بارداری و زایمان

ویار جنین پسر؛ هوس های مادرانه در دوران بارداری

 ویار جنین پسر و ویار جنین دختر. این ها تجربه‌هایی است که در دوران حاملگی ممکن است برای هر زنی پیش بیاید و دهان به دهان در میان نسل ها بچرخد. جنسیت انسان نتیجه تعامل پیچیده ژنتیکی، غدد جنسی و هورمونی قبل از تولد است و تعیین جنسیت شامل عوامل فنوتیپی و روانشناختی اضافی پس از زایمان است. فعل و انفعالات جنس خاص قبل از تولد بین مادر، جفت و جنین نه تنها بر زندگی داخل رحمی جنین و سلامت مادر باردار تأثیر می‌گذارد، بلکه ممکن است اثرات قابل توجهی پس از زایمان بر سلامت و رفاه آینده مادر داشته باشد. مهمترین آن‌ها ممکن است فاکتور هورمونی جنین باشد که تأثیر عمده‌ای بر نتایج مامایی و تفاوت بین بارداری جنین پسر و دختر دارد. در این مقاله از مجله پزشکی ژین طب درمورد ویار جنین پسر سخن خواهیم گفت.

تفاوت های جنسی در رشد

عوامل متعددی بر رشد جنین در بارداری انسان تأثیر می گذارد. بسیاری از شواهد از مطالعات حیوانی به دست آمده است. مطالعه جدید کمبریج نشان می دهد که کشف جنسیت نوزاد در دوران بارداری می تواند به شانس زندگی بهتر منجر شود. حاملگی نوزاد پسر بیشتر به عوارض منجر می شود، احتمالاً به این دلیل که در رحم سریعتر رشد می کند و به مواد مغذی و اکسیژن بیشتری نسبت به تامین شده توسط مادر از طریق جفت – ارگان موقتی که در طول بارداری به دیواره رحم می چسبد و به کمک آن کمک می کند، نیاز دارد.

علایم صد در صد جنین پسر؛ آغاز ویار جنین پسر

ویار جنین پسر و مزه ترش | ژین طب

هنوز هیچ کس درباره عمومیت ویار جنین پسر اطلاع دقیقی ندارد. آنچه پیداست با توجه به جنسیت جنین، تغییراتی در طبع مادر پدید می‌آید که در گذشته از این نشانه‌ها برای تعیین جنسیت استفاده می‌کردند. این علائم از هفته چهارم آغاز می‌شود و مادران به سوی برخی طعم‌ها گرایش بیشتری دارند که آن را ویار بارداری یا هوس‌های دوران حاملگی می‌نامند. گزارش ها حاکی از آن است که مادری که جنین پسر را حمل می‌‍کند به طعم‌های شور گرایش دارد که البته از فردی به فرددیگر متفاوت است.

چرا مادران ویار می‌کنند؟

ویار مادران نه تنها غذا که بو‌ها و مواد دیگر مانند خاک را نیز شامل می‌شود. اگر بخواهیم لیستی از موارد ویار بارداری مادران بنویسیم احتمالا با لیستی بی‌پایان روبه‌رو خواهیم بود. اگرچه هنوز به طور قطع مشخص نیست که چرا مادران به ویار جنین پسر دچار می‌شوند، اما بی‌شک باید تغییرات هورمونی  و برهم خوردن تعادل مواد معدنی این هوس‌ها را پدید می‌آورند.

جنین پسر و ویارهایی که به سراغ مادر می‌آید

غذاهای ترش: لواشک آلوچه ف گوجه سبز از جمله مواردی است که تمایل به آن ها نشان می‌دهد که جنین پسر است؛ آن هم پسری بازیگوش.

غذاهای شور: تمایل به غذاهای شور هم نشان می دهد که مادر پسری بازیگوش را حامله است.

غذاهای تند: زنانی که پسر باردارند به غذاهای تند تمایل دارند.

گوشت‌ها: اگر زنی در دوران حاملگی علاقه شدید به خوردن گوشت دارد به احتمال بسیار زیاد فرزندش پسر است.

نشانه‌های دیگر پسر بودن جنین

نوع ویار

پسر

دختر

گرایش غذایی

شور

شیرین

تهوع

ندارد

دارد

سمت خواب مادر

چپ

راست

              تغییرات چهره

روشن

کدر

سردرد

دارد

ندارد

احساسات

سردرد

بداخلاق

بافت پوست

خشک

نرم

درجه حرارت

سرد

گرم

وزن مادر

سبک

سنگین

تپش قلب جنین

کمتر از 140

بیشتر از 140

ویار جنین پسر و نشانه های دیگر

علائه بر تغییر در ذائقه غذایی برخی تغیییرات دیگر نیز در چهره و فیزیک مادران رخ می‌دهد که به قول قدیمی‌ها نشانه پسر بودن است:

افزایش سایز سینه مادر

بزرگ شدن سینه‌های مادر در دوران بارداری طبیعی است، ولی تجربه ها نشان می‌دهد وقتی جنین پسر است سینه سمت راست مادر بزرگتر از سینه سمت چپ اوست. به این ترتیب تفاوت بین دوسینه چپ و راست ممکن است نشانه ای برای پسر بودن جنین به شمار آید که البته هیچ قطعیتی در میان نیست.

جنین پایین است یا بالا

شکل قرار گیری جنین در رحم نیز یکی درگر از مواردی است که در تعین جنسیت به کار می‌آید. بر اساس یافته‌های تجربی اگر جنین در قسمت پایین رحم قرار گرفته باشد پسر خواهد بود و اگر جنین رو به بالا قرار گیرد احتمال دختر بودنش بیشتر است.

ارتباط جنین پسر با رشد موها

ویار جنین پسر و رشد موها | ژین طب

به نظر می‌رسد اگر مادر در دوران بارداری متوجه رشد موها شد، به گونه‌ای که رشد موها نسبت به پیش از بارداری بیشتر احساس شود، نشانه‌ای بر پسر بودن جنین است. البته باز هم نمی‌توان به یقین رشد موهای مادر را نشانه‌ای برای پسر بودن جنین عنوان کرد.

ویار پرتقال و جنین پسر؛ آیا مادران پسر دار پرتقال دوست دارند؟

تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که جنین پسر باردارند، علاقه بسیاری به خوردن لیمو و پرتقال دارند. این تمایل البته به تمام میوه های ترش و ترشیجات وجود دارد. این نشانه را یکی از قطعی‌ترین نشانه‌های پسر بودن جنین به حساب آورده اند. البته زیاده روی در مصرف پرتقال ممکن است برای مادر عوارضی در پی داشته باشد که باید مراقب میزان مصرف باشیم. 

ویار جنین پسر و نشانه هایی سنتی

در این مقاله به نشانه‌های گوناگونی اشاره کردیم که ما را به سوی پسر بودن جنین راهنمایی می‌کند. از هوس‌های غذایی و مزه‌ای گرفته تا تغییرات چهره و اندام همه  و همه به صورت تجربی ما را به این نتیجه می‌رسانند که جنین پسر است و مادر ویار جنین پسر دارد. البته این نتیجه‌گیری ها مربوط به زمانی است که هنوز امکانات تشخیصی و تعیین جنسیت ابداع نشده بود. امروزه نیازی به اکتفا کردن به این نشانه‌ها نیست و امکانات فراوانی مانند سونوگرافی و آزمایش ژنتیکی به راحتی جنسیت جنین را به والدین گزارش خواهند داد.

پرسش‌های مطرح در زمینه ویار جنین پسر

 آیا به ویار جنین پسر را می‌توان ملاک جنسیت قرار داد؟

باید گفت همه این نشانه‌ها براساس دریافت‌های تجربی است و البته در موارد بسیاری مصداق دارد.

جنین پسر سبب چه ویاری خواهد شد؟

بیشتر زنانی که جنین پسر دارند به مزه‌های شور و ترش تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

حالت تهوع جزو ویار کدام جنس جنین است؟

تهوع را نشانه جنین دختر می‌دانند، ولی مادرانی که جنین پسر باردارند نیز از هفته دوم حالت تهوع را تجربه کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا