تغذیه و سلامت خانواده

بررسی نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین یکی از نکات مهم در مجموعه اقدامات مراقبتی پس از انجام این جراحی است. بسیاری از افراد ممکن است با این سوال مواجه شوند که پس از انجام این جراحی چگونه باید استراحت کرد تا کمترین میزان فشار بر ناحیه کمر ایجاد شود.

در برخی موارد به دلیل تعداد زخم‌های موجود در کمر، بهتر است افراد به‌منظور بهبود سریع‌تر آن ها در وضعیت مناسب‌تری به استراحت بپردازند. اگر شما نیز به تازگی جراحی‌ دیسک کمر با پلاتین را انجام داده‌اید و درخصوص نحوه استراحت‌کردن در این دوران اطلاعی ندارید، توصیه می‌کنیم که تا پایان این مقاله ژین طب را همراهی کنید.

اهمیت نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین چیست؟

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر یکی از موضوعات بسیار مهم در میان افرادی است که به تازگی این جراحی را انجام داده‌اند. کسانی که به دلیل مشکلات مختلفی همچون بروز درد شدید در کمر و عدم تحرک مناسب، این جراحی را انجام داده‌اند، ممکن است با شرایط جسمانی دشواری روبه رو شوند.

در اکثر موارد، عمل به توصیه‌های پزشک معالج و توجه به فرم بدنی یا ستون‌ فقرات، می‌تواند در کاهش طول دوره نقاهت و بهبودی سریع‌تر نتایج موثری را ایجاد کند. خوابیدن و استراحت‌کردن دو امر متداول در همه افراد است که بسیاری از بیماران ممکن است در آن با مشکلاتی مواجه شوند.

کسانی که جراحی دیسک کمر با پلاتین انجام داده‌اند، اغلب دچار خستگی مفرط و درد مقطعی در بخش‌های مختلف بدن خود خواهند شد. این وضعیت امری طبیعی به‌شمار می‌رود اما لازم است که افراد برای جلوگيری از شدت‌ پیدا‌کردن این وضعيت مطابق با دستورالعمل‌های پزشک معالج عمل کرده و طبق آن در منزل به استراحت کامل بپردازند.

در اکثرن وارد بهترین فرم بدنی برای خوابیدن در کسانی که با تازگی جراحی‌ دیسک کمر انجام داده‌اند، تکیه بر پهلوی راست یا چپ است. رعایت این نکته در نحوه استراحت‌کردن باعث کاهش ایجاد فشار به کمر و همچنین جلوگیری از بروز درد در این ناحیه خواهد شد.

بیشتر بخوانیم: نحوه خوابیدن تنگی کانال نخاعی؛ چگونگی بهبود سریع مبتلا به تنگی کانال نخاعی

بهترین نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر چگونه است؟

خوابیدن به حالت جنین| ژین طب

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با فرم مناسب برای خوابیدن یا استراحت‌کردن، به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم. افراد می‌توانند با استفاده از این روش‌ها، کمترین میزان آسیب و فشار را به کمر خود وارد نموده و در بهبود سریع‌تر آثار ناشی از جراحی، نقش موثری داشته باشند.

همه فرم‌های بدنی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، جزء بهترین حالت‌ها برای کسانی است که به تازگی جراحی‌ دیسک کمر با پلاتین انجام داده‌اند.

  • حالت جنین: یکی از فرم‌های خوابیدن در افرادی که جراحی دیسک کمر با پلاتین انجام داده‌اند، حالت جنین است. این فرم بیشتر در کسانی که نمی‌توانند روی شکم بخوابند، کاربرد بیشتری دارد. برای جلوگیری از ایجاد آسیب به کمر، بهتر است افراد از یک بالشت برای قراردادن آن در میان پا و زیر باسن استفاده کنند. رعایت این نکته باعث کاهش میزان فشار بر این ناحیه و مانع از بروز درد شدید در آن خواهد شد.
  • خوابیدن به پشت و در حالت نشسته: یکی از حالت‌های مناسب برای استراحت‌کردن در کسانی که جراحی دیسک کمر با پلاتین انجام داده‌اند، خوابیدن به پشت و به حالت نشسته است. در برخی موارد ممکن است این وضعیت در هنگام نشستن روی صندلی و خوابیدن در آن مشاهده شود.
  • خوابیدن روی شکم: خوابیدن روی شکم ازجمله حالت‌های موثر برای کاهش میزان فشار بر کمر در کسانی است که به تازگی این جراحی را انجام داده‌اند.‌ استفاده از یک بالشت مناسب و قراردادن آن در میان پا باعث کاهش درد و بهبود سریع‌تر در بیماران خواهد شد.

در موارد بالا به برخی از مهم‌ترین حالت‌ها برای خوابیدن در کسانی که جراحی ديسک کمر انجام داده‌اند اشاره‌ کردیم. پزشکان در این باره با توجه به شدت عارضه و نوع عمل در بیماران، روش‌های مناسب برای استراحت‌کردن و خوابیدن را برای آن‌ها در نظر خواهند گرفت.

بیشتر بخوانیم: نحوه استراحت برای درمان دیسک گردن چقدر اهمیت دارد؟

مدت زمان و نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین

مدت زمان استراحت بعد از عمل دیسک کمر، ازجمله مواردی است که معمولا پزشکان میزان آن را برای بیمار تعیین خواهند کرد. خوابیدن به پشت در مدت زمان بسیار طولانی، باعث ایجاد فشار شدید به کمر و همچنین آسیب به زخم‌های این ناحیه می‌شود، بنابراین بهتر است افراد به این نکته توجه داشته باشند که هر چند مدت، فرم خوابیدن خود را تغییر دهند.

کسانی که در مدت بسیار طولانی در یک وضعیت قرار می‌گیرند ممکن است احساس خستگی داشته باشند یا با کندی گردش خون در اطراف زخم‌های خود مواجه شوند. بهتر است برای کاهش احساس خستگی و همچنین ایجاد تنوع در استراحت‌کردن، به رعایت نکات مراقبتی، وضعیت بدنی خود را در هنگام خوابیدن تغییر دهید.

توجه به این نکته باعث می‌شود که افراد در مدت زمان استراحت‌کردن خود با دشواری کمتری مواجه شده و بهتر بتوانند دوره نقاهت خود را پشت سر بگذارند. در اکثر موارد پزشکان برای بررسی زخم‌های بدن و نتایج حاصل از جراحی، ۱۴ روز بعد را برای ویزیت دوباره بیمار در نظر خواهد گرفت.

بیشتر بخوانیمنحوه استراحت برای درمان دیسک کمر؛ آرامش را به ستون مهره‌ها باز گردانید

نکات مهم در نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر | ژین طب

لازم است که افراد به مدت بهبود سریع و کاهش طول دوره نقاهت برخی نکات مهم در نحوه استراحت‌کردن و فرم خوابیدن را به‌طور کامل رعایت کنند. بسیاری از این نکات باعث می‌شوند که افراد در یک حالت صحیح استراحت کرده و از ایجاد آسیب به ستون فقرات خود جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانیم: مراقبت های بعد از جراحی زانو، روش هایی برای رسیدن به بهبودی کامل

اگر شما نیز تحت جراحی دیسک کمر با پلاتین قرار گرفته‌اید توصیه ما به شما این است، به برخی از نکات مهم که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، توجه کنید.

  • لازم است که افراد برای داشتن دوره نقاهت مناسب و بدون درد، مدت زمان مشخصی را به استراحت‌کردن کامل در منزل اختصاص دهند. رعایت این نکته در بهبود سریع‌تر مشکلات ناشی از جراحی، بسیار موثر خواهد بود.
  • نداشتن استرس در هنگام خوابیدن از موارد بسیار مهم برای داشتن یک خواب مناسب و با کیفیت مطلوب است. کسانی که در اضطراب شدید قرار دارند، اغلب در خواب‌رفتن با مشکلاتی مواجه می‌شوند که ممکن است پزشکان برای بهبود این وضعیت دارو‌های مسکن و آرامش‌بخش را برای بیمار تجویز کنند.
  • از دیگر موارد مهم در نحوه خوابیدن بیماران، عدم ایجاد فشار شدید در نقاط جراحی‌شده است. ایجاد فشار در این ناحیه ممکن است فرآیند بهبود زخم‌ها را با مشکلاتی مواجه سازد یا در افزایش شدت درد در بدن بیمار تأثیرات منفی ایجاد کند. لازم است که افراد برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از این موضوع، از برخی بالش‌های استاندارد برای قرار‌دادن آن در میان پاها استفاده کنند.
  • کسانی که در میان حالت‌های مختلف برای خواب، حالت تکیه بر پهلو را انتخاب می‌کنند، در وضعیت و فرم صحیح‌تری قرار گرفته و امکان بهبودی سریع‌تر در آن‌ها بیشتر است. خوابیدن به پهلو باعث کاهش میزان وارد‌شدن فشار به کمر می‌شود و هیچ آسیبی را به زخم‌های موجود در این ناحیه وارد نخواهد کرد.

در موارد بالا به برخی از مهم‌ترین نکات مربوط به نوع خوابیدن در بیمارانی که اخیرا جراحی دیسک کمر با پلاتین را انجام داده‌اند، پرداختیم. وضعیت بدن در کسانی که این عمل را انجام داده‌اند، امری بسیار مهم و حائز اهمیت است. کسانی که به نکات ذکرشده درخصوص نحوه استراحت‌کردن عمل می‌کنند، اغلب طول دوره نقاهت کوتاه‌تری را تجربه خواهند کرد.

سخن پایانی

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین یکی از موارد بسیار مهم در نکات مراقبتی پس از انجام این جراحی است. پزشکان این حوزه در اکثر موارد حالت‌های مناسب برای استراحت‌کردن در روز‌های ابتدایی را به بیماران توصیه خواهند کرد. در این دوره به‌جهت آسیب‌پذیربودن کمر، لازم است که افراد مطابق با نظر و دستورالعمل‌های پزشک معالج خود عمل کنند.

خوابیدن به پهلو از جمله حالت‌های بسیار مناسب برای بیمارانی است که به تازگی جراحی‌ دیسک کمر انجام داده‌اند. استراحت‌کردن در این وضعیت باعث کاهش احتمال ایجاد فشار به کمر شده و تا حد امکان از بروز آسیب‌های مختلف به زخم‌های جراحی، جلوگیری خواهد کرد.

سؤالات متداول در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین

چه مواردی برای مراقبت از زخم را باید رعایت کرد؟

توصیه می‌شود که افراد برای جلوگیری از ایجاد آسیب به زخم‌های موجود در پشت کمر، در شرایط مناسب‌تری استراحت نموده و از وضعیت‌های ذکرشده برای کاهش میزان فشار به کمر در حین خوابیدن استفاده کنند.

انجام فعالیت‌های روزانه در کسانی که جراحی دیسک کمر با پلاتین انجام داده‌اند چگونه است؟

معمولا برای بهبود مشکلات ناشی از انجام جراحی و بهبود زخم‌های کمر، بین ۵ الی ۶ هفته زمان نیاز است. توصیه می‌شود که افراد در این مدت از خوابیدن طولانی‌‌مدت در یک وضعیت و راه‌رفتن بسیار زیاد خودداری کنند.

بهبودی زخم در افرادی که جراحی دیسک کمر انجام داده‌اند چگونه خواهد بود؟

استراحت در وضعيت بدنی مناسب و مراقبت بهداشتی دو امر بسیار مهم در بهبود آثار ناشی از ایجاد زخم در این جراحی است. توصیه ما بر این است که افراد از خوابیدن طولانی‌ مدت به پشت خودداری کنند تا کم‌ترین فشار ممکن بر زخم‌ها وارد شود.

منبع
huffmanclinic

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا