زیبایی

پوست کره ای ها؛ 10 راز زیبایی کره ای ها برای پوستی بی عیب و نقص

‌پوست کره ای ‌ها به خاطر شفافیت، صافی و بی نقصی در جهان شناخته شده و طرفداران زیادی دارد. بدون شک کره ای‌ها مخترع پوست شیشه‌ای هستند که از یک روند مراقبت از پوست به دست می‌آید. پوست آن‌ها طی این روند مراقبتی خیره کننده و مانند شیشه منعکس می‌شود زیرا بسیار شفاف و بی عیب خواهد بود.

حال سوال اینجاست که راز پوست شفاف و صاف آن‌ها چیست؟ در حالی که جهان از کیفیت پوست کره ای ها شگفت‌زده می‌شود، اما برای آن‌ها نیز داشتن پوست شفاف و درخشان به سادگی میسر نمی‌شود. آن‌ها به روتین مراقبت از پوست، رژیم غذایی، محصولات زیبایی و موارد دیگر توجه زیادی می‌کنند تا پوست خود را به خوبی حفظ کرده و بدون عیب و نقص نگه دارند. زنان از دوران کودکی با دانش زیبایی و راهکارهای مراقبت از پوست که از نسل‌ها پیش به آن‌ها رسیده آشنا می‌شوند تا بتوانند پوست بی نقصی داشته باشند. 

این فقط بخشی از فرهنگ کره است که شهره جهانیان شده و آن را قابل تامل هم کرده است. به همین دلیل در این مقاله از مجله سلامت ژین طب ابعاد مختلف داشتن یک پوست شفاف و درخشان در بین کره ای ها را بررسی خواهیم کرد. در واقع هدف از ارائه این مقاله کمک به افرادی است که درگیر چالش‌های پوستی هستند و دنبال بدست آوردن پوستی همانند پوست کره ای ها هستند.

راز سفیدی پوست کره ای ها؛ چگونه مانند کره‌ ای ها باشیم

به عنوان بخشی از فرهنگ زیبایی کره ای، زنان در سنین بسیار پایین با عادات مناسب مراقبت از پوست اصلاح می‌شوند تا قبل از شروع بلوغ بر این روش تسلط پیدا کنند. حتی از مردان نیز انتظار می‌رود که به مراقبت از پوست متعهد باشند زیرا داشتن پوستی بی‌عیب و نقص یکی از استانداردهای زیبایی مردانه کره ای است. اما از آنجایی که کره ای ها به آن وسواس دارند، آن را به عنوان یک کار طاقت فرسا نمی‌بینند، بلکه به عنوان سرمایه‌گذاری از پول، زمان و تلاش خود می بینند زیرا نتیجه ارزش آن را دارد. مراحل مراقبتی که پوستی مشابه  پوست کره ای ها به دست می‌دهد عبارتند از:

بیشتر بدانید: درمان خانگی جوش صورت | به هیچ عنوان از دست ندهید!

دوش بخار صبحگاهی؛ اولین راز پوست صاف کره ای ها

بخار و ماساژ صورت پوست را احیا و ‌ترمیم می‌کند و کره‌ای‌ها این را به خوبی می‌دانند. آن‌ها هر روز صبح در یک دوش بخار، صورت خود را سریع نوازش می‌کنند. در حالی که بخار آب منافذ را باز می‌کند به پاکسازی هرگونه کثیفی در آن‌ها نیز کمک می‌کند. ماساژ پوست مرطوب نیز داشتن پوستی جوان‌تر و درخشان را تضمین می‌کند.

دوش بخار بگیرید و هنگام حمام صورت و گردن خود را ماساژ دهید تا پوستی شاداب و سالم داشته باشید. حدود 5-7 دقیقه با نوک انگشتان صورت را با حرکت دایره‌ای و جهت رو به بالا ماساژ دهید. سپس از یک پاک‌کننده روغنی یا یک اسانس برای فواید بیشتر و آبرسانی بهتر استفاده کنید.

بیشتر بدانید: درمان جوش زیر پوستی؛ ۶ روش موثر خانگی

مصرف چای کلیدی طلایی برای داشتن پوست کره ای


چای جنسینگ و چای سبز راز سفیدی پوست کره ای ها|ژین طب

کره ای‌ها عاشق فنجان چای خود هستند و نه تنها به خاطر طعم آن، بلکه به خاطر فواید بی نظیر پوست و سلامتی همواره آن را در اولویت قرار می‌دهند. این چای‌های زیبایی شامل چای جینسینگ، چای جو برشته و چای سبز می‌شود. آن‌ها سرشار از آنتی اکسیدان و با آکنه و سایر مشکلات پوستی مزاحم مبارزه می‌کنند.

همچنین این نوشیدنی‌ها کمک می‌کنند تا پوستی شفاف و درخشان مانند همیشه داشته باشند. این نوشیدنی‌های دم کرده برای کاهش وزن و گردش خون نیز مفید هستند که به زیبایی جوانی آن‌ها کمک می‌کند. یک فنجان از هر یک از این چای‌ها به صورت روزانه می‌تواند به مرور زمان پوستی سالم و بدون لک مانند پوست کره ای ها به شما بدهد.

بیشتر بدانید: بهترین پماد برای جوش صورت؛ ۱۱ نمونه از معروف‌ترین پمادهای بازار

ورزش‌ صورت کره ای جدی‌ترین راز زیبایی پوست کره ای ها 

اگر چیزی در مورد زنان کره ای و وفاداری آن‌ها به پوست خود آموخته باشیم این است که آن‌ها هر کاری انجام می‌دهند تا پوست خود را کامل و خوش رنگ کنند. بارزترین ویژگی زنان کره ای خط فک V شکل آن‌هاست و این نتیجه تمرین ورزش‌های صورت است. آن‌ها کشش‌های کوتاه دهان را انجام می‌دهند تا پوست خود را محکم و روشن نگه دارند.

تمرینات صورت مانند کوبیدن لب‌ها و حرکت به طرفین، گفتن کلمات صدا دار با صدای بلند و اغراق آمیز، لبخند زدن و قورت دادن با چانه بالا به بلند کردن پوست افتاده و سفت شدن آن کمک می‌کند. این کشش‌های صورت را هر روز تکرار کنید تا صورت طبیعی و پوستی سالم مانند پوست کره ای ها داشته باشید. بعد از انجام این تمرینات تفاوت را متوجه خواهید شد.

بیشتر بدانید: ماسک صورت برای جوش؛ زیبایی را با این ماسک‌ها به پوستتان هدیه دهید

زغال چوب؛ رازی باورنکردنی برای داشتن پوست شفاف مانند پوست کره ای ها

فردی که برای داشتن پوستی مشابه پوست کره‌ای ها ماسک زغال چوب روی صورت خود زده است|ژین طب

زغال چوب به عنوان یک ماده معجزه آسا برای پوست شفاف شناخته شده است. همچنین برای خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه آزاردهنده می‌توان به صورت کامل به آن اعتماد کرد.  اما آیا می‌دانستید کره ای‌ها کسانی بودند که ماسک‌های زغال صورت را معرفی و به تنهایی رایج کردند.

ماسک زغال که به عنوان یک روند زیبایی کره‌ای شروع شد، اکنون در همه جا وجود دارد. پوست را لایه برداری می‌کند و جوش‌های سرسیاه و سرسفید را یکباره از بین می‌برد. آن‌ها به ماسک‌های ورقه‌ای زغال چوب تکیه می‌کنند یا یک ماسک صورت با زغال فعال و سایر مواد طبیعی آماده می‌کنند تا ماسک پاک‌کننده جوش‌های سرسیاه خود را بسازند. با انجام این مراحل به پوستی می‌رسند که همه به آن حسادت می‌کنیم.

بیشتر بدانید: درمان جوش سر سیاه؛ بازگشت زیبایی به صورت با روش‌های خانگی و پزشکی

ضربه زدن روی پوست یا مالیدن؟ کدام راز پوست کره ای ها است؟

روش صحیح استفاده از محصولات مراقبت از پوست به‌اندازه کیفیت آن‌ها مهم است. بنابراین، زنان در کره مطمئن می‌شوند که از مزایای بیشتری از محصولات بهره می‌برند. آن‌ها مرطوب کننده‌ها و سرم‌های خود را نمی‌مالند بلکه محصول را نقطه نقطه کرده یا آن را روی نوک انگشتان خود می‌مالند تا گرم شود و سپس با حرکات دایره‌ای به تمام صورت خود می‌زنند. آن‌ها پس از آن به صورت خود ضربه می‌زنند و سپس به آرامی ‌ماساژ می‌دهند. زیرا معتقدند با این کار محصول بهتر جذب می‌شود و فواید زیبایی بیشتری بدست می‌دهد.

چگونه پوستی مثل کره ای ها داشته باشیم؟ لایه برداری با یک پارچه مرطوب را فراموش نکنید  

کره ای‌ها لایه برداری را یک قدم فراتر گذاشته‌اند و بنابراین پوست بهتری نسبت به بسیاری از ما به نمایش می‌گذارند. یک روند سریع و موثر مراقبت از پوست که آن‌ها به آن سوگند یاد می‌کنند استفاده از یک پارچه نرم آغشته به آب گرم برای شستشوی صورت است. این برای پوست ملایم است و کار را به خوبی انجام می‌دهد.

کثیفی و روغن روی پارچه‌های نازک را می‌گیرد و در عرض چند دقیقه پوست را شفاف‌تر و روشن‌تر می‌کند. همچنین، این به دور نگه داشتن چین و چروک و خطوط ریز کمک می‌کند. یک پارچه نخی را در آب داغ خیس کنید و آب آن را فشار دهید. به آرامی ‌آن را روی صورت با حرکتی رو به بالا بکشید تا صورتتان لایه برداری شود.

چرا کره ای ها جوش نمی زنند؛ اختصاص زمان کافی برای مراقبت از پوست

اگر می‌خواهید حداکثر فواید پوست را داشته باشید، باید تلاش خود را نیز به حداکثر برسانید. زیبایی پوست کره ای ها از دوز محصولات مراقبت از پوست حمایت می‌کند تا فواید آن را محفوظ نگه دارد و سلامت پوست را حفظ کند. به همین دلیل است که زنان کره ای با قانون پاکسازی مضاعف، ماسک چشم مضاعف و آبرسانی مضاعف در رژیم مراقبت از پوست خود زندگی می‌کنند.

روش پاک‌سازی مرحله‌ای شامل شستشوی صورت کف‌دار و به دنبال آن یک پاک‌کننده مبتنی بر روغن است. این کار پوست را از آخرین ذره آرایش و آلودگی از روی صورت پاک می‌کند. آن‌ها همچنین از ماسک‌های دوتایی چشم برای هدف قرار دادن چروک‌های پای کلاغی و خطوط ریز استفاده می‌کنند.

برای نیاز به هیدراتاسیون آن‌ها از یک مرطوب کننده سبک وزن و مبتنی بر آب و یک لوسیون خامه‌ای غنی استفاده می‌کنند تا آبرسانی بیشتری به پوست بدهد. این امر باعث می‌شود که ماندگاری رطوبت در پوست افزایش یابد که در نهایت منجر به پوستی نرم و صاف و جوان‌تر خواهد شد.

استفاده از آب برنج راز طلایی داشتن پوستی همانند پوست کره ای ها

آب برنج برای داشتن پوستی مشابه پوست کره‌ای ها|ژین طب

آب برنج فوایدی دارد که مردم کره بیسیار زیاد از آن استفاده می‌کنند. برخی از این فواید به شرح زیر است:

  • تسکین دهنده پوست: آب برنج برای تسکین پوست‌های حساس عالی است. همچنین گزارش شده که به درمان آکنه، تحریک و سایر التهابات پوستی کمک می‌کند. در نتیجه برای افرادی که پوست حساسی دارند بسیار مناسب به نظر می‌رسند.
  • منافذ را کنترل می‌کند: اگر پوست منافذ باز دارد، آب برنج می‌تواند یک تونر عالی باشد. به پاکسازی منافذ و تنظیم تولید سبوم روی پوست کمک می‌کند و در نتیجه منافذ باز را کاهش می‌دهد.
  • پوست را روشن می‌سازد: اگر پوست کدر، آکنه یا رنگ پوست ناهموار دارید، آب برنج تخمیر شده می‌تواند معجزه کند. این باعث افزایش کلاژن سازی در پوست شده و پوستی لطیف و درخشان برای فرد به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، به از بین بردن لکه‌ها، جای زخم و لکه‌های رنگدانه نیز کمک‌های قابل توجهی می‌کند.
  • اثرات ضد پیری: آب برنج به کاهش خطوط ریز، چین، چروک و همچنین معکوس کردن علائم پیری به دلیل ظرفیت آنتی اکسیدانی بالا کمک می‌کند.
  • محافظت در برابر اشعه خورشید: آب برنج به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی عمل می‌کند و از پوست در برابر اشعه UV محافظت می‌کند. علاوه بر این، می‌توان از آن برای درمان و تسکین پوست سوخته بهره برد. این همچنین می‌تواند به محو شدن لکه‌های آفتاب و برنزه شدن با استفاده مداوم نیز کمک کند.

بخار آب برنج؛ اسرار شگفت انگیزی که پوست کره ای ها را شهره خاص و عام کرده است

برنج چیزی بیش از یک ماده اولیه در آشپزی آسیایی است. به اثبات رسیده که آسیب پوستی UV را کاهش  و سنتز کلاژن را تقویت می‌کند، جریان خون را تحریک و پوست را صاف و بدون چین و چروک می‌سازد.

مقداری برنج را بجوشانید، سپس آب آن را خالی کرده و نگهداری کنید. قبل از انتقال آن به بطری اسپری، بگذارید کاملا خنک شود. در صورت تمایل می‌توانید برنج را یک شب در آب غوطه ور کنید و سپس صبح روز بعد آب را جمع کنید. قبل از استفاده از آب برنج تخمیر شده به عنوان اسپری صورت بعد از دوش گرفتن در صبح و درست قبل از خواب، 2 تا 3 روز فرصت دهید تا تخمیر شود.

ماسک شبانه آخرین اقدام کره ای ها برای داشتن پوستی بی نظیر

پوست در شب به حالت ریکاوری می‌رود و جوان می‌شود. در واقع پوست تمام کارهای ‌ترمیم را در شب انجام می‌دهد. سلول‌ها ترمیم می‌گردند، کلاژن تقویت می‌شود و پوست در هنگام خواب احیا خواهد شد. به همین دلیل است که زنان کره ای برای داشتن زیبایی بالا و پوست شفاف و صاف خواب خود را بسیار جدی می‌گیرند.

نه تنها این، بلکه تقریباً هرگز بدون ماسک مرطوب کننده شبانه به رختخواب نمی‌روند. این به حفظ و قفل شدن رطوبت از دست رفته در پوست کمک می‌کند و باعث می‌شود صبح روشن‌تر و شاداب‌تر به نظر برسند. همچنین با علائم پیری و تیرگی مبارزه می‌کند و صبح روز بعد که از خواب بیدار می‌شوید، چهره‌ای روشن‌تر به دست می‌آورند.

برداشتی کلی درباره پوست کره ای ها

اگر از خود می‌پرسیدید که زنان کره‌ای چه می‌کنند که چنین پوست شفاف و صافی دارند که نه تنها در سال‌های طلایی خود بلکه در سنین بالا نیز به پوستی درخشان و جوان دست پیدا می‌کنند. ما موفق شدیم اسرار زیبایی پوست کره ای ها را کشف کنیم که می‌تواند به شما کمک کند تا پوست خود را از حالت کدر و بی رنگ به زیبایی و زرق و برق رشک برانگیز تبدیل کنید.

نگاهی به 10 راز زیبایی کره ای‌ها که نمی‌دانستید می‌تواند به شما کمک کند پوست شیشه مانندی داشته باشید. 10 راهکار اصلی برای داشتن پوستی همانند پوست کره ای ها در متن بیان شده تا بتوانید از آن استفاده کنید. به متن مقاله رجوع کنید تا پوستی بی نظیر داشته باشید

سوالات متداول

1.رایج‌ترین موادی که در محصولات مراقبتی و زیبایی پوست کره ای ها وجود دارد چیست؟

امروزه رایج‌ترین موادی که در محصولات مراقبت از پوست کره ای ها وجود دارد، عصاره‌های گیاهی مانند سنتلا آسیاتیکا، عصاره بامبو، آب غان و آلوئه ورا و همچنین عصاره‌های طبیعی حیواناتی مانند بره موم و موسین حلزون است. هر یک از مواد ذکر شده پوست را آبرسانی کرده و عمیقا تغذیه می‌کند.

2. آیا ژنتیک در کیفیت پوست کره ای‌ها تاثیر گذار است؟

ژنتیک نقش بسیار زیادی در ویژگی‌های فیزیکی ما دارد. مسئول رنگ چشم، نوع مو، قد و موارد دیگر است. اساسا مشخص می‌کند که ما چه کسی هستیم و چگونه به نظر می‌رسیم. بنابراین، پوست سفید و شفاف کره ای‌ها نیز تا حدی ژنتیکی است. اما این بدان معنا نیست که هر یک از آن‌ها پوست بی عیب و نقصی دارند. هر کدام با نوع پوست متفاوتی متولد می‌شوند، بنابراین وضعیت و ظاهر پوست همچنان بر اساس عوامل سبک زندگی، مراقبت و آگاهی از پوست متفاوت است.

3. رژیم غذایی کره ای‌ها برای داشتن پوست شفاف و صاف چیست؟

مدت‌ها قبل از رونق محصولات K-beauty، کره ای‌ها به دلیل خوردن مواد غذایی خاص پوستی زیبا بدست می‌آوردند. تا به امروز، غذاهای کره ای هنوز هم شامل سبزیجات تخمیری، گوشت و ماهی کبابی (منبع خوب پروتئین) و انواع چای است که فواید زیبایی و سلامتی زیادی را به همراه دارد. در واقع، محققان در مطالعه‌ای در سال 2012 دریافتند که پیروی از یک رژیم غذایی سنتی کره‌ای یا رژیم غذایی کم گلیسمی ‌به مدت 10 هفته می‌تواند پیشرفت‌های زیادی را در آکنه نشان دهد.

منبع
bebeautiful.in

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا