تغذیه و سلامت خانواده

دوره مصرف قرص هیرویت؛ یک یا 3 دوره، بهترین زمان را انتخاب کن

دوره مصرف قرص هیرویت به وضعیت پوست و موی فرد استفاده کننده بستگی دارد و امکان دارد بر اساس نظر پزشک برای هر فردی یک جدول زمانی متفاوت داشته باشد. با توجه به اینکه اغلب افراد با ریزش مو و چروک پوست روبرو می‌شوند دوره مصرف هیرویت برای ایجاد نتیجه مطلوب مهم به نظر می‌رسد. قرص هیرویت معمولا به دلیل ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در خود از اولین مکمل‌هایی است که هنگام ابتلا به ریزش مو و چروک صورت توسط پزشک توصیه خواهد شد.

افرادی که دنبال استفاده از قرص نام آشنا هستند معمولا ابهاماتی درباره دوره استفاده و بهترین زمان مصرف آن دارند که در این مقاله از مجله سلامت ژین طب به بررسی آن می‌پردازیم.

قرص هیرویت برای چه کسانی تجویز می‌شود؟

ایا قرص هیرویت باعث رویش مجدد مو میشود؛ دوره مصرف قرص هیرویت چقدر است| ژین طب

 

افرادی که به دلیل کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها دچار ریزش غیر طبیعی مو و چروک و خشکی پوست می‌شوند، بهترین گزینه یک یا چند دوره مصرف قرص هیرویت است. در افرادی که رژیم لاغری می‌گیرند نیز گزینه‌ای عالی به حساب می‌آید، چون قرص هیرویت برای چاقی صورت بسیار مفید عمل می‌کند و این چاقی در از بین بردن چروک‌های صورت نقش موثری دارد. همچنین افرادی که دنبال افزایش سلامت پوست و ناخن خود هستند تاثیرات قرص هیرویت را به خوبی می‌شناسند. به صورت کلی برای گروه‌های زیر گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود:

 • افرادی که ریزش مو به دلیل استرس زیاد دارند
 • کسانی که دچار نازکی مو و کاهش حجم موهایشان می‌شوند
 • خانم‌هایی که به دلیل خونریزی ناشی از دوران قاعدگی دچار کمبود آهن و به دنبال آن ریزش مو می‌شوند
 • وگان‌ها و کسانی که رژیم گیاهخواری دارند
 • افرادی که به دلیل رژیم غذایی نا‌مناسب دچار کمبود مواد معدنی همچون آهن، روی و ویتامین‌های گروه B هستند.

قرص هیرویت برای چه کسانی منع مصرف دارد؟

قرص هیرویت جزو دسته مکمل‌هایی است که عوارض جانبی بسیار کمی دارد. تقریبا می‌توان گفت که فاقد عوارض است. اما استثناهایی نیز وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کرد. کسانی که مبتلا به بیماری پپتیک اولسر یا بیماری‌های کبدی هستند باید در مصرف این قرص احتیاط کنند. چون نیاسین موجود در هیرویت موجب تشدید این بیماری‌ها خواهد شد.

قرص هیرویت برای چه مدت باید مصرف شود؟

افراد بالای 16 سال که شامل نوجوانان تا بزرگسالن می‌شود می‌توانند به صورت روزانه از این قرص استفاده کنند. در حعبه این قرص 30 عدد کپسول وجود دارد که برای مصرف یک ماه تعریف شده است. بسیاری از افراد با مصرف یک ماه این قرص به نتیجه دلخواه خود می‌رسند. اثرات آن بعد از هفته اول خود را نشان می‌دهد و گزارش‌ها نیز حاکی از این بهبودی و تقویت مو در هفته‌های اول است.

افرادی که کمبود ویتامین و مواد معدنی زیادی ندارند امکالن دارد با یک دوره مصرف قرص هیرویت یعنی یک ماه نتیجه لازم را بگیریند و نیاز به مصرف مجدد نباشد. اما اغلب پزشکان بر این باورند که برای دریافت نتیجه بهتر و تداوم بهبودی پوست و مو دوره مصرف قرص هیرویت باید سه دوره یک ماهه یعنی معادل سه ماه باشد. در صورت قطع کردن آن در نیمه دوره امکان دارد نتایجی که دنبال آن بوده‌اید بدست نیایید و ریزش موی غیر طبیعی حل نشود.

گاهی برای تداوم روند بهبودی ریزش مو و چروک پوست باید بیش از 3 دوره مصرف قرص هرویت مصرف کرد. در این وضعیت حتما بر اساس توصیه پزشک انجام گیرد و خودسرانه مدت مصرف یا دوز را افزایش ندهید.

بهترین زمان مصرف قرص هیرویت

فردی که همراه با صبحانه قرص هیرویت برای چاقی صورت می‌خورد| ژین طب

مصرف روزانه یک قرص آن چیزی است که پزشک برای مصرف قرص هیرویت تجویز می‌کند. بهترین زمان خوردن آن بر اساس جدول تولید کننده‌ها هنگام صبح و بعد از صبحانه است. هرگز نباید با معده خالی آن را مصرف کرد و اینجوری از عوارض احتمالی جلوگیری به عمل می‌آید. قرص هرویت را همراه با وعده‌های غذایی دیگر نیز می‌توان  استفاده کرد، اما همان‌طور پیشتر به آن اشاره کردیم بهترین زمان مصرف آن با صبحانه است.

قرص هیرویت چه مزایایی دارد؟

وقتی عوامل تاثیرگذار در ریزش مو و چروک پوست را مورد بررسی قرار می‌دهیم چند گزینه بیشترین تاثیر را در این زمینه دارند که عبارتند از: نوسانات هورمونی به دلیل کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها، ابتلا به برخی از بیماری‌ها، رژیم غذایی نا‌مناسب و تنش‌ها و استرس‌های فیزیکی و روانی.

ساختار قرص هیرویت بر اساس فرمول‌هایی است که نقش مکملی رژیم غذایی را دارد و روی تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی تمرکز دارد. در واقع دوره مصرف قرص هیرویت نیز برای تامین همین کمبودهای غذایی است.

ویتامین‌های موثری که در قرص هیرویت وجو دارند عبارتند از: روی، آهن، میتونین، ویتامین B کمپلکس و اسیدهای آمینه سیستئین. به صورت کلی ویتامین‌های گروه B نقش بسیار مهمی در تقویت و سلامت مو و پوست دارند و به بهبود تعادل هورمونی نیز کمک‌های فراوانی می‌کنند. روی نیز با تنظیم تولید چربی فولیکول مو نقش قابل توجهی روی رشد و ترمیم مو دارد و درخشندگی خاصی به موها می‌بخشد.

اسیدهای آمینه ال سیستئین روی تولید کراتین در مو تمرکز دارد. کراتین نوعی پروتئین طبیعی موجود در ساختار مو به حساب می‌آید که استحکام و درخشندگی مو نتیجه وجود این پروتئین است. با توجه به وجود مواد معدنی و ویتامین‌هایی قرص هیرویت می‌توان اصلی‌ترین فواید و تاثیرات آن را به صورت زیر بیان کرد:

 • تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری برای مو
 • تغذیه فولیکول مو برای ضخیم شدن و درخشندگی تارهای مو
 • موثر در ریزش موی زنانه و مردانه
 • موثر برای ریزش مو بعد از مصرف دارو یا اضطراب و استرس
 • کمک به تضمین سلامت پوست
 • افزایش چاقی صورت و رفع چروک‌های پوست
 • بهبود سلامت عمومی بدن

نکات پایانی درباره دوره مصرف قرص هیرویت

در میان مکمل‌های قوی برای تقویت مو و پوست بدون شک قرص هیریوت یکی از این گزینه‌ها به شمار می‌آید. این قرص برای افراد بالای 16 سال منع مصرف ندارد و همه افراد اعم از زنان و مردان می‌توانند از آن استفاده کنند. برخی از افراد با مصرف یک دوره یک ماه بهترین نتیجه را بدست می‌آورند و برخی باید چند دوره را مصرف کنند تا نتایج مطلوب بدست آید.

اگر فردی مبتلا به ریزش موی غیر طبیعی است و علت آن ریشه در کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها دارد بهتر است سه دوره یک ماه از آن استفاده کند. در این صورت می‌توان انتظار نتیجه مثبتی را از یک دوره مصرف قرص هیرویت داشت.

سوالات متداول

بهترین زمان مصرف قرص هیرویت چه موقع است؟

زمان مناسب برای خوردن این مکمل تا بهترین نتیجه بدست آید در صبح و بعد از صبحانه است. هرگز کپسول هیرویت را با شکم خالی نخورید تا از ابتلا به عوارض احتمالی در امان باشید.

دوره مصرف قرص هیرویت برای تقویت مو و پوست چه مدت است؟

دوره مصرف قرص هیرویت برای افراد مختلف متفاوت به نظر می‌رسد. در برخی افراد با مصرف یک دوره یک ماه بهترین نتیجه بدست می‌آید اما در برخی دیگر باید سه دوره یک ماه یعنی سه ماه از ان استفاده کنند. گاهی علت ریزش مو ناشی از کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها است که در این صورت باید بیشتر از سه ماه مصرف کرد. البته انتخاب دوره مصرف قرص هیرویت برای 6 ماه باید تحت نظر پزشک انجام گیرید تا از عوارض احتمالی در امان ماند.

استفاده از قرص هیرویت چه مواد معدنی و ویتامینی را در بدن تامین خواهد کرد؟

روی، آهن، میتونین، اسیدهای آمینه سیستئین و ویتامین‌های گروه B که شامل تیامین 1B، ریبوفلاوین 2B، نیاسین 3B، اسید پانتوتنیک 5B، پیریدوکسین 6B، بیوتین 7B، اسید فولیک 9B و کوبالامین 12B

منبع
tabletwise.net

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا