دسته‌بندی نشده

16 کرم ترمیم کننده جای جوش؛ بهترین‌ها به گفته متخصصان پوست در 2023

کرم‌ ترمیم کننده جای جوش در کنار سایر محصولات بدون نسخه، داروها و روش‌هایی مانند میکرودرم ابریژن، ظاهر اسکار آکنه را کاهش می‌دهند. جوش‌های فعال به‌اندازه کافی ذهن افراد را خسته و درگیر می‌سازند، اما زخم‌هایی که آکنه از خود به جای می‌گذارد افراد را از داشتن پوستی صاف و زیبا ناامید می‌کند. خبر خوب اینکه برخی از انواع کرم‌ ترمیم کننده جای جوش می‌توانند اسکار آکنه را درمان کنند و پوستی صاف و زیبا بدست دهند، پس امید خود را هرگز از دست ندهید.

برخی از درمان‌های اسکار آکنه را باید به صورت کاملا مجزا بکار برد چون در کنار سایر درمان‌ها امکان دارد نتیجه عکس داشته باشد. برای مثال التهاب ناشی از جوش‌ها اثربخشی درمان را کاهش و اثرات کرم‌ ترمیم کننده جای جوش را به حداقل می‌رساند.

باید بپذیریم هیچ ماده یا کرمی‌ وجود ندارد که به صورت مطلق اسکارهای جای جوش را از بین ببرد. عمدتا باید کرم ‌ترمیم کننده جای جوش را همراه با روش‌های درمانی دیگری به کار برد تا نتیجه‌ای قابل توجه بدست آید. نا امید نشوید چون چند کرم ‌ترمیم کننده جای جوش وجود دارد که تا حد بسیار زیادی جای آکنه و لک را درمان می‌کنند. این مهم‌ترین دلیل برای پرداختن به کرم ‌ترمیم کننده جای جوش در مجله پزشکی ژین طب بود.

انواع مختلف اسکار آکنه یا جای جوش

جوش‌های زیر پوستی بزرگ که پوست را ملتهب کرده و نیاز به کرم ترمیم کننده جای جوش دارد|ژین طب

  • با توجه به جنبه‌های التهابی و باکتریایی، هایپرپیگمانتاسیون پس از التهابی پس از آکنه، در تغییر رنگ و اسکار پوست تاثیر زیادی دارد. لکه‌های خورشیدی یا‌ هایپرپیگمانتاسیون که نتیجه افزایش ملانین ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و عوامل استرس‌زای محیطی است متفاوت است. هر دو می‌توانند منجر به آسیب رادیکال‌های آزاد شوند و به صورت لکه‌های قهوه‌ای نمایان شوند.
  • اگر پوست در اثر جوش، بیش از حد تاب خورده باشد، ممکن است جای زخمی ‌ایجاد شود که فرورفته به نظر می‌رسد. وقتی لکه‌ها به خوبی بهبود می‌یابند، پوست اضافی، برآمدگی یا اسکار برجسته دور از ذهن نیست. در هر صورت، اسکار آکنه باعث تغییر بافتی می‌شود و برآمدگی و فرورفتگی‌هایی را روی صورت ایجاد می‌کند که بشدت آزار دهنده است. به همین دلیل بسیاری از مبتلایا ن به اسکار آکنه دنبال کرم ترمیم کننده جای جوش هستند.
  • اسکارهای آکنه کمی ‌متفاوت از سایر تغییرات رنگدانه‌ای و بافت هستند. بسیاری از افراد امکان دارد بدون ایجاد دلمه یا تغییر بافتی، آکنه داشته باشند. ضایعاتی که تمایل به‌ایجاد اسکار دارند، ملتهب یا واقعا بزرگ‌اند. برآمدگی‌های عمیق‌تر و دردناک‌تر آکنه که محتویات زیادی در درون خود دارند، معمولا همان‌هایی هستند که رد یا پوسته پوسته‌ای از خود به جای می‌گذارند. هرچه آکنه بدتر باشد، احتمال بروز اسکار آکنه در پوست بیشتر خواهد شد.

بیشتر بدانید: درمان خانگی جوش صورت | به هیچ عنوان از دست ندهید!

بهترین روش‌های درمانی برای جای جوش چیست؟

خوشبختانه، مجموعه‌ای از ژل‌ها، کرم‌ها و درمان‌هایی وجود دارد که در درمان و تغییر رنگ ناشی از لک اثرگذار هستند. مواد تشکیل دهنده کلاژن به طور کلی به درمان اسکار آکنه کمک می‌کند، بنابراین پزشکان هنگام درمان بیماران خود به رتینوئیدها، ویتامین C و آلفا هیدروکسی اسیدها توجه می‌کند.

یک متخصص پوست توضیح می‌دهد: رتینوئیدها، یک مشتق از ویتامین A، به افزایش کلاژن، یکنواخت شدن رنگ پوست و جلوگیری از آکنه در آینده کمک می‌کند. ویتامین C یک عامل روشن کننده و یک آنتی اکسیدان است که نشان می‌دهد کلاژن را هم می‌سازد. اسیدهای گلیکولیک، لاکتیک و ماندلیک به یکدست شدن رنگ پوست کمک می‌کنند.

آیا اسکارهای آکنه برای همیشه قابل درمان هستند؟ بهترین کرم ترمیم کننده جای جوش را بشناسید

حذف احتمالی اسکار آکنه معمولا به نوع اسکار و وسعت جای زخم بستگی دارد. برای مثال، تغییر رنگ ضعیف امکان دارد با گذشت زمان محو شود و مطمئنا می‌توان آن را تنها با درمان‌های موضعی بهبود بخشید. در حالی که جای زخم عمیق با پماد‌های موضعی‌ از بین نمی‌رود.

برخی از متخصصین پوست بیماران خود را از پاک‌کننده‌ها و تونرهای حاوی الکل دور نگه می‌دارند، چون آن‌ها معتقدند می‌تواند پوست را خشک و غدد چربی را وادار به تولید چربی بیشتری برای جبران کند. در نتیجه باعث آکنه و زخم‌های بالقوه در پوست می‌شود که برخی از این جوش‌ها می‌توانند اسکار آکنه را به وجود آورند.

مهم است توجه داشته باشید به این نکته که استفاده از درمان‌های زیاد در یک زمان، استفاده از ابزارهای استخراج توسط خودتان و لایه‌برداری بیش از حد می‌تواند اسکار آکنه را بدتر کند. انجام این کارها باعث التهاب خواهد شد که دور از ذهن نیست که منجر به شیوع جدید آکنه شود. علاوه بر این، پوست قرمز و ممکن است ظاهر یک اسکار آکنه را برجسته کند. اما بخش زیادی از اسکار آکنه با کرم ترمیم کننده جای جوش قابل درمان هستند. با ما همراه باشید تا بهترین کرم ترمیم کننده جای جوش را برسی کنیم.

بیشتر بدانید: درمان جوش زیر پوستی؛ ۶ روش موثر خانگی

1.کنترل اسکار پیشرفته با SkinCeuticals؛ بهترین کرم ترمیم کننده جای جوش

از آخرین مورد از محصولات مراقبت از پوست بسیار موثر باید به SkinCeuticals، اشاره کرد. این کرم ترمیم کننده جای جوش که به عنوان درمان پیشرفته کنترل اسکار از آن نام می‌برند یکی از بهترین‌ها برای سطوح نامنظم است. از 95 درصد سیلیکون، 5/0درصد آلانتوئین (آرام کننده پوست)، دو درصد اسیدهای چرب تقویت‌کننده هیدراتاسیون و یک درصد سیلیس فوق ‌سبک برای استفاده بدون درز و راحت تشکیل شده است.

این محصول توسط جراح پلاستیک و ‌ترمیمی ‌دارای گواهی هیئت مدیره، توصیه می‌شود. از یک مرطوب‌کننده انسدادی با موادی مانند سیلیکون برای نرم‌کردن جای زخم، همراه با درمان‌هایی مانند تزریق استروئید یا لیزر درمانی برای کاهش ارتفاع و اندازه اسکار در طول زمان استفاده کنید.

2. سرم روشن کننده Olay Vitamin C + Peptide  بهترین کرم برای جای جوش و لک

دکتر‌هادلی کینگ، متخصص پوست مستقر در نیویورک، می‌گوید که سرم روشن کننده Olay Vitamin C + Peptide  با ‌ترکیب ویتامین C، نیاسین‌امید و اسید لاکتیک در فرمول، لکه‌های تیره مزاحم ناشی از جای زخم را روشن می‌کند.

بیشتر بدانید: بهترین پماد برای جوش صورت؛ ۱۱ نمونه از معروف‌ترین پمادهای بازار

3. بهترین کرم برای از بین بردن جای جوش با آنتی اکسیدان قوی SkinCeuticals C E Ferulic

بهترین کرم ترمیم کننده جای جوش خارجی SkinCeuticals C E Ferulic|ژین طب

این کرم با ‌ترکیبی از آنتی اکسیدان‌های قوی، مورد علاقه ویراستاران زیبایی و متخصصان پوست است. دکتر جاشوا زایچنر، مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی درماتولوژی، می‌گوید: ویتامین C نقش اصلی را ایفا می‌کند: نشان داده شده است که ‌این ماده قدرتمند پوست کدر و لکه‌های قهوه‌ای را روشن می‌کند. همچنین ممکن است برای روشن شدن جای زخم تیره مفید باشد.

این فرمول همچنین شامل یک ویتامین آنتی اکسیدانی دیگر به نام آلفا توکوفرول با نام مستعار ویتامین E است. این ماده به مهر و موم شدن ‌ترک‌ها در لایه بیرونی پوست کمک زیادی می‌کند. همچنین امکان دارد به ‌ترمیم سد آسیب‌دیده پوست و بهبود ظاهر اسکارها پس از بهبود زخم اولیه کمک کند.

بیشتر بدانید: ماسک صورت برای جوش؛ زیبایی را با این ماسک‌ها به پوستتان هدیه دهید

4. سوسپانسیون اسید آزلائیک معمولی 10 درصد برای ترمیم جای جوش

اسید آزلائیک می‌تواند به محو شدن رنگدانه‌ها بر روی اسکارهای موجود و جلوگیری از جوش‌های آینده کمک کند. سوسپانسیون اسید آزلائیک معمولی 10 درصد دارای دوز قوی از مواد تشکیل دهنده در یک پایه کرم-ژل تسکین دهنده برای کمک به جلوگیری از تحریک است.

بیشتر بدانید: درمان جوش سر سیاه؛ بازگشت زیبایی به صورت با روش‌های خانگی و پزشکی

5. Mele Skincare Even کرم از بین بردن لکه های قهوه ای جای جوش

این سرم کنترل حتی تیرگی لکه‌های پوستی Melē’s Skincare را توصیه می‌کند که برای پوست‌های غنی از ملانین فرموله شده است زیرا حاوی پرو رتینول است که به کاهش لکه‌های تیره کمک می‌کند. این سرم همچنین حاوی هگزیل رزورسینول است که به روشن شدن پوست و همچنین ویتامین E برای تسکین پوست کمک می‌کند.

6. مایا چیا سوپر لیفت ویتامین C؛ بهترین کرم ترمیم کننده جای جوش

درمان با ویتامین C-More Super Lift Maya Chia یکی دیگر از گزینه‌های عالی است که ارزش قیمت بالای آن را دارد. این کرم ترمیم کننده جای جوش ارزش قیمت بالا را دارد زیرا با سه نوع ویتامینC، نیاسینامید،‌ ترانکسامیک اسید، اسید فرولیک و پپتیدها فرموله شده است تا به روشن شدن هرگونه تیرگی در پوست و جای جوش کمک کند.

7. سرم لکه‌های تیره گواوا ویتامین C از شرکت Glow Recipe

سرم لکه‌های تیره گواوا ویتامین C برای شرکت Glow Recipe است. همانطور که از نامش پیداست، فرم‌های مختلف ویتامین C را با عصاره گواوا و روغن دانه ‌ترکیب می‌کند تا فواید آنتی‌اکسیدانی قدرتمندی ارائه دهد و پوست را درخشان کند. افزودن ‌ترانگزامیک اسید در فرمول همچنین به بهبود تغییر رنگ، کاهش لکه‌های تیره و کاهش تیرگی کمک می‌کند.

8. کمپلکس رتینول دفاعی پوست مدیکا یک درصد؛ بهترین کرم برای جای جوش و لک صورت

به گفته دکتر گونزالس، کمپلکس رتینول 1/0 درصد SkinMedica با تولید سلول‌های سالم جدید و صاف کردن سطح پوست از طریق لایه‌برداری، به کاهش ظاهر اسکارهای آکنه کمک می‌کند. او توصیه می‌کند: باید همیشه با رتینول آهسته شروع و با متخصص پوست صحبت کنید تا ببینید آیا رتینول برای نوع پوست شما مناسب است یا خیر.

9. بهترین کرم ترمیم کننده جای جوش خارجی رتینول

بهترین کرم برای جای جوش و لک صورت رتینول|ژین طب

دکتر گارشیک می‌گوید رتینوئیدها و رتینول، مانند رتینول 2.2 درصدی کپسوله‌ شده در Shani Darden’s Retinol Reform، گزینه‌ای عالی برای درمان هیپرپیگمانتاسیون مرتبط با آکنه است، زیرا می‌تواند رنگ پوست را از طریق تغییر سلول‌های پوست یکنواخت کند. همچنین می‌تواند به‌ترویج سنتز کلاژن کمک کند تا تغییرات بافتی مربوط به اسکار آکنه را درمان کند. این سرم همچنین حاوی اسید لاکتیک است که باعث روشنی و صافی بیشتر می‌شود.

10. درمان لایه برداری Murad Invisiscar بهترین جایگزین کرم ترمیم کننده جای جوش

ادامه استفاده از اسیدهای بتا هیدروکسی (معروف به اسید سالیسیلیک) پس از‌ ترک پوست برای لایه‌برداری از تجمع رنگدانه‌ها مفید است. از این رو این ماده را در میان ویتامین C و سیکا در درمان Invisiscar Resurfacing خود قرار داد. نوید این را می‌دهد که‌اندازه، عمق، بافت و تغییر رنگ اسکار را در هشت هفته به حداقل برساند، و در عین حال، پودرهای پخش کننده نور و تار شدن این سرم، شروع زیبایی به پوست شما می‌دهد و به آن اجازه می‌دهد صاف‌تر و یکدست‌تر به نظر برسد. به محض اعمال آن

11. برنامه کنترل رنگدانه سلامت پوست ZO + هیدروکینون

برای درمان موثر ناهنجاری‌های رنگدانه‌ای مانند اسکار آکنه برنامه کنترل رنگدانه سلامت پوست ZO + کیت هیدروکینون را یک گزینه بسیار عالی مد نظر می‌گیرند. این یک سیستم مراقبت از پوست قدرتمند است که به طور خاص برای درمان ‌هایپرپیگمانتاسیون با ‌ترکیبات کلیدی مانند هیدروکینون و اسید گلیکولیک فرموله شده است.

12. کرم ترمیم کننده جای جوش ایسدین ملاتونیک

هنگامی‌که صحبت از یک رژیم طولانی مدت مراقبت از پوست برای درمان تغییر رنگ و رنگ ناهموار پوست می‌شود، دکتر ویسکوزی ملاتونیک Isdin را توصیه می‌کند. این سرم که مورد علاقه متخصصان پوست است، حاوی مواد کلیدی مانند ویتامین C روشن‌کننده، ملاتونین مسدودکننده رادیکال‌های آزاد و باکوچیول جایگزین رتینول سلول‌گردان است. ویتامین C و ملاتونین هر دو آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی هستند که در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌کنند، لکه‌های تیره را کاهش می‌دهند و به طور کلی رنگ روشن‌تری را ارائه می‌دهند. باکوچیول همان فواید کلیدی رتینول را بدون تحریک دارد و به‌ترمیم، احیا و بازسازی پوست در طول زمان کمک می‌کند.

13. کنسانتره پری بیوتیک مینرال؛ بهترین درمان فرورفتگی جای جوش

کنسانتره پروبیوتیک برای کسانی که با جوش‌های فعال یا اسکار آکنه سر و کار دارند، با کمک به کاهش تحریک و افزایش تحمل به سایر مواد ضد آکنه مفید است. این سرم برای تحریک ‌ترمیم سد پوستی عمل می‌کند زیرا شامل سه تسکین‌دهنده آب آتشفشانی ویشی، تخمیر ویترئوسیلا پروبیوتیک و نیاسینامید است که همچنین به کاهش قرمزی و آرامش پوست کمک می‌کند.

14. اسید سالیسیلیک یا کرم ترمیم کننده جای جوش

اسید سالیسیلیک بهترین کرم برای از بین بردن جای جوش|ژین طب

اسید سالیسیلیک یکی از مواد استاندارد طلایی برای از بین بردن جوش است، اما این لایه‌بردار را پس از بین رفتن جوش‌ها نادیده نگیرید، به خصوص اگر جوش‌ها اثری از خود بر جای گذاشته باشند. اسید سالیسیلیک به از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند و می‌تواند به بهبود ‌هایپرپیگمانتاسیون و تقویت سلول‌های جدید پوست کمک کند و هم رنگ و هم بافت مرتبط با اسکار را بهبود می‌بخشد.

15. اصلاح کننده لکه‌های تیره رادیکال بالینی حتی بهتر Clinique + قطع کننده

در این کرم ترمیم کننده جای جوش مواد ضد لکه متعددی مانند اسید سالیسیلیک وجود دارد. اما با دقت به اجزای مجموعه قطع کننده اختصاصی این برند نگاه کنید و عصاره شیرین بیان را پیدا کنید که به دلایل مختلفی به فرمول‌های محو کننده راه پیدا می‌کند. عصاره شیرین بیان حاوی گلابیریدین است که با مسدود کردن آنزیم تیروزیناز به کاهش سنتز ملانین کمک می‌کند.

علاوه بر این، حاوی لیکیریتین است که به گفته او ملانین را از بین می‌برد و لکه‌های تیره را محو می‌کند. و چون خواص آنتی اکسیدانی نیز دارد، به روشن شدن پوست نیز کمک می‌کند به همین دلیل وقتی سخن از کرم ترمیم کننده جای جوش به میان می‌آید بدون شک گزینه‌ای قابل اعتماد است.

16. ژل پیگمنت پوست PCA یا کرم ترمیم کننده جای جوش

ربکا کازین، پزشک متخصص پوست در موسسه جراحی لیزر پوست واشنگتن و بخش پوست جانز‌هاپکینز توضیح می‌دهد: من اغلب ژل پیگمنت پوست PCA را به بیمارانی که به دنبال درمان اسکارهای باقی مانده از آکنه هستند توصیه می‌کنم. این ژل حاوی 2 درصد هیدروکینون است که با سایر روشن کننده‌های پوست مانند کوجیک اسید، رزورسینول و آزلائیک اسید‌ ترکیب شده است که بدون تحریک پوست، رنگدانه‌ها را روشن می‌کند. افزودن اسید لاکتیک رطوبت را برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد، که می‌تواند رنگدانه را بدتر کند، حفظ می‌کند.

برداشتی کلی درباره کرم ترمیم کننده جای جوش

اسکار آکنه می‌تواند ناامید کننده باشد، اما درمان‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند آن‌ها را کمتر به چشم بیاورد. اکثر اسکارها دائمی هستند، اما یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند کمک کند تا درمان مناسب را برای کمک به کاهش ظاهر اسکار خود پیدا کنید.

بهترین راه برای درمان اسکار آکنه در وهله اول پیشگیری و در قدم دوم استفاده از کرم ترمیم کننده جای جوش است. اگر اسکار جای جوش کمتر ایجاد شود، احتمال ایجاد اسکار آکنه کمتر است. برای جلوگیری از تحریک پوست و آسیب رساندن به بافت زیرین که می‌تواند منجر به زخم شود، از برداشتن، ترکیدن یا فشار دادن هرگونه جوش، صرف نظر از اینکه چقدر وسوسه انگیز باشد، خودداری کنید.

سوالات پر تکرار درباره کرم ترمیم کننده جای جوش

1.چگونه می‌توانم از زخم‌های آکنه جلوگیری کنم؟

همیشه نمی‌توان از آکنه یا جای زخم جلوگیری کرد، اما افراد مبتلا به آکنه می‌توانند اقداماتی را برای کاهش خطر انجام دهند. این‌ها شامل جستجوی درمان در حین وجود آکنه و اجتناب از برداشتن، ترکیدن یا دست زدن به آکنه است که ممکن است منجر به عفونت و احتمال بیشتر جای زخم شود.

2. چگونه می‌توانم اسکار آکنه و تغییر رنگ را از بین ببرم؟

بسته به نوع و وسعت جای زخم، راه‌های مختلفی برای حذف یا کاهش جای جوش وجود دارد. به عنوان مثال، پرکننده‌ها می‌توانند به اسکارهای آکنه فرورفته یا آتروفیک کمک کنند. لیزر درمانی هایپرپیگمانتاسیون را کاهش و جای زخم‌های برجسته را صاف می‌کند. یک متخصص پوست با توجه به نوع پوست فرد، میزان و نوع جای زخم می‌تواند به تصمیم‌گیری در مورد گزینه مناسب کمک کند.

3. آیا درمان می‌تواند جای زخم را برای همیشه از بین ببرد؟

درمان اغلب می‌تواند به از بین بردن جای زخم کمک کند، اما اسکارها نیز با گذشت زمان از بین می‌روند. اینکه درمان چقدر موثر خواهد بود تا حدی به نوع و میزان اسکار و نوع پوست فرد بستگی دارد. درمان ممکن است پرهزینه و زمان بر باشد، و ارزش آن را دارد که با دقت فکر کنید و با یک متخصص پوست در مورد آنچه انتظار دارید صحبت کنید. گاهی با یک کرم ترمیم کننده جای جوش می‌توان اسکار آکنه را به طور کامل درمان کرد.

منبع
healthline.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا