بیماری مردانسلامت مردان

کمردرد مردان بعد از انزال؛ شروع یک رابطه سرد

کمردرد مردان بعد از انزال معمولا با رابطه جنسی یا خود ارضایی شروع می‌شود. این نوع کمردرد در آقایان بسیار شایع است و می‌تواند روی رضایت زوجین از یک رابطه جنسی تاثیرگذار باشد. بسیاری از آقایان به دلیل ترس از کمردرد شدید، پس از ارضاء شدن معمولا دست از رابطه جنسی می‌کشند.

کمردرد مردان بعد از ارضا شدن یکی از معضلاتی است که پیامدهای بسیار زیادی در زندگی زناشویی دارد، به گونه‌ای که ممکن است زندگی یک زوج به دلیل نارضایتی از رابطه جنسی آشفته شود.

ما در ادامه این مقاله از مجله پزشکی ژین طب قصد داریم مطالبی را درباره کمردرد مردان بعد از ارضا شدن عنوان کنیم. با ما همراه شوید.

این مطلب به موضوعات زیر می پردازد:

 • خودارضایی علت بروز کمردرد مردان
 • انتخاب پوزیشن غلط در سکس و حرکات زوجین عامل کمردرد آقایان
 • کشیدگی عضلات و شروع کمردرد
 • اجتناب از رابطه جنسی با همسر به خاطر ترس از کمردرد
 • پیشگیری از بروز کمردرد مردان با انتخاب پوزیشن مناسب

کمردرد مردان بعد از انزال؛ معضل زندگی زناشویی

مردی که کمردرد مردان بعد از ارضا شدن را تجربه می‌کند|ژین طب

در بعضی از شرایط، ممکن است آقایان پس از برقراری یک رابطه جنسی دچار کمردرد شوند، این کمردرد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است فرد در اثر فشار وارد شده به کمر، پس از ارضا دچار کمردرد شود.

همان‌طور که در بالا ذکر کردیم این مشکل می‌تواند پیامدهای منفی بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. گاها ممکن است مرد از ترس کمردردهای شدید از رابطه جنسی امتناع کند که این موضوع می‌تواند در یک رابطه زناشویی تاثیر منفی داشته باشد. زیرا ممکن است زن نیاز به یک رابطه جنسی داشته باشد اما همسر نسبت به برقراری رابطه با او میلی نداشته باشد.

کمردرد مردان بعد از ارضا شدن یک عارضه بسیار نادر نیست و اکثریت مردان با این مشکل مواجه می‌شوند. براساس مطالعات به دست آمده بین 2 تا 10درصد آقایان کمردرد بعد از ارضا شدن را احساس می‌کنند. خودارضایی نیز می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در بروز کمردرد باشد. ما در ادامه روشی را بیان کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا از بروز مشکلات در رابط جنسی خود پیشگیری کنید.

بیشتر بخوانید: کمربند پلاتینر درمان سریع کمردرد در خانه با تکنولوژی UIC

باید درباره مشکلات جنسی صحبت کرد

صحبت درباره رابطه جنسی برای برخی از افراد طبیعی است، اما برای برخی دیگر بسیار سخت و دشوار، با این وجود باید خجالت را کنار بگذارید و با شریک خود درباره این عارضه حرف بزنید تا با هم فکری یکدیگر راهی برای حل این مشکل پیدا کنید.

برای اینکه از سردی رابطه زناشویی خود جلوگیری کنید، به همسرتان بگویید که کمردرد چه تاثیری بر میل جنسی شما می‌گذارد. بسیاری از آقایان به دلیل کمردرد شدید، بدون اینکه به همسر خود توضیح بدهند از برقراری رابطه جنسی امتناع می‌کنند که همین امر به روابط آن‌ها آسیب جدی وارد می‌کند.

علت کمردرد مردان پس از ارضا شدن چیست؟

زن و مردی که روی تخت در حال صحبت با یکدیگر هستند|ژین طب

یکی از عللی که ممکن است مردان بعد از ارضا شدن دچار کمردرد شوند، انتخاب پوزیشن غلط و نوع حرکات زوجین است. به عبارت ساده‌تر، در هنگام نزدیکی عضلات لگن و کمر منقبض می‌شوند، به همین دلیل در برخی حرکات و پوزیشن‌ها امکان دارد در حین انقباض درد عضلانی و کمردرد ناشی از آن به وجود بیاید.

در بسیار از مواقع درد ناشی عضلانی بسیار لحظه‌ای و زودگذر است، اما در بعضی شرایط که فرد از قبل مستعد کمردرد و درد عضلانی باشد، ممکن است درد علت جدی‌تری داشته باشد.

به عنوان مثال تنگی کانال نخاع یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند، بسیار از آقایان ممکن است، این مشکل را نیز داشته باشند. چنانچه شما هم جز این دسته هستید، اگر در هنگام رابطه جنسی پشت خود را قوس دهید، کمردردتان بدتر خواهد شد.

همچنین افرادی که به بیماری دژنراتیو دیسک یا فتق دیسک مبتلا هستند، در هنگام رابطه به هیچ عنوان نباید به سمت جلو خم شوند، زیرا در این پوزیشن کمردرد آن‌ها شدت پیدا خواهد کرد.

پس می‌توان نتیجه گرفت که با انتخاب موقعیت و پوزیشن درست می‌توانید کمردرد خود را کاهش دهید. می‌توانید در طول رابطه وضعیت خود را در موقعیتی قرار دهید که کمترین درد را دارید. در این صورت قطعا احساس رضایت بیشتری خواهید داشت.

به عنوان مثال بهترین پوزیشن یا موقعیت برای مردانی که به دیسک دژنراتیو مبتلا هستند این است که دراز بکشند و بالشتی زیر کمر خود قرار دهند و شریک زندگیشان بالا روی آن‌ها قرار بگیرند.

برخی دیگر از دلایل کمردرد مردان پس از ارضا شدن وجود برخی بیماری‌ها است نظیر:

 • کشیدگی عضله
 • آرتریت
 • فتق دیسک بین مهره‌ها

در بین تمامی مواردی که در بالا ذکر کردیم، کشیدگی عضلات از سایر علت‌های بروز کمردرد مردان بعد از ارضا شدن شایع‌تر است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در ادامه این مقاله درباره کشیدگی عضلات بیشتر از سایر علت‌ها صحبت کنیم. با خواندن ادامه این مقاله همراه ما باشید تا رابطه لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید: خرید آنلاین زاپیامکس از نمایندگی های مجاز

کشیدگی عضلات و درد کمر در آقایان

آیا تا به حال ورزش کرده‌اید؟ احتمالا پس از انجام برخی تمرینات ورزشی عضلات شما کشیده شده و به شدت درد گرفته است. در رابطه جنسی نیز مانند حرکات ورزشی کشیدگی عضلات لگن و شکم، سبب ایجاد گرفتگی عضلات می‌شود. عضلات به چندین دلیل می‌توانند دچار گرفتگی شوند که عبارت است از:

 • سفتی عضلات
 • کم شدن آب بدن
 • استفاده از عضله در شرایط نادرست

این گرفتگی‌های عضلانی معمولا پس از  چند دقیقه یا چند ساعت رفع می‌شوند. پس از رابطه جنسی به طور طبیعی انرژی فرد کاهش پیدا می‌کند در نتیجه ضعف عضلانی در بدن رخ می‎دهد. برای جلوگیری از این اتفاق باید قبل از انجام رابطه جنسی مواد غذایی مغذی مانند موز، انبه، پسته و… مصرف شود.

علائم کمردرد مردان بعد از انزال

بسیاری از آقایان پس از اینکه رابطه جنسی برقرار می‌کنند احساس سستی، بی‌حسی و درد کمر دارند. این علائم در بسیاری از مردان شایع است و اکثر آن‌ها بعد از ارضا شدن این حس را تجربه می‌کنند. پس شما تنها نیستید.

دردهای شدید کمری که به طور ناگهانی به سراغ آقایان می‌آید و خواب شب آن‌ها را برهم می‌زند، از علائم کمردرد مردان بعد از ارضا شدن است.

اختلالات عملکردی جنسی در اشخاص ممکن است به دلایل مختلفی به وجود بیایند برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • تشدید درد در هنگام رابطه جنسی
 • مسائل جنسی ناشی از مصرف داروها (مانند داروهای ضدافسردگی)

به طور کلی می‌توان گفت شما برای داشتن یک رابطه جنسی رضایتبخش باید هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روحی آمادگی داشته باشید؛ وجود بیماری‌ها و دردهای مفصلی می‌توانند تاثیر بیشتری بر نارضایتی جنسی داشته باشند.

 عوارض کمردرد در مردان ناشی از رابطه جنسی

زن و شوهر ناراحت روی تخت|ژین طب

تحقیقات انجام شده توسط محققان مراکشی حاکی از آن است که افرادی که دچار کمردرد مردان بعد از ارضا شدن می‌شوند؛ نه تنها احساس ناراحتی شدید در هنگام نزدیکی دارند، بلکه تعداد دفعات نزدیکی آن‌ها با همسرشان هم کم شده است.

به طور کلی کمردرد بعد از ارضا شدن، امریست که میل جنسی در مردان را کاهش می‌دهد. درد تاثیر مستقیم بر لذت جنسی دارد، این بدان معناست که هرچه میزان درد بیشتر باشد تاثیر منفی بیشتری بر لذت جنسی می‌گذارد. از این رو ترس ناشی از بروز کمردرد مردان بعد از ارضا شدن باعث می‌شود تا فرد از برقراری ارتباط اجتناب کند.

ترس از کمردرد شدید و یا تشدید کمردرد در هنگام مراقبت باعث شده تا بسیاری از مردان نسبت به برقراری رابطه جنسی سرد و بی‌علاقه شوند. در این حالت شریک زندگی نیز آسیب می‌بیند و ممکن است دچار مشکل شود.

پیشگیری از کمردرد در مردان بعد از سکس

چه اقدامانی لازم است که درد این نوع کمردرد کاهش پیدا کند یا با انجام چه فعالیت‌هایی می‌توان از بروز آن پیشگیری کرد؟

 • برای جلوگیری و پیشگیری از کمردرد مردان بعد از ارضا شدن، باید ابتدا یک مکان بسیار راحت را برای انجام رابطه جنسی انتخاب کنید
 • بهتر است قبل از خوابیدن و انتخاب هر پوزیشنی در ابتدا برای جلوگیری و پیشگیری از درد زانو و کمر، برای زیر زانو‌ها، سر و پشت خود از یک بالشت استفاده کنید
 • همچنین اگر زن در پوزیشنی قرار بگیرد که بخشی از وزن بالاتنه خود را روی دست‌هایش مدیریت کند به ناحیه کمر مرد فشار کمتری وارد خواهد شد
 • یکی از پوزیشن‌های بسیار عالی برای جلوگیری از بروز کمردرد مردان بعد از ارضا شدن این است که زن و مرد هر دو به سمت پهلوی چپ دراز بکشند و مرد پشت همسر خود قرار بگیرد. در این پوزیشن بهتر است ران و زانوی زن و مرد کمی خم باشد.

فراموش نکنید شما با همین کارهای به نسبت ساده و جزئی می‌توانید از درد پیشگیری کنید.

 درمان کمردرد مردان بعد از سکس

همان‌طور که در بالا گفته شد، یکی از بهترین پوزیشن‌هایی که به مرد و زن کمترین آسیب را می‌رساند و از درد شدید جلوگیری می‌کند، به پهلو خوابیدن هر دوی آن‌ها است، به گونه‌ای که شوهر در پشت همسر خودش قرار بگیرد. این بهترین حالت است، اما مردانی که دچار کمردرد هستند همیشه ترجیح می‌دهند در زیر همسر خود قرار بگیرند و زن بیشتر فعالیت داشته باشد تا به او فشار کمتری وارد شود.

یادداشت آخر

یکی از رایج‌ترین شکایت مردان بعد از نزدیکی احساس کمردرد شدید است. فراموش نکنید که اگر با رعایت نکات بالا همچنان کمردرد را احساس ‌کردید، سریعا رابطه جنسی را متوقف کنید. یا مکان خود را برای انجام رابطه تغییر دهید و به مکان راحت‌تری بروید. شاید در این صورت درد کمتری را احساس کنید.

ما در این مقاله مطالب و روش‌های مفیدی را در باب کمردرد مردان بعد از سکس بیان کردیم که می‌تواند به آقایان بسیار کمک کند. امیدواریم مفید واقع شده باشد.

منبع
spineuniverse.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا