تغذیه و سلامت خانواده

بهترین زمان مصرف قرص فست ران کی است؟

شایع‌ترین شکل آرتریت که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن رنج می‌برند، آرتروز است. خوشبختانه امروزه در داروخانه‌ها داروهای زیادی برای تسکین این نوع دردها وجود دارد که فست ران یکی از بهترین آنهاست. مکمل گیاهی فست ران، OPD Pharma مناسب برای بهبود آرتروز و تسکین درد و التهاب مفاصل است. این مکمل غذایی حاوی ترکیبات گیاهی است، که به درمان درد و التهاب ناشی از آرتریت کمک می‌کند.

از آنجایی که در مصرف هر نوع دارو و مکمل گیاهی انتخاب بهترین زمان برای مصرف و اثربخشی بیشتر بسیار مهم است، در این مطلب از ژین طب ما شما را علاوه بر آگاهی بیش‌تر درباره این قرص، با اطلاعات دیگری از جمله بهترین زمان مصرف قرص فست ران کی است؟ آشنا می‌کنیم.

اثر گذاری قرص فست ران بر آرتروز؛ موارد مصرف کپسول‌های فست ران چیست؟

پیش از هر مطلبی، بهتر است با عملکرد قرص فست ران و چگونگی اثربخشی آن بر استئوآرتریت آشنا شوید. استئوآرتریت شایع‌ترین نوع آرتریت است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. این بیماری زمانی رخ می‌دهد که غضروف محافظ انتهای استخوان‌ها به مرور زمان از بین می‌رود. و باعث می‌شود که استخوان‌ها با یکدیگر تماس مستقیم پیدا کنند. به همین دلیل افراد مبتلا به این بیماری اغلب درد شدیدی را تجربه می‌کنند. آرتروز می‌تواند هر مفصلی را درگیر کند، اما این مشکل بیش‌تر در مفاصل دست، زانو، لگن و ستون فقرات دیده می‌شود.

توجه کنید آسیب وارده به مفاصل قابل جبران نیست، اما راه حل‌های زیادی برای تسکین علائم آرتروز وجود دارد. به عنوان مثال، ورزش و حفظ تناسب اندام یکی از راهکارهای موثر در مهار پیشرفت این بیماری است با این حال عده‌ای مصرف قرص‌ها و کپسول‌های درمانی مانند قرص فست ران را ترجیح می‌دهند. قرص فست ران با مهار تعدادی از مولکول‌ها و مسیرهای سیگنال دهی مرتبط با بیماری‌های آرتروز از تخریب غضروف جلوگیری می‌کند و عملکرد مفاصل را بهبود می‌بخشد. بنابراین به دنبال داروی گیاهی هستید که سرعت تغییرات ساختاری مفصل را کاهش دهد و در نتیجه بتواند بیماری‌های آرتریت را بهتر کنترل کند، ما به شما کپسول فست ران را پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر بدانید: بررسی کامل قرص گاباپنتین برای آرتروز زانو و کمر

چه ترکیباتی در ساخت قرص فست ران استفاده شده که خاصیت درمانی دارند؟

چه ترکیباتی در ساخت قرص فست ران استفاده شده که خاصیت درمانی دارند؟ | ژین طب

شابد این سوال برایتان پیش آمده باشد که قرص فست ران از چه ترکیباتی ساخته شده که اثر درمانی بر کاهش التهابات ناشی از آرتروز دارد؟ بنابراین پیش از اینکه بهترین زمان مصرف قرص فست ران را برای شما شرح دهیم، بهتر است با ترکیبات این محصول آشنا شویم:

1. عصاره آووکادو منبع غنی ویتامین E

آووکادو به عنوان یک منبع غنی از ویتامین E شناخته شده است که می‌تواند به سلامتی بدن کمک کند. همچنین آووکادو حاوی مواد مغذی مثل کاروتنوئیدها و فیتواسترولها است که اثرات ضد التهابی دارند. ویتامین E به عنوان یک آنتی‌اکسیدان معروف است که می‌تواند از آسیب به سلول‌ها جلوگیری کرده و در مقابل التهابات مفصلی مؤثر باشد. همچنین، مواد موجود در آووکادو ممکن است به کاهش درد و التهابات مرتبط با آرتروز کمک می‌کنند.

2. سویا مکمل غذایی عالی در بهبود درد مفاصل

سویا به عنوان منبعی از اسیدهای چرب امگا-۳ و مواد مغذی دیگر شناخته می‌شود. اسیدهای چرب امگا-۳ موجود در سویا خواص ضد التهابی دارند که می‌توانند در کاهش علائم آرتروز شامل التهابات، سفتی و درد مفاصل کمک کنند. بنابراین سویا یک مکمل غذایی عالی برای بیمارانی است که از درد مفاصل رنج می‌برند. بیماران آرتریت می‌توانند علائم دردناک خود را با استفاده از سویا تسکین دهند.

بیشتر بدانید: فواید امگا ۳ و ناشناخته‌هایی درباره تاثیرات قرص روغن ماهی

تاثیر به سزای ترکیب آووکادو و سویا در بهبود عملکرد مفاصل

ترکیب عصاره‌ی گیاهی آووکادو و سویا، به نسبت یک سوم روغن آووکادو با دو سوم روغن سویا در قرص فست ران تاثیر به سزایی در بهبود عملکرد مفاصل دارد. این دارو با مسدود کردن مواد شیمیایی سازنده التهاب و با جلوگیری از تخریب غضروف پوشاننده‌ی مفاصل از بروز التهاب جلوگیری می‌کند. همچنین در بازسازی بافت همبند نقش دارد. این ترکیب در به میزان ۳۰۰ میلی گرم در هر کپسول‌ فست ران OPD Pharma استفاده شده است.

چطور استفاده کنیم؛ نحوه مصرف قرص‌های فست ران چگونه است؟

چطور استفاده کنیم؛ نحوه مصرف قرص‌های فست ران چگونه است؟ | ژین طب

در بسته بندی کپسول فست ران شرکت او پی دی پارما، فقط 15 کپسول وجود دارد. و طبق توصیه سازنده روی بسته‌بندی محصول، روزانه 1 قرص از این تعداد باید مصرف شود. با این وجود برای دستیابی به بهترین نتایج در استفاده از مکمل‌ها،پزشکان معمولا مصرف این مکمل غذایی را برای بیش از پانزده روز تجویز می‌کنند. و به طور کلی توصیه می‌شود آنها را حداقل برای سه ماه متوالی مصرف کنید.

با این حال بهتر است هر فردی با توجه به وضعیت سلامتی خود نظر پزشک خود را در اولویت قرار دهد و مشورت کند. بنابراین حتما باید از پزشک خود بپرسید که آیا پس از پایان مصرف کپسول‌ها، ادامه مصرف این محصول ضروری است یا خیر. همچنین برای جلوگیری از تداخل، باید سایر داروهای مصرفی خود را به پزشک خود اطلاع دهید.

بهترین زمان برای مصرف قرص فست ران چه وقت است؟

گفته می‌شود که بهترین زمان مصرف قرص فست ران در افزایش اثرگذاری این مکمل تاثیر بالایی دارد. علاوه بر فواید و مزایای بی شمار، مصرف هر دارو یا مکمل غذایی می‌تواند عوارض جانبی نیز داشته باشد. بنابراین اطلاع از بهترین زمان مصرف دارو بسیار حیاتی است. به گفته و توصیه سازنده این محصول، برای گرفتن بهترین نتیجه و مشاهده بیشتر اثربخشی از کپسول‌های فست ران، بهتر است قرص فست ران را همراه با غذا مصرف کنید.

به توصیه اکثر پزشکان هنگام انتخاب بهترین زمان مصرف این کپسول وعده ناهار برای صرف دارو مناسب‌تر تلقی می‌شود. با این حال ناراحتی گوارشی یکی از عوارضی است که ممکن است برخی افراد در نتیجه مصرف کپسول‌های فست ران تجربه کنند. و با اینکه این عوارض جانبی شامل تهوع، استفراغ، سوزش سر دل و درد معده ممکن است در بسیاری از افراد مشاهده نشود، بهتر است در صورت مواجه با هر یک از این عوارض مصرف قرص فست را به بین وعده‌های غذایی به عنوان بهترین زمان استفاده موکول کنید.

یعنی می‌توانید این مکمل را با یک لیوان آب در وسط غذا یا بین وعده غذایی خود مصرف کنید تا از بروز عوارض احتمالی گوارشی جلوگیری کنید. همچنین توصیه می‌شود به علت مصرف این قرص با معده پر بهتر است تا ۲۰ دقیقه پس از صرف آن دراز نکشید. توجه کنید که حتی داروهای گیاهی نیز در صورت مصرف خارج از مقدار توصیه شده می‌توانند مسمومیت دارویی ایجاد کنند.

در صورت استفاده از قرص فست ران بیش از مقدار توصیه شده (بیش از 1 عدد در روز) نیز احتمال بروز مسمومیت غذایی وجود دارد. این مسمومیت غذایی نیز می‌تواند با علائم ناشی از مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع و معده درد همراه شود. برای تعیین بهترین زمان مصرف قرص فست ران با مشاور تغذیه یا پزشک خود مشورت کنید.

مصرف کپسول فست ران با چه داروهایی تداخل دارد؟

از آنجایی که قرص فست ران یک مکمل گیاهی است به طور دقیق نمی‌توان گفت که با کدام داروها تداخل دارد. و به طور کلی پزشکان توصیه می‌کنند از مصرف همزمان این مکمل با داروهای ضد انعقاد خون پرهیز کنید. همچنین از آنجا که در ترکیبات این کپسول از عصاره سویا و آووکادو استفاده شده است در مصرف باید به نشانه‌های بروز آلرژی توجه داشته باشید. و در صورتی که به هر یک از این ترکیبات حساسیت دارید از ادامه مصرف آن خودداری کنید.

بیشتر بدانید: بهترین قرص برای درد مفاصل چیست؟

علاوه بر این مصرف این مکمل نیز مانند بسیاری از داروهای دیگر در زمان بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود و ترکیبات گیاهی این دارو نباید به شما احساس کم ریسک و کم خطر بودن مصرف آن در این دوره را ایجاد کند. در کل توصیه می‌شود این دارو را نیز با مشورت پزشک و در دوره مشخص و تعیین شده استفاده کنید و در صورت مصرف همزمان آن با سایر داروها به پزشک خود درباره نام و مقدار مصرف آنها اطلاع دهید.

سخن پایانی

قرص فست ران شرکت OPD Pharma یکی از بهترین محصولات بدون نسخه برای بهبود تحرک و افزایش یکپارچگی و انعطاف غضروف است. این محصول می‌تواند تاثیر بسزایی در تسکین علائم آرتریت داشته باشد. بهترین زمان مصرف قرص فست ران همراه با وعده‌های غذایی است. با این حال توصیه می‌شود وعده ناهار را به عنوان بهترین زمان مصرف این قرص انتخاب کنید. مصرف این مکمل غذایی همراه یا در حین غذا، احتمال عوارض گوارشی را که در موارد نادر از مصرف این محصول ممکن است رخ دهد، به حداقل می‌رساند.

سوالات متداول در مورد بهترین زمان مصرف قرص فست ران

آیا قرص فست ران در کاهش علائم یائسگی نقش دارد؟

ممکن است تعجب کنید، اما قرص فست ران به تسکین علائم یائسگی در زنان کمک می‌کند. این علائم شامل گرگرفتگی، درد عضلانی و کاهش تراکم استخوان است.

آیا قرص فست ران باعث افزایش انعطاف پذیری غضروف و بهبود تحرک می‌شود؟

یکی از مزایای قرص فست ران این است که باعث ادغام در بافت‌ها می‌شود و با بهبود سلامت غضروف و مفاصل به اندام‌ها اجازه حرکت می‌دهد. یعنی با مصرف این کپسول می‌توانید مفصل آسیب دیده بدن را راحتتر حرکت دهید و درد کمتری احساس کنید.

قرص فست ران درمان قطعی برای آرتروز است؟

آرتروز بیماری آسانی نیست که بتوان از شر آن خلاص شد. در واقع هیچ درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد. با این حال کپسول فست ران با جلوگیری تخریب غضروف‌ها در مهار آرتروز نقش دارد‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا