تغذیه و سلامت خانواده

بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو در سال 2023: 5 مکمل برتر برای سوزاندن چربی شکم

بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو برای اکثر افراد نوعی امیدواری به حساب می‌آید تا بتوان به کمک آن‌ها وزن ایده‌آل خود را بدست آورد. اینکه چرا بسیاری از افراد سراغ بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو می‌روند، باید گفت چون چربی شکم سخت‌‌ترین ناحیه بدن برای کاهش وزن است. چربی شکم نسبت به سایر نواحی بدن سرسخت‌تر است، زیرا دارای مقادیر و انواع سلول‌های چربی متفاوتی نسبت به پاها، بازوها و صورت است.

جای تعجب نیست که بسیاری از افرادی که رژیم غذایی یا برنامه ورزشی جدیدی را امتحان می‌کنند، ابتدا به جای ناحیه شکم، متوجه لاغری در صورت و اندام خود می‌شوند.

خوشبختانه، چربی سوزهای شکمی متفاوتی ‌در بازار وجود دارد که می‌تواند به هدف قرار دادن قسمت میانی بدن دور کمر باریک‌‌تر و شکمی‌صاف‌‌تر را ایجاد می‌کنند. این مکمل‌ها علاوه بر سوزاندن چربی‌های سرسخت بدن، می‌توانند مزایای سلامتی بیشتری مانند افزایش متابولیسم، انرژی بیشتر و کاهش هوس گرسنگی را نیز ارائه دهند.

با وجود بسیاری از چربی سوزهای موجود در بازار، انتخاب یک محصول با کیفیت بالا کار آسانی نیست. ما در این مقاله از مجله سلامت ژین طب بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو را بررسی کرد‌‌ه‌ایم تا رسیدن به محصول مناسب برای اهداف کاهش وزن ساده گردد.

بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو در سال 2023

اگر دنبال سوزاندن چربی شکم، کاهش وزن و ظاهر متناسب و زیبا هستید، ورزش بهترین گزینه برای داشتن چنین موضوعی است. اما آیا همه می‌توانند با ورزش به آن زیبایی ایده‌آل برسند یا خیر؟ بسیاری از افراد به دلیل عدم توانایی در انجام ورزش و یا نبود انگیزه و وقت کمتر سراغ ورزش می‌روند که خود این موضوع نگران کننده است.

اما برای این موضوع نیز راه‌کارهایی وجود دارد که از جمله این راهکارها باید به بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو اشاره داشت. در ادامه به چند نمونه از بهترین قرص‌های چربی سوز معده برای سال 2023 می‌پردازیم و آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

1. PhenQ: بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو زنان

قرص چربی سوز PhenQ؛ قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو گیاهی|ژین طب

PhenQ که به عنوان قرص کاهش وزن نهایی و یکپارچه شناخته می‌شود بهترین مکمل چربی سوز برای زنان محسوب می‌شود. این قرص حاوی یک فرمول ویژه برای لاغری است که متابولیسم را از طریق ‌‌ترموژنز تسریع می‌کند و توانایی بدن را برای سوزاندن کالری افزایش می‌دهد. سازنده این دارو می‌گوید‌‌ ترکیب مواد موجد در این قرص به کاهش وزن، سوزاندن چربی شکم و افزایش عضله کاربران کمک می‌کند.

قرص فن‌کیو چگونه در چربی سوزی کار می‌کند

PhenQ حاوی موادی است که با کاهش اشتها، کالری دریافتی را به حداقل می‌رساند. مواد دیگر بدن را از تولید چربی جدید در حالی که چربی می‌سوزانید باز می‌دارد. همچنین، این مکمل دارای خواص افزایش دهنده خلق و خو برای جلوگیری از احساس بدخلقی و محرومیت است. که یکی از موضوعاتی است که باعث شده از آن به عنوان بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو نام ببرند.

قرص فن کیو از چه موادی تشکیل شده است؟

PhenQ حاوی پودر Capsimax،‌‌ ترکیبی از فلفل دلمه‌ای، پیپرین، کافئین و نیاسین (ویتامین B) است که انرژی بدن را افزایش و چربی سوزی را فعال خواهد کرد. این چربی سوز همچنین حاوی فیبر از کاکتوس نوپال است که سرشار از اسیدهای آمینه است و ممکن است به کاهش وزن ناشی از احتباس مایعات کمک کند. برای مبارزه با خستگی گاهی اوقات افرادی که رژیم می‌گیرند، PhenQ شامل ال-کارنیتین فومارات، یک اسید آمینه و تقویت کننده انرژی است که به طور طبیعی در گوشت قرمز، سبزیجات سبز و آجیل یافت می‌شود. لیست کامل مواد داخل PhenQ عبارت است از:

 • پودر کپسیمکس (ترکیبی از فلفل دلمه‌ای، پیپرین، نیاسین و کافئین)
 • کروم پیکولینات
 • کافئین
 • نوپال
 • ال کارنیتین فومارات
 • استئارات منیزیم

چه کسانی باید PhenQ را مصرف کنند؟

اگرچه PhenQ می‌تواند برای مردان و همچنین زنان کار کند، اما برای زنان بالای 40 سال توصیه می‌شود. زنان 40 سال و بالاتر کاهش وزن را به دلیل یائسگی و سایر هورمون‌ها، متابولیسم و تغییرات ‌‌ترکیب بدن، سخت‌‌تر می‌دانند.

2. Trimtone: بی رحم ترین چربی سوز شکم و پهلو که سریع کار می‌کند

قرص چربی سوز Trimtone قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو بدون عوارض|ژین طب

TrimTone بهترین قرص چربی سوز برای سرکوب اشتها به حساب می‌آید. این قرص نوعی فرمول یک روزه برای کاهش هوس‌ها در خود دارد که با رسیدن به کالری مورد نیاز خود به کاهش وزن کمک می‌کند. این حاوی ‌‌ترکیبی از گلوکومانان است تا سریع‌تر و طولانی‌‌تر احساس سیری کنید، به علاوه چربی سوزهایی مانند چای سبز و کافئین نیز در آن وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد بعد از دستیابی به وزن ایده‌ال خود توسط این دارو از ان به عنوان بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو نام می‌برند.

نحوه اثرگذاری قرص TrimTone به چه صورت است؟

ترکیبات موجود در این قرص ترموژنز بدن را تحریک و چربی را به انرژی تبدیل می‌کند و همچنین متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. فیبر اضافه شده از گلوکومانان همچنین اشتها را سرکوب می‌کند تا افراد بتوانند عادات غذایی خود را کنترل کنند. بر اساس دستورات مصرف این دارو باید روزانه یک قرص را با آب قبل از صبحانه میل کرد.

عناصر سازنده قرص TrimTone که باید مد نظر داشت

Trimtone حاوی 100 میلی گرم کافئین است که به عنوان محرک و چربی سوز عمل کرده و چربی‌های ذخیره شده را تجزیه می‌کند. همچنین شامل عصاره دانه قهوه سبز است که مطالعات نشان می‌دهد متابولیسم را بهبود  و ممکن است میزان چربی و گلوکز جذب شده از غذاها را کاهش دهد. چای سبز و دانه‌های بهشت (گیاهی از خانواده زنجبیل)‌‌ ترکیبات چربی سوز را تشکیل می‌دهند. مواد تشکیل دهنده داخل TrimTone عبارتند از:

 • کافئین
 • قهوه سبز
 • چای سبز
 • عصاره دانه‌های بهشت
 • گلوکومانان

TrimTone بهترین تاثیر را روی چه کسانی دارد؟

افرادی که به دلیل عدم احساس سیری بعد از خوردن غذا برای کاهش وزن تلاش کرده‌اند، ممکن است از فیبر اضافه شده و مواد چربی سوز ‌‌تریمتون بهره‌مند شوند. به علاوه، اگر نگران فراموش کردن یک دوز چربی سوز در طول روز هستید، فرمول یک قرص آن این نگرانی را برطرف می‌کند.

3. PrimeShred: بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو بدون عوارض برای مردان

قرص چربی سوز PrimeShred قویترین قرص چربی سوز شکم و پهلو|ژین طب

PrimeShred بهترین مکمل کاهش وزن برای مردانی است که به دنبال عضله‌سازی در عین سوزاندن چربی هستند. PrimeShred‌‌ از‌‌ ترکیبات ‌‌ترموژنیک قدرتمند است که به منظور تحریک متابولیسم، سوزاندن چربی در سراسر بدن، سوخت سطوح انرژی و افزایش تمرکز به کار می‌رود تا بدن بتواند با تمرینات سخت همراه شود.

سازنده می‌گوید رژیم غذایی و ورزش‌های شدید می‌تواند احساس خستگی را در فرد ایجاد کند.‌‌ ترکیبات تقویت کننده مغز در PrimeShred، مانند ریشه رودیولا رزا، ممکن است به مقابله با این مه مغزی کمک کند.

PrimeShred چگونه بر کاهش وزن و چربی سوزی اثر می‌گذارد

علاوه بر کافئین، چای سبز و کپسایسین موجود در فلفل هندی، PrimeShred همچنین حاوی آمینو اسیدهایی مانند L-tyrosine است. این قرص که مصرف کنندگان آن را به عنوان بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو به حساب می‌آورند با سایر ‌‌ترکیبات برای مقابله با چربی‌ها و کاهش‌‌تری گلیسیرید کار می‌کند.

سازنده می‌گوید زمانی که سه قرص را حدود 20 دقیقه قبل از صبحانه در روزهای تمرینی و غیرتمرینی مصرف کنید، موثرترین نتایج را خواهید دید.

عناصر و موادی که در قرص PrimeShred وجود دارد

PrimeShred حاوی چندین ویتامین B برای کمک به تبدیل سریع‌تر کالری از غذا به انرژی است. برای تقویت تمرینات خود، حاوی ریشه رودیولا رزا است که به نام ریشه قطبی یا ریشه طلایی نیز شناخته می‌شود. مردم مناطق سردسیر اروپا و آسیا از آن برای سازگاری با استرس و کاهش خستگی استفاده می‌کنند.

PrimeShred حاوی تقویت کننده DMAE است، ‌‌ترکیبی که به طور طبیعی در بدن تولید و عملکرد مغز را تنظیم می‌کند. می‌توانید DMAE را به طور طبیعی در ماهی‌های چرب مانند آنچوی، سالمون و ساردین پیدا کرد.

ترکیبات PrimeShred یکدیگر را متعادل می‌کنند. به عنوان مثال، اسید آمینه L-theanine که در چای سبز یافت می‌شود، حالت‌هایی را که برخی افراد پس از مصرف کافئین احساس کنند، برطرف می‌سازد. تصور می‌شود که بایوپرین، عصاره‌ای ثبت شده از فلفل سیاه، هضم و چگونگی انتقال و جذب مواد مغذی مختلف توسط بدن را افزایش می‌دهد. لیست کامل مواد تشکیل دهنده داخل PrimeShred عبارتند از:

 • عصاره چای سبز
 • ال-تیروزین
 • ال تیانین
 • ریشه رودیولا رزاآ
 • کافئین بدون آب
 • فلفل هندی
 • DMAE
 • قهوه سبز
 • ویتامین‌های B3، B6 و B12
 • بیوپرین

مصرف PrimeShred برای چه کسانی بهترین نتیجه را خواهد داد

PrimeShred برای هر مردی است که می‌خواهد بدون از دست‌دادن حجم عضلانی یا انرژی، چربی اضافی خود را از بین ببرد بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو به حساب می‌آید. همچنین گیاه‌ پسند و عاری از مواد مصنوعی است که هر مردی که از سلامتی آگاه است از آن استقبال می‌کند.

4. PhenGold: مکمل طبیعی ‌‌ترموژنیک یا بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو گیاهی

قرص چربی سوز PhenGold بی رحم ترین چربی سوز شکم و پهلو|ژین طب

موثرترین قرص کاهش وزن برای زنان بالای 40 سال است. فرموله شده برای زنان فعال و چربی سوزی است که حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و مواد طبیعی مانند گلوکومانان است. نوعی فیبر محلول در آب به حساب می‌آید که از ریشه فیل یام که کنجاک استخراج می‌شود. گلوکومانان به عنوان عنصری در ‌‌ترکیبات گیاهی و غذاهای سنتی در آسیای جنوب شرقی مانند نودل شیراتاکی سابقه طولانی دارد.

قرص PhenGold چگونه بر چربی سوزی اثر می‌گذارد

فیبر گلوکومانان کمک می‌کند احساس سیری طولانی‌تری داشته باشید و میل به خوردن غذا در فرد به حداقل برسد. حاوی روی، ویتامین B6، ویتامین B12، کروم پیکولینات و کولین است که برای حمایت از متابولیسم چربی، سنتز کربوهیدرات‌ها و کاهش خستگی مورد مطالعه قرار گرفته است.

همچنین حاوی دانه‌های قهوه سبز بو داده نشده است که به طور طبیعی آنتی اکسیدان بالایی دارند. دو قرص را با آب، سه بار در روز،‌‌ ترجیحا با حداقل یک لیوان کامل آب حدود 30 دقیقه قبل از صبحانه، ناهار و شام مصرف کنید.

عناصر سازنده قرص PhenGold که موجب چربی سوزی شکم و پهلو می‌شوند

بسیاری از چربی سوزها حاوی کافئین و سایر محرک‌ها هستند، اما کافئین بیش از حد می‌تواند باعث حالت تهوع یا عصبانیت شود. فرمول چربی سوزی PhenGold شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی و جایگزین‌های کافئین مانند زردچوبه و اسید آمینه ال کارنیتین فومارات است. مکانیزم این قرص به نحوی است که به بدن کمک می‌کند تا تولید انرژی طبیعی را افزایش دهد.

PhenGold همچنین حاوی گارسینیا کامبوجیا، یک میوه استوایی با اسید هیدروکسی سیتریک است که ممکن است آنزیمی ‌را که بدن برای چربی‌سازی استفاده می‌کند، مسدود کند. گارسینیا کامبوجیا همچنین ممکن است سطح سروتونین مغز را افزایش دهد، بنابراین کمتر احساس گرسنگی می‌کنید. برای کاهش بیشتر گرسنگی و پرخوری، PhenGold حاوی کروم پیکولینات است که ممکن است پاسخ بدن به انسولین را افزایش دهد و قند خون را کاهش دهد. لیست کامل مواد موجود در PhenGold به شرح زیر است:

 • گلوکومانان (فیبر کنجاک)
 • کولین
 • کروم پیکولینات
 • ویتامین B6
 • ویتامین B12
 • کلرید
 • فلز روی
 • قهوه سبز
 • زردچوبه
 • عصاره گارسینیا کامبوجیا
 • آکای بری
 • پیپرین

مصرف قرص PhenGold برای چه کسانی مناسب است

زنانی که می‌خواهند چربی‌های شکم خود را از بین ببرند و از محرک‌های بالای چربی‌سوزهای تهاجمی‌تر اجتناب می‌کنند گزینه‌های مناسبی برای مصرف این قرص هستند. با یک رژیم غذایی مکمل و افزایش سطح ورزش، بسیاری از کاربران PhenGold را موثر می‌دانند، به همین دلیل است که بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو به حساب می‌آید.  

5. ناک اوت فوری: چربی سوز قوی مردانه برای عضله سازی

قرص چربی سوز Instant Knockout بهترین قرص چربی سوز آمریکایی|ژین طب

Instant Knockout را شاید باید بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو برای مردان دانست. بوکسورهای حرفه‌ای و مبارزان MMA برای مبارزه باید به موقع چربی بسوزانند. سازندگان Instant Knockout زمانی که فرمول قرص خود را برای این ورزشکاران توسعه دادند، به‌این موضوع توجه کردند. آن‌ها به زودی آن را در سوزاندن چربی شکم آنقدر موفق یافتند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای عموم نیز منتشر گشت.

به همین دلیل بسیار از مصرف کنندگان بر این باورند که این قرص بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو است که کم‌ترین تبعات را به دنبال دارد. Instant Knockout بهترین چربی سوز برای مردان است، زیرا حاوی 10 ماده سنگین چربی سوز، مانند عصاره چای سبز و فلفل قرمز است.

قرص ناک اوت فوری چگونه کار می‌کند

همه چربی سوزهای موجود در هر قرص Instant Knockout با هم کار می‌کنند تا متابولیسم را افزایش دهند، بنابراین چربی کمتری ذخیره خواهد شد. با متابولیسم سریع‌‌تر، چربی ذخیره شده بیشتری را نیز می‌سوزانید تا از آن به عنوان انرژی استفاده کنید. مواد دیگر را پرانرژی نگه می‌دارند و احساس گرسنگی را کاهش می‌دهند تا بین وعده‌های غذایی به سراغ میان وعده‌ها نروید. برای بهترین نتیجه، ناک اوت فوری را چهار بار در روز همراه با رژیم غذایی و ورزش معمولی خود مصرف کنید.

عناصر تشکیل دهنده قرص ناک اوت فوری

Instant Knockout حاوی چای سبز است که مطالعات علمی ‌نشان می‌دهد ممکن است میزان متابولیسم را افزایش دهد و از طریق گرمازایی کالری بسوزاند. این فرآیند با تولید گرما در بافت‌های تخصصی مانند ماهیچه‌های اسکلتی انرژی را دفع می‌کند. سایر مواد مانند کپسایسین، میزان انرژی مصرفی را افزایش داده و متابولیسم را بالا می‌برد.

با هر مکملی، جذب مهم است، بنابراین ناک اوت فوری حاوی پیپرین است که به هضم غذا کمک می‌کند و کروم GTF، شکلی از کروم متصل به مخمر که ممکن است نحوه تنظیم گلوکز را در بدن افزایش دهد.Instant Knockout همچنین حاوی گلوکومانان، فیبر طبیعی برای کاهش هوس است. لیست کامل مواد تشکیل دهنده Instant Knockout عبارتند از:

 • عصاره چای سبز
 • دانه فلفل کاین (کاپسایسین)
 • گلوکومانان
 • کافئین بدون آب
 • ویتامین B6
 • ویتامین B12
 • کروم GTF
 • فلز روی
 • پیپرین
 • دانه قهوه سبز

مصرف این قرص برای چه کسانی است؟

از آنجایی که ورزشکاران آن را تایید کرده‌اند، برای افرادی که به دنبال کاهش وزن و کاهش چربی بدن در حین عضله سازی هستند، بهترین است.

نکات طلایی درباره بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو

چربی سوزها برای مقابله با افزایش وزن و کمک به کاهش چربی اضافی به روش‌های مختلف طراحی شده‌اند.  چربی سوزهای‌‌ترموژنیک تولید گرما در بدن و فرآیندهای متابولیک را تقویت می‌کنند. هرچه گرمای بدن بیشتری تولید کنید، چربی شکم بیشتری مصرف کرده و وزن بیشتری از دست خواهید داد. سرکوب کننده‌های اشتها حاوی موادی است که ممکن است با کمک به احساس سیری طولانی‌‌تر مانع پرخوری خواهد شد.

مسدود کننده‌های کربوهیدرات برخی از آنزیم‌هایی را که بدن برای هضم کربوهیدرات‌های پیچیده موجود در ماکارونی، برنج، نان و سبزیجات نشاسته‌ای مانند سیب زمینی استفاده می‌کند، مهار می‌کند.

 مسدود کننده‌های چربی، مانند مسدود کننده‌های کربوهیدرات، مانع از جذب برخی چربی‌ها و تولید چربی اضافی در بدن می‌شوند. برخی از مسدود کننده‌های چربی همچنین از ذخیره چربی احشایی توسط هورمون استرس کورتیزول جلوگیری می‌کنند و به کاهش وزن می‌افزایند. قرص‌هایی که این ویژگی‌ها را داشته باشند به عنوان بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو به حساب می‌آیند.

سوالات متداول

1.چگونه از مکمل‌های کاهش وزن بیشترین بهره را ببریم؟

افزایش وزن یک شبه اتفاق نمی‌افتد به همین دلیل کاهش وزن نیز به هیچ وجه یک شبه امکان ندارد. مهم نیست که چقدر سریع می‌خواهیم چربی‌های ناخواسته از بین بروند، هیچ اکسیر جادویی وجود ندارد که باعث شود چربی ظرف چند روز یا یک هفته از بین برود. همه قرص‌هایی که در این مقاله ذکر کردیم نیز نیاز به زمان دارند و به صورت تدریجی وزن را کاهش می‌دهند. البته مصرف این قرص‌ها را باید در برنامه غذایی منظم و تناسب اندام گنجاند. آن‌ها را با کاهش اشتها، کنترل میزان کالری دریافتی و سوزاندن انرژی بیشتر، با افزایش وزن مبارزه می‌کنند.

2. آیا مکمل‌های چربی سوز برای کاهش وزن بی خطر هستند؟

از آنجایی که تولیدکنندگان همه مطالعات مربوط به فواید سلامتی مواد طبیعی را مد نظر می‌گیرند، می‌توان گفت که برای کاهش وزن بی‌خطر هستند. ولی در میزان مصرف این قرص‌ها باید احتیاط لازم را داشت چون زیاده‌روی در هر دارویی تبعات خود را دارد و این چربی سوز‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
به همین دلیل دانستن عوارض جانبی سایر مکمل‌ها یا داروهایی که مصرف می‌کنید و حساسیت‌ها و آلرژی‌ها بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر به دلیل فشار خون بالا یا تاثیر آن بر ضربان قلب از نوشیدنی‌های کافئین‌دار اجتناب می‌کنید، باید از مصرف مکمل‌های چربی سوز حاوی کافئین یا محرک‌های مشابه نیز دوری کرد.

3. چه کسانی باید از قرص‌های کاهش چربی استفاده کنند؟

اگر تنها از طریق رژیم غذایی و ورزش با کاهش وزن دست و پنجه نرم می‌کنید، یک قرص کاهش چربی می‌تواند تقویتی بوده و بدن به آن نیاز دارد تا به نتایج مطلوب وزنی برسید. با مطالعه مواد موجود در قرص می‌توان به این نکته پی برد که کدام دارو برای چه کسی مناسب است.

4. آیا چربی سوزهای ‌‌ترموژنیک مناسب هستند؟

در یک روز پرمشغله، پیگیری میزان کالری دریافتی و تلاش برای داشتن یک رژیم غذایی سالم برای بسیاری از افراد چالش برانگیز است. اما افرادی که قبلا با کاهش وزن مشکل داشتند می‌گویند که چربی‌ سوزهای‌‌ ترموژنیک به کاهش وزن و ساختن بدنی که می‌خواستند کمک زیادی ‌کردند. پس می‌توان گفت این نوع چربی سوزها صدر نشین جدول بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو به حساب می‌آیند.

منبع
outlookindia.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا