تغذیه و سلامت خانوادهورزش و تندرستی

بهترین راه برای لاغری بازو؛ 9 روش پزشکی و ورزشی برای حذف چربی بازو

لاغری بازو و از بین بردن چربی‌های سرسخت بدن دشوار به نظر می‌رسد، به خصوص زمانی که در ناحیه خاصی از بدن تجمع یافته باشد.

اتخاذ یک برنامه غذایی سالم و انجام تمرینات چربی برای لاغری بازو، روشی عالی برای کاهش لایه‌های چربی زیر پوستی در اطراف ناحیه بازو است. تمرینات مبتنی بر قدرت شامل وزنه برداری، مانند حلقه‌های دوسر بازو و سه سر و شیب سه سر، برای کمک به لاغری بازو فوق العاده هستند.

ممکن است بتوان با تمرکز بر کاهش وزن کلی و انجام تمرینات قلبی، چربی بازو را کاهش داد اما برای لاغری بازو بدون ایراد باید مراحلی را به درستی انجام داد تا نتیجه مطلوبی بدست آید. خوشبختانه، روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان برای تقویت و لاغری بازوها از آن‌ها استفاده کرد.

در این مقاله از مجله سلامت ژین طب 4 روش پزشکی به همراه 9 ورزش برای کاهش چربی و لاغری بازو مورد بررسی قرار گرفته است تا کمی به افراد دغدغه‌مند در این زمینه باشد.

علت ایجاد چربی در بازوها چیست؟

نگرانی اصلی بسیاری از افراد، تجمع چربی بازو در بازوها است. بازوها حاوی چربی عمیق و لایه‌های چربی زیر پوستی هستند، اما با افزایش سن، لایه چربی زیر پوستی که درست در زیر پوست ما قرار دارد، اغلب از نظر اندازه افزایش می‌یابد. این می‌تواند مستقیما منجر به تجمع رسوبات چربی در اطراف بازوها شود و فرم ناخوشایندی به خود بگیرد. این بسته‌های چربی افتادگی عضلات سه ‌سر ما را تیره و پیری را بیشتر نشان می‌دهد.

چگونه از شر چربی بازو خلاص شویم؛ سریعترین راه برای لاغری بازو چیست؟

فرآیند برنامه غذایی سالم و تمرینات ورزشی برای لاغری بازو اغلب وقت‌گیر است و در برخی موارد ممکن است با نتایج طولانی مدت نیز از شر چربی‌های بازو نتوان خلاص شد. اینجاست که درمان‌های غیرجراحی مانند انجماد چربی بازو می‌تواند کمک کند. از بین بردن چربی و لاغری بازو بدون جراحی یک روش نسبتا سریع و آسان است که نیازی به جراحی تهاجمی ‌یا تجربه عوارض وحشتناک ندارد. این روش‌های لاغری بازو عبارتند از:

1.رفع چربی بازو با کول اسکالپتینگ؛ لاغری سریع بازو در یک هفته

رفع چربی بازو با کول اسکالپتینگ CoolSculpting سریعترین راه برای لاغری بازو| ژین طب

یک درمان غیر تهاجمی‌ که می‌تواند به طور موثر چربی را در ناحیه بازو یا بال‌های بینگو (زیر بازو) کاهش دهد. CoolSculpting تنها درمان کاهش چربی بدون جراحی و تایید شده توسط FDA (سازمان غذا و دارو امریکا) است که نتایج ثابت شده را بدون جراحی، بیهوشی یا زمان استراحت ارائه می‌دهد. این درمان غیرتهاجمی ‌منجمد چربی (کرایولیپولیز) یک روش کانتورینگ بدن است که سلول‌های چربی را در بازوهای شل شده کاهش می‌دهد و نتایجی طولانی مدت و قابل توجه دارد.

2. حذف چربی بازو به روش ترماژ شیوه‌ای برای لاغری بازو

Thermage CPT یک روش درمانی منحصر به فرد برای روشن کننده و سفت کننده پوست است که از فناوری فرکانس رادیویی برای سفت و لیفت کردن پوست استفاده می‌کند. برای رفع شلی پوست در این ناحیه می‌توان آن را در ناحیه بالای بازو اعمال کرد. هنگامی‌که با درمانی مانند CoolSculpting ترکیب شود، می‌تواند نتایج مطلوبی را به وجود آورد.

3. اولتراپی راهکاری برای کاهش چربی و لاغری بازو

اولتراپی یک روش پیشرو برای لیفت و سفت کردن پوست است که از اولتراسوند برای تقویت پروتئین‌های کلاژن حمایت کننده در پوست ما استفاده می‌کند. هنگامی‌ که همراه با انجماد چربی CoolSculpting استفاده می‌شود، به شکل ‌دهی و کانتور کردن بازوها کمک می‌کند تا تعریف و ساختار بیشتری به عضلات سه‌سر و دوسر بازو ارائه کند.

4. ژل تزریقی Profhilo برای چربی بازو

تزریق ژل Profhilo برای چربی بازو| ژین طب

Profhilo می‌تواند با احیای فیبرهای کلاژن و الاستین در عمق پوست ما به درمان ظاهر پیر بازوها کمک کند. این درمان تزریقی می‌تواند افتادگی پوست بازوها را درمان و در ترکیب با درمان انجماد چربی مانند CoolSculpting برای منجمد کردن چربی حداکثر نتیجه را به دست می‌دهد.

5. ورزش‌هایی که برای لاغری بازو و زیر بغل در خانه بیشترین تاثیر را دارند؟

10 تمرین برای کاهش چربی و لاغری بازو، عضلات دوسر و سه سر جزو بهترین‌ها هستند. این تمرینات عضلات باتزو را تقویت و مصرف کالری کلی را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث کاهش وزن خواهد شد. تمرینات زیر به تجهیزات خاصی نیاز ندارند و می توانند توسط هر فردی در هر سنی انجام شوند. فقط به یک میز یا صندلی نیاز دارید و می‌توان این کارها را به راحتی و در خانه انجام داد. بنابراین این تمرینات ساده را برای لاغری بازو امتحان کنید:

  • وزنه برداری
  • شیب صندلی
  • پوش آپ Push Ups
  • قیچی
  • یک بازو سه سر بازو
  • دایره‌های بازو
  • تک بازو Lateral Raise
  • چرخش نیمه ماه
  • بالابر دست و پا مقابل

6. افزایش مصرف فیبر موثر در لاغری بازو

افزودن چند وعده اضافی فیبر به رژیم غذایی علاوه بر کاهش وزن، چربی‌های اضافی بدن نیز کاهش پیدا می‌کند. فیبر به آرامی ‌در سیستم گوارش حرکت کرده و مدت زمان تخلیه معده را هم افزایش می‌دهد. همچنین کمک می‌کند برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید.

طبق یک مطالعه بر روی 252 زن، هر گرم فیبر رژیمی ‌مصرف شده با 0.25 درصد چربی بدن کمتر و 0.25 کیلوگرم وزن بدن کمتر در طول 20 ماه مرتبط بود.

در بررسی دیگری، افزایش مصرف روزانه فیبر به میزان 14 گرم به مدت چهار ماه، با کاهش 10 درصدی در کل کالری دریافتی و دو کیلوگرم کاهش وزن بدون ایجاد هیچ تغییر دیگری مرتبط بود.

میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل، دانه‌ها و حبوبات نمونه‌هایی از غذاهای مغذی و پر فیبر هستند که می‌توان به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای لاغری بازو و پهلو استفاده کرد.

7. افزودن پروتئین به رژیم غذایی راهی برای کمک به لاغری بازو

افزایش مصرف پروتئین یک راه ساده دیگر برای کاهش هوس و کنترل اشتها است. به نوبه خود امکان دارد از مدیریت وزن حمایت و به کاهش چربی اضافی بدن کمک کند.

مطالعه‌ای روی 20 زن جوان نشان داد که خوردن یک صبحانه با پروتئین بالا باعث کاهش گرسنگی، افزایش سیری و کاهش سطح گرلین همراه باشد. گرلین هورمونی است که گرسنگی را تحریک می‌کند.

یک مطالعه کوچک دیگر نشان داد که مصرف پروتئین با کیفیت بیشتر در وعده‌های غذایی با چربی کمتر شکم مرتبط است. این نشان می‌دهد که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می‌تواند به بهبود ترکیب بدن و افزایش از دست دادن چربی کمک کند که در نهایت به لاغری بازو نیز منتهی می‌گردد.

گوشت، مرغ، غذاهای دریایی، حبوبات، تخم مرغ و محصولات لبنی همگی مواد پروتئینی بالایی هستند که می‌توانند به کاهش سریع چربی بازو کمک کنند.

8. تمرینات کاردیو نوعی ورزش برای لاغری بازو و پشت کمر

ورزش کاردیو نوعی ورزش برای لاغری بازو و زیر بغل در خانه| ژین طب

کاردیو نوعی ورزش است که بر افزایش ضربان قلب برای سوزاندن کالری تمرکز دارد. هنگام تلاش برای از دست دادن چربی بازو، گنجاندن کاردیو در برنامه روزانه ضروری است. مطالعات نشان می‌دهد که کاردیو می‌تواند یک استراتژی موثر برای کاهش وزن باشد و می‌تواند توده بدون چربی بدن را افزایش دهد که منتهی به لاغری بازو می‌شود.

به عنوان مثال، یک مطالعه در 141 نفر نشان داد که جفت کردن 40 دقیقه تمرین هوازی 3 بار در هفته با یک برنامه مدیریت وزن منجر به کاهش 9 درصدی وزن بدن تنها در 6 ماه می‌شود. به طور معمول توصیه می‌شود که حداقل 20 تا 40 دقیقه در روز یا بین 150 تا 300 دقیقه در هفته ورزش هوازی انجام دهید.

آهسته دویدن، دوچرخه سواری، قایقرانی، شنا، طناب زدن و رقصیدن همگی فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند به فرد در رسیدن به اهداف قلبی روزانه خود یعنی لاغری بازو و پهلو کمک کنند.

9. کاهش کربوهیدرات‌های تصفیه شده در راستای کمک به لاغری بازو

کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده آن‌هایی هستند که تحت فرآوری قرار گرفته‌ و منجر به تولید محصول نهایی می‌شوند که از نظر چندین ویتامین و مواد معدنی کلیدی کمتر است.

به طور معمول، کربوهیدرات‌های تصفیه شده دارای کالری بالا ولی فیبر کم هستند، که می‌تواند باعث افزایش سریع‌تر سطح قند خون و در نتیجه گرسنگی شود. در حالی که مصرف غلات کامل با کاهش افزایش وزن و چربی بدن همراه است، خوردن غلات تصفیه شده بیشتر با افزایش چربی بدن مرتبط است.

نمونه‌هایی از کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده که اغلب فاقد مواد مغذی هستند عبارتند از: ماکارونی، نان سفید، غلات صبحانه و سایر مواد از پیش بسته‌بندی شده.

در عوض، غذاهای سبوس‌دار مانند کینوا، گندم سیاه و جو به کاهش وزن کمک بیشتری می‌کنند و در نهایت می‌توان با مصرف این غلات لاغری بازو را انتظار داشت.

تمریناتی که با وزن بدن می‌توان برای لاغری بازو انجام داد

اگر به باشگاه دسترسی ندارید یا در زمان کوتاهی می‌دوید، انجام تمرینات با وزن بدن راهی عالی برای تقویت عضلات بازوها و لاغر نگه داشتن آن‌ها است. تمرینات با وزن بدن شامل استفاده از بدن به عنوان نوعی مقاومت برای ایجاد توده عضلانی و قدرت است. این نه تنها راحت و مقرون به صرفه است، بلکه می‌تواند نتایج بسیار چشمگیری نیز ایجاد کند.

به عنوان مثال، یک مطالعه روی 23 مرد نشان داد که کالیستنیکس (نوعی ورزش که شامل حداقل استفاده از تجهیزات باشگاه است) در افزایش قدرت بالاتنه موثر است.

سعی کنید برای افزایش قدرت عضلانی و تقویت بازوهای خود، تمرینات مربوط به بالاتنه مانند شیب سه سر، پلانک و حرکت‌های فشاری را انجام دهید.

نکاتی برای لاغری بازو و ترویج کاهش وزن به طور طبیعی

شاید قبلا به این فکر می‌کردید که کاهش چربی امری غیر ممکن است و نمی‌توان تنها با انجام تمرینات هدفمند در یک مکان خاص لاغر شد. روند کاهش وزن زمانی اتفاق می‌افتد که بدن کالری بیشتری نسبت به غذا بسوزاند. در چنین حالتی شروع به تبدیل چربی رسوبی به انرژی تا بتواند عملکرد مناسب بدن را حفظ کند.

بنابراین، اگر با انجام یک تمرین هدفمند کمبود کالری ایجاد کنید، چربی را به صورت موضعی کاهش نمی‌دهید، بلکه بدن را مجبور می‌کنید از چربی ذخیره شده در سراسر بدن انرژی بگیرد. به همین دلیل اگر تصمیم به لاغری بازو دارید با تمرینات ورزشی چربی بازوها را بسوزانید و سبک زندگی و رژیم غذایی خود را نیز تنظیم کنید. اگرچه هیچ چیز جای ورزش و کار سخت را نمی‌گیرد، اما رعایت چند نکته می‌تواند کمک کند چربی‌هایی که در مکان‌های نامناسب مانند بازو رسوب کرده‌اند را از بین ببرید.

سوالات متداول

1.ایا برای لاغری بازو فقط باید ورزش کرد؟

لاغری بازو علاوه بر ورزش با رژیم غذایی متناسب نیز ارتباط مستقیم دارد. کاهش غذاهای با کربوهیدرات فراوری شده مانند ماکارونی و نان سفید بسیار کمک کننده خواهد بود.

2. چه راهکار پزشکی برای لاغری بازو کم عوارض‌تر است؟

رفع چربی بازو با کول اسکالپتینگ CoolSculpting تنها روش بدون جراحی حذف چربی و لاغری بازو مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است.

3. آیا ژل تزریقی Profhilo برای لاغری بازو مفید عمل می‌کند؟

این ژل با احیای فیبرهای کلاژن و الاستین در عمق پوست ظاهر چروک و شل پوست بازو را از بین می‌برد. البته برای گرفتن نتیجه معقول اگر با درمان انجماد چربی مانند CoolSculpting ترکیب شود معجزه خواهد کرد.

منبع
healthline.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا