دسته‌بندی نشده

آیا لاغری با آب گرم امکان پذیر است؟

لاغری با آب گرم و ولرم از روش‌های بی‌دردسر و راحت برای کاهش وزن است که در هر شرایطی می‌توانید آن را انجام دهید. اگر شرایط ورزش‌کردن و رفتن به‌باشگاه را ندارید این راهکار برای شما فوق‌العاده خواهد بود.

نیازی نیست که برای انجام آن با متخصص تغذیه و رژیم مشورت کنید؛ زیرا عوارضی برای شما نخواهد داشت. برای پایین‌آوردن وزن و چربی‌سوزی با آب گرم نیاز است که با روش انجام آن و سایر نکاتی که باعث تاثیر‌گذاری بیشتر این روش می‌شود آشنا شوید. ژین طب مطالب مفید و معتبری در رابطه با این موضوع تهیه کرده است که می‌تواند راهنمای شما در لاغری آسان باشد.

بهترین زمان مصرف آب گرم برای لاغری

مصرف آب برای بدن بسیار ضروری است و هیچ جایگزینی برای آن نمی‌توان پیدا کرد. درست است که غذا‌ها و میوه‌هایی که در طول روز مصرف می‌کنیم حاوی مایع هستند اما باید به‌طور جداگانه و در زمان‌های مناسب آب نیز بنوشیم زیرا میوه‌ها و غذا‌ها نمی‌توانند به‌تنهایی کل مایع مورد نیاز بدن را تامین کنند.

لاغری با آب گرم همه را به شگفتی واداشته که چگونه یک مایع که در طول روز آن را مصرف می‌کنیم می‌تواند به کاهش وزن و افزایش چربی‌سوزی بدن منجر شود؛ خوردن آب گرم ناشتا بهترین حالت نوشیدن این مایع برای لاغری است. حال نیاز است در کنار مصرف آن به‌صورت ناشتا چه کارهای دیگری انجام دهیم؟ چند نکته در رابطه با نحوه مصرف و بهترین زمان خوردن آب را در اینجا مطالعه می‌کنید.

 • هنگامی‌که تصمیم به خوردن آب گرم ناشتا دارید بهتر است برخی مواد که چربی‌سوزی را افزایش می‌دهند همراه با آن میل کنید.
 • روز‌هایی که از صبحانه سالم و مقوی استفاده می‌کنید بهتر است از مصرف آب گرم ناشتا غافل نشوید زیرا معده را تمیز کرده و باعث جذب بهتر مواد مغذی خواهد شد.
 • ۳۰ الی ۶۰ دقیقه قبل از صرف وعده غذایی می‌توانید آب گرم یا ولرم را بنوشید. مصرف آب در این بازه زمانی بیشترین کمک را به هضم غذا می‌کند.
 • هر زمانی که احساس تشنگی یا گر‌گرفتگی داشتید آب گرم مصرف کنید. مصرف آب سرد در این هنگام باعث دل‌درد خواهد شد.
 • قبل از خواب نیز یکی از زمان‌هایی است که مصرف آب گرم در آن می‌تواند بیشترین اثر را روی سیستم بدن شما بگذارد و خواب راحتی را در کنار لاغری با آب گرم برای شما فراهم کند.

فواید مصرف آب گرم

لاغری با آب گرم و تصویر مردی با یک لیوان آب | ژین طب

مصرف آب به‌صورت سرد و گرم برای بدن مفید است اما هر کدام از آن‌ها خواص جداگانه‌ای دارند. در این قسمت خواص آب گرم مورد بررسی قرار گرفته است. در موارد ذکر شده به‌دلیل دما و حرارت بالای معده و روده‌ها بهتر است متناسب با آن‌ها از آب گرم استفاده شود.

 • لاغری با آب گرم امروزه بسیار رایج شده است. مصرف آب گرم پیش از صبحانه می‌تواند باعث لاغری شود زیرا معده را شستشوی می‌دهد، احساس سیری ایجاد می‌کند و در نهایت باعث افزایش سوخت‌و‌ساز بدن می‌شود.
 • به هضم بهتر و سریع‌تر کمک می‌کند و درد ناشی از عدم هضم را کاهش می‌دهد؛ هنگامی‌که آب کافی نوشیده نشود روده کوچک رطوبت موردنیاز خود را از طریق غذا‌ها و سایر مواد مصرفی تامین می‌کند که این اتفاق منجر به کم‌آبی بدن می‌شود. علاوه‌بر آن به یبوست مبتلا خواهید شد که به دنبال آن درد شدید همراه با نفخ خود را نشان خواهند داد.
 • مصرف آب گرم رابطه مستقیمی با کاهش درد دارد اما چگونه؟ گرمای ناشی از آن باعث انبساط عروق شده و گردش خون افزایش پیدا می‌کند که این راحت‌ترین راه‌حل برای درد‌های عضلانی و داخلی است.
 • آب گرم بدن را سم‌زدایی می‌کند؛ به‌این صورت که دمای بدن را افزایش داده و تعریق صورت می‌گیرد. سموم بدن از طریق عرق از بدن خارج می‌شود. که البته این تعریق می‌تواند زمینه‌ساز لاغری با آب گرم نیز شود.
 • اگر به سرما‌خوردگی مبتلا شده‌اید با مصرف آب گرم از حساسیت سینوس‌ها کاسته و به درمان کمک خواهید کرد. مصرف مایعات گرم و داغ استرس را کاهش می‌دهد. آب گرم از بهترین ضد‌استرس‌های طبیعی است.
 • با نوشیدن آب کافی در طول روز مو، پوست و بدن شما هیدراته شده و سالم باقی می‌ماند.
 • احتمال ابتلا به سنگ‌کلیه و عفونت مثانه را به حداقل می‌رساند.

هنگامی‌که مصرف آب گرم را شروع می‌کنید پس از گذشت مدت کوتاهی اثر و فواید آن را در بدن و ظاهرتان احساس خواهید کرد که ازجمله آن‌ها لاغری با آب گرم است؛ فقط کافی است در زمان مناسب و با رعایت نکات موردنیاز نوشین را انجام دهید.

خوردن آبجوش قبل از صبحانه

لاغری با آب گرم و تصویر دو مرد با لیوان آب | ژین طب

مصرف مواد‌غذایی و مواد معدنی به‌صورت ناشتا می‌تواند بیشترین اثر‌گذاری را روی سیستم بدن شما داشته باشد. پس اگر به دنبال لاغری آسان و کم‌هزینه هستید خوردن آبجوش قبل از صبحانه می‌تواند یک گزینه عالی برای رسیدن به‌هدفتان باشد. خارج از بحث لاغری، نوشیدن آب گرم قبل از صبحانه میتواند به‌سلامت بدن شما، بهبود هضم غذا و افزایش کیفیت پوست منجر شود. برای انجام نوشیدن آب پیش‌از وعده صبحانه می‌توانید به چند روش عمل کنید که چند مورد آن به‌صورت زیر است:

 • بهتر است آب را چند دقیقه پس از جوشیدن استفاده کنید که دمای آن گرم و ولرم باشد نه داغ. آب داغ باعث مشکلات مری و معده خواهد شد.
 • مقداری آب لیمو‌ترش تازه را به یک فنجان آبجوش اضافه کنید و قبل از وعده صبحانه میل کنید تا از نتایج لاغری با آب گرم شگفت‌زده شوید؛ زیرا این عمل باعث افزایش متابولیسم بدن و چربی‌سوزی می‌شود.
 • مصرف دو فنجان آبجوش قبل از صبحانه باعث می‌شود معده شما از مواد‌ی که قبلا مصرف کرده‌اید پاک شود و پذیرای مواد خوراکی تازه و مقوی شود. در این روش نیاز است اجازه دهید آب به حالت گرم و ولرم برسد سپس آن را جرعه جرعه بنوشید.
 • بهتر است به‌جای چای و قهوه از آب گرم در وعده صبحانه استفاده کنید. مواد افزودنی مانند چای و قهوه برای وعده صبحانه و ناشتا مناسب نیستند.

نوشیدن ۴ لیوان آب گرم در وعده صبحانه یکی از روش‌های آب‌درمانی میان مردم چین و ژاپن است. البته برخی نکات همراه با مصرف آب باید رعایت شود. اما این نکته نشان از اهمیت بالای این مایع و خواص بی‌نظیر آن بر بدن دارد.

عوارض لاغری با آب گرم

از آن‌جا که آب یک مایع طبیعی است و ۷۰ درصد از حجم بدن از آن تشکیل شده است، مصرف آن نمی‌تواند برای بدن و سلامتی ما مشکلی ایجاد کند؛ بلکه باعث طراوت و شادابی همراه با سلامت بدن خواهد بود. اگر به‌دنبال عوارض لاغری با آب گرم هستید خیالتان آسوده باشد که این مایع هیچ‌گونه عوارضی برای سلامتی شما نخواهد داشت و همچنان برای تناسب‌اندامتان می‌توانید از آن استفاده کنید.

مراقب باشید که دمای آب برای نوشیدن مناسب باشد زیرا اگر این مایع را در دمای بالا و به‌اصطلاح داغ مصرف کنید زبان، نای و معده شما به‌شدت آسیب خواهد دید. مصرف آب و سایر نوشیدنی‌های گرم را با درجه حرارت زیاد به متوسط و ولرم تغییر دهید.

نکاتی برای کمک به لاغری با آب گرم

لاغری با آب گرم و تصویر لیمو در لیوان آب | ژین طب

رعایت برخی نکات در کنار مصرف آب گرم می‌تواند باعث مصرف صحیح آن و در نتیجه افزایش اثر‌گذاری و کیفیت آب گرم بر بدن شود. مهم‌ترین نکاتی که بهتر است رعایت کنید موارد زیر هستند:

 • سعی کنید از یک بطری برای مصرف آب روزانه خود استفاده کنید و آن را پیوسته همراهتان داشته باشید؛ این‌کار باعث می‌شود تا آب بیشتری مصرف کنید.
 • بطری که برای مصرف روزانه آب انتخاب کرده‌اید بهتر است دارای درجه‌بندی باشد تا بدانید که در هر بار نوشیدن، چه مقدار آب نوشیده‌اید.
 • حدود ۳۰ دقیقه پیش از صرف وعده‌غذای اصلی یک لیوان آب مصرف کنید. این میزان آب را ۳۰ دقیقه پس از صرف غذا نیز می‌توانید بنوشید تا به هضم غذا کمک کند.
 • بهتر است چند دقیقه قبل از نوشیدن آب، آن را در ظرف مناسبی بریزید تا داغ‌بودن آن به گرما تبدیل شود. در این‌صورت به معده و مری شما آسیب نمی‌رساند و عمل لاغری با آب گرم به‌خوبی انجام می‌شود.
 • افزودن برگ نعنا، زنجبیل، سیر، عسل و لیمو به آبجوش می‌تواند باعث افزایش خواص آن شود؛ سایر مواد دلخواهتان را برای افزایش خواص و طعم آن می‌توانید پیش از نوشیدن به آب اضافه کنید.
 • روزانه حدود ۶ الی ۸ لیوان آب گرم مصرف کنید؛ دو لیوان آن می‌تواند قبل از صرف صبحانه مصرف شود.
 • در کنار مصرف آب می‌توانید برخی حرکات ورزشی آسان را نیز انجام دهید و در طول تمرین نیز آب کافی بنوشید؛ در این‌صورت سوخت‌و‌ساز بیشتری تجربه خواهید کرد.

سخن پایانی

لاغری و کاهش وزن اصلا کار دشواری نیست اگر لاغری با آب گرم را امتحان کنید. هدف از این متن کمک به شما برای لاغری کم‌هزینه و کم‌دردسر با معرفی فواید آب گرم، بهترین زمان مصرف، فواید و مضرات، بهترین زمان استفاده و نکاتی که به افزایش کاهش وزن و اثر‌گذاری بیشتر این مایع حیات‌بخش بود.

شما برای این روش لاغری نیاز به هیچ‌گونه مواد افزودنی، رژیم و مربی متخصص نخواهید داشت. مصرف آن را صبح ناشتا فراموش نکنید تا کاهش وزن و سلامت بدن شما با مصرف این مایع با دمای ولرم محقق شود و بتوانید به اندام دلخواهتان برسید.

پرسش های پر تکرار در زمینه لاغری با آب گرم

آیا لاغری با آب گرم حقیقت دارد؟

بله؛ در صورت مصرف کافی و صحیح آب گرم می‌تواند متابولیسم بدن را افزایش دهد و چربی‌سوزی را به دنبال داشته باشد.

بهترین زمان نوشیدن آب گرم برای لاغری چه زمانی است؟

محدودیت زمانی برای مصرف آن وجود ندارد؛ اما برای دستیابی به لاغری با آب گرم بهتر است به‌صورت ناشتا و نیم‌ساعت قبل از وعده‌غذایی مصرف شود.

افزودن چه موادی به آب گرم روند لاغری را تسریع می‌بخشد؟

عسل، زنجبیل، چوب‌دارچین، لیمو و برگ نعنا به آب گرم باعث لاغری سریع‌تر می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا