دو نوع اسید با از بین بردن سلول‌های مرده پوست و آرام کردن پوست ملتهب، آکنه را درمان می‌کنند.

اسیدهای آلفا هیدروکسی همچنین باعث رشد پوست جدید و صاف‌تر شدن آن می‌شوند. همین اثر به بهبود ظاهر زخم‌ها و منافذ آکنه کمک می‌کند.

بیشتر بدانید: بهترین پماد برای جوش صورت؛ ۱۱ نمونه از معروف‌ترین پمادهای بازار

بهترین پماد برای جوش صورت برای استفاده عموم

پماد تتراسایکلین برای جوش صورت|ژین طب

پمادهای مختلفی برای از بین بردن جوش صورت تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها خواص خاصی دارند. از بهترین پماد برای جوش زیر پوستی صورت و جوش‌های چرکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ترتینوئین بهترین پماد برای جوش صورت چرب

ترتینوئین نوعی پماد یا ژل موضعی است که حاوی رتینوئید یکی از مشتقات ویتامین A است. رتینوئید باعث سرعت بخشیدن به چرخه زندگی سلول‌های پوست می‌شود و روند ترمیم و بازسازی آسیب‌های پوستی را تسریع می‌کند. از این رو پس از مدتی سلول‌های پوستی سالم‌تر و جوان‌تر خواهند شد.

باید اشاره کنیم که پمادهای ترتینوئین باعث رفع چین و چروک‌ها و لایه‌برداری خفیف پوست می‌شوند.

بیشتر بدانید: ماسک صورت برای جوش؛ زیبایی را با این ماسک‌ها به پوستتان هدیه دهید

2- پماد تتراسایکلین برای جوش صورت

تتراسایکلین یکی از معروف‌ترین پمادها برای درمان جوش صورت است. اغلب افرادی که از این پماد استفاده می‌کنند از عملکرد و اثرات آن راضی هستند. باید گفت که تتراسایکلین نوعی آنتی‌بیوتیک است که در از بین بردن و درمان جوش‌های صورت بسیار موثر است. اما مصرف آن برای زنان باردار و افراد زیر 12 سال باید زیر نظر پزشک صورت گیرد.

 

3- تازوراک بهترین پماد برای جوش صورت و پمادی ضد جوش

این پماد حاوی ماده فعالی به نام تازاروتن است که نوعی دیگری از رتینوئیدهاست. تازاروتن با کند کردن رشد بیش از حد سلول‌های پوست و جلوگیری از تجمع سلول‌ها روی سطح پوست به درمان آکنه کمک می‌کند. همچنین این ماده التهاب و ضایعات پوستی را کاهش خواهد داد.

توجه داشته باشید که استفاده از ژل تازوراک برای درمان جوش‌های خفیف تا متوسط توصیه می‌شود.

بیشتر بدانید: درمان جوش سر سیاه؛ بازگشت زیبایی به صورت با روش‌های خانگی و پزشکی

4- پماد سولفور بهترین پماد برای جوش صورت

این پماد حاوی گوگرد است که برای درمان جوش صورت بسیار عالی عمل می‌کند. باید گفت پماد سولفور بسیار قوی است و به همین دلیل از آن برای درمان جوش‌های چرکی و باکتریایی استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که پماد سولفور به دلیل خاصیت ضد انگلی، ضد قارچی و ضد میکروبی که دارد برای درمان طیف گسترده‌ای از جوش‌ها استفاده می‌شود.

 

5- رتین آ، بهترین محلول برای جوش صورت

لکه‌های ناشی از جوش روی صورت بسیار ناراحت‌کننده هستند. از این رو افراد مختلف به دنبال درمان این لکه‌های تیره با پمادها و محلول‌های بدون عوراض هستند. یکی از پمادهایی که برای از بین بردن جای جوش مناسب است، رتین آ است.

 

دیگر انواع پماد برای درمان جوش صورت

از دیگر محصولاتی که برای درمان جوش صورت استفاده می‌شوند، می‌توان به پمادهای زیر اشاره کرد. استفاده از هر کدام از این پمادها با توجه به نوع پوست، علت ایجاد جوش‌ها و شدت آن‌ها بستگی دارد.

نام پماد

حاوی

اثرات استفاده از آن

6-  آلترنو

رتینوئید

درمان آکنه، افزایش چرخش سلولی برای ایجاد یکنواختی در رنگ پوست و از بین بردن لکه جوش‌ها

7- Hers

ترتینوئین، کلیندامایسین، آزلائیک اسید و زینک پیریتیون

درمان آکنه برای نوجوانان

8- ژل دیفرین

آداپالن

درمان انواع آکنه در افراد مختلف

9- نوتروژنا

اسید سالیسیلیک

رفع سلول‌های مرده پوست، درمان آکنه و جلوگیری از ایجاد جوش در آینده

10- تری فاروتن

رتینوئید

درمان آکنه در نواحی مختلف پوست و آکنه‌های التهابی

11- کلیندامایسین فسفات

آنتی‌بیوتیک موضعی

کشتن باکتری‌ها و رفع التهاب، درمان آکنه‌های التهابی و کیستیک

پیشنهاد می‌شود که حتی برای استفاده از بهترین پماد برای جوش صورت، حتما با پزشک مشورت کنید. زیرا بعد از استفاده از این پمادها، پوست به مراقبت‌های خاصی نیاز دارد. به عنوان مثال پس از استفاده از رتینوئیدها باید از پوست در برابر نور خورشید محافظت کرد.

 

سوالات متداول در مورد بهترین پماد برای جوش صورت

بهترین پماد برای جوش صورت نوجوانان چیست؟

از ژل دیفرین، hers و سایر پمادها با تجویز پزشک می‌توان برای نوجوانان بالای 12 سال استفاده کرد.

آیا پماد تتراسایکلین برای جوش صورت خوب است؟

بله. این پماد برای درمان آکنه‌های ناشی از باکتری‌ها مناسب است. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به این پماد این مطلب ژین طب را بخوانید.

بهترین پماد برای جوش زیر پوستی صورت چگونه است؟

برای درمان جوش‌های زیر پوستی می‌توان از پماد نوتروژنا و دیگر پمادهای حاوی بنزوئیل پراکسید استفاده کرد.

منبع
mayoclinic

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا