تغذیه و سلامت خانواده

تقویت حافظه در کوتاه‌ترین مدت

سلامت مغز و داشتن حافظه قوی به شما کمک می‌کند که در تمامی ابعاد زندگی عملکرد مناسبی داشته باشید. عملکرد بالای مغزی به شما کمک می‌کند که در ابعاد اجتماعی زندگی موفق عمل کنید و به فردی تأثیرگذار در جامعه تبدیل شوید. متمرکز بودن مغز به عملکرد حسی و حرکتی شما کمک می‌کند و فعالیت‌های فیزیکی برای شما آسان‌تر می‌شود. با بهره‌مندی از مغزی قدرتمند عملکرد عاطفی شما تقویت خواهد شد و درک احساساتتان یا کنترل آن‌ها برای شما آسان‌تر خواهد بود؛ اما چطور می‌توانیم به تقویت حافظه بپردازیم و به یک ابر انسان تبدیل شویم؟

در زمان‌هایی خاص از زندگی ما به تمرکز و توجه بیشتری نیاز داریم تا مسیر زندگی خودمان را خلق کنیم و آینده‌ای درخشان بسازیم. دوران تحصیل یکی از مهم‌ترین لحظات زندگی هستند که ما را به توانایی‌های مغزی‌مان نیازمند می‌کنند. اگر می‌خواهید از حداکثر توانایی‌های مغزتان استفاده کنید و با بهبود تمرکز، در زمانی کوتاه مطالب زیادی را بخوانید و بعدازآن با کمک یک حافظه قوی تمامی مطالب مطالعه شده را به ذهن بسپارید،‌ با ما در این مقاله از سایت ژین طب همراه باشید.

در بازار مکمل‌هایی وجود دارند که بر اساس نیاز مغز به ویتامین‌ها و مواد معدنی تولید شده‌اند و باعث افزایش توانایی حافظه، تمرکز و عملکرد شناختی می‌شوند. زمانی‌که مغز انرژی مورد نیاز را کسب کند، عملکرد قوی‌ترین دارد و تمرکز برای شما آسان‌تر می‌شود. با کمک قرص تقویت حافظه شما می‌توانید در مسیر تحصیلی یا دیگر بخش‌های زندگی بدون احساس خستگی یا ناتوانی، مطالب را به ذهنتان بسپارید. در این مقاله ما 5 نوع از بهترین مکمل‌های حافظه موجود در بازار را به شما معرفی می‌کنیم.

1. قرص مموری پاور جالینوس حافظه شما را نجات می‌دهد

برند جالینوس قرصی را به بازار عرضه کرده است که به کمک افرادی می‌آید که در آستانه زوال عقل قرار دارند و با مشکلات فراموشی یا عدم تمرکز درگیر هستند. قرص مموری پاور جالینوس در دو نوع 250 میلی‌گرم و 500 میلی‌گرم در بازار موجود است که بر اساس نیاز افراد امکان تهیه آن‌ها وجود دارد. افرادی که به آلزایمر مبتلا هستند یا علائم اولیه این بیماری را نشان می‌دهند، با مصرف قرص مموری پاور جالینوس می‌توانند از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند و به تقویت حافظه بپردازند.

اگر سلامت ذهنی دارید؛‌ ولی تمایل دارید که وضعیت حافظه‌تان را بهبود ببخشید یا احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهید، مموری پاور می‌تواند به‌عنوان یک قرص تقویت حافظه مورد استفاده قرار بگیرد. این دارو از سلول‌های مغزی محافظت می‌کند و احتمال بروز بیماری‌هایی مانند پارکینسون را کاهش می‌دهد. بالا رفتن ظرفیت یادگیری و یادآوری سریع‌تر مطالب از دیگر مزیت‌های مصرف مداوم قرص مموری پاور جالینوس است. با توجه به اینکه این دارو انرژی مغز را تأمین می‌کند، بهتر است اوایل روز مصرف شود تا باعث ایجاد اختلال در خواب شبانه نشود.

بیشتر بدانید: بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه؛ ۱۱ ماده مفید برای مغز

2. بهبود وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان با قرص جویدنی فوکوس پلاس کیدز

بهترین قرص تقویت حافظه برای درس خواندن | ژین طب

فقط بزرگسالان نیستند که به‌دنبال راه های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی می‌گردند. دانش‌آموزان و کودکان نیز برای داشتن تجربه تحصیلی بهتر و سرعت یادگیری بالاتر به تقویت کردن تمرکز و حافظه نیاز دارند. در سنین رشد تغییرات هورمونی یا خلق‌وخو روی توانایی مغزی کودکان و نوجوانان اثرات منفی دارد و اختلال در تمرکز یا توجه، باعث افت شدید تحصیلی می‌شود. مشکل در تحصیل و مدرسه نه‌تنها آینده فرد را به‌خطر می‌اندازد؛ بلکه باعث اضطراب و استرس می‌شود.

بهترین قرص تقویت حافظه برای درس خواندن که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تمرکز کافی برای یادگیری داشته باشند، قرص جویدنی فوکوس پلاس کیدز ساخت برند یوروویتال است. مکمل فوکوس پلاس کیدز یوروویتال ذهن را برای رشد بهتر و بیشتر تقویت می‌کند و قدرت درک کودکان را افزایش می‌دهد. برای تولید این دارو از ویتامین‌ها و مواد مورد نیاز ذهن کودک استفاده شده است و همین ویژگی منحصربه‌فرد قرص جویدنی فوکوس پلاس کیدز سبب می‌شود که در کنار تقویت حافظه کودکان، سیستم ایمنی بدن آن‌ها نیز تأمین و تقویت شود.

3. تقویت قدرت شناختی مغز با کپسول نورو پلاس یوروویتال

برند یوروویتال یک محصول محبوب را برای تقویت حافظه بزرگسالان به بازار عرضه کرده است که با نام کپسول نورو پلاس در داروخانه‌ها موجود می‌شود. برای تولید این مکمل از عصاره جینسینگ، ویتامین‌های مورد نیاز مغز مانند ویتامین‌های گروه ‌‌B، امگا 3 و مواد معدنی تأمین‌کننده انرژی مغز مثل آهن استفاده شده است. کپسول نورو پلاس یوروویتال در کنار تقویت تمرکز و حافظه بزرگسالان، عملکرد شناختی مغز را توسعه می‌دهد و یکی از مهم‌ترین اثرات آن کمک به مدیریت خستگی و اضطراب است.

بیشتر بدانید: موثر ترین روش‌های تقویت حافظه کوتاه مدت

4. افزایش یادگیری با مصرف مداوم قرص نوپتوگر نوپپت هوگر

افزایش یادگیری با مصرف مداوم قرص نوپتوگر نوپپت هوگر | ژین طب

قرص نوپتوگر نوپپت هوگر معجزه تقویت حافظه محسوب می‌شود؛ چون از تغییرات غیرعادی مغز جلوگیری می‌کند. افرادی که دچار مشکل در عملکردهای شناختی هستند، با مصرف قرص نوپتوگر نوپپت هوگر می‌توانند بر ناتوانی ذهنی خود غلبه کنند. مصرف این داروی از تغییرات مغزی جلوگیری می‌کند که به‌دلیل ابتلا فرد به بیماری‌های خاص مانند صرع، آلزایمر یا سرطان رخ می‌دهند.

از دیگر مزیت‌های مصرف بهترین قرص تقویت حافظه جهان که شما را ترغیب به مصرف می‌کند، بهبود خلق‌وخو است. قرص نوپتوگر نوپپت هوگر از بروز اضطراب، افسردگی، عصبانیت و پرخاشگری جلوگیری می‌کند؛‌ چون این واکنش‌ها روی تمرکز و حافظه اثر منفی می‌گذارند و موجب بروز اختلال در فعالیت‌های ذهنی می‌شوند.

5. افزایش دقت و تمرکز با کپسول ممورال گل دارو

داروهای ایرانی به نسبت مشابه‌های خارجی قیمت پایین‌تری دارند و یافتن آن‌ها در داروخانه‌ها آسان‌تر است. کپسول ممورال گل دارو قرصی ایرانی است که با هدف پیشگیری از آلزایمر و تقویت حافظه تولید می‌شود. برای تولید این دارو از گیاهان کندر، جینسینگ و ریشه زنجبیل استفاده می‌کنند که محرک مغز هستند. کپسول ممورال شرکت گل دارو از کم شدن حافظه و ختلالات اداراکی پیشگیری می‌کند و برای افرادی با علائم آلزایمر مفید است.

سخن پایانی

برای تقویت حافظه راه‌های زیادی وجود دارند که برخی از آن‌ها شما را در زمانی کوتاه به نتیجه می‌رسانند؛ ولی برای سایر روش‌های نیاز به صرف زمان بیشتری وجود دارد. مصرف مکمل‌هایی که برای بهبود وضعیت حافظه و تمرکز تولید شده‌اند، در زمانی کوتاه عملکرد مغزی شما را بهبود می‌بخشند و برای شرایطی مناسب هستند که نیاز دارید از تمامی ظرفیت مغزی خود استفاده کنید تا به هدفی خاص برسید. در این مطلب از سایت ژین طب به معرفی 5 مکمل خوراکی پرداختیم که مصرف مداوم آن‌ها شما را باهوش‌تر و توانمندتر می‌کند.

برای انتخاب بهترین قرص تقویت حافظه جهان باید به مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها توجه داشته باشید و از مصرف مکمل‌هایی خودداری کنید که دارای مواد مضر، آلاینده‌های دارویی یا افزودنی‌های غیرمجاز هستند. هیچ‌گاه قرص‌های تقویت‌کننده حافظه را بیشتر از دوز مشخص‌شده مصرف نکنید؛ زیرا هیچ تأثیری روی افزایش تمرکز نخواهد داشت و در بیشتر مواقع منجر به بروز مسمومیت‌های دارویی خواهد شد.

در کنار قرص‌های تقویت حافظه و تمرکز باید فعالیت بدنی داشته باشید و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا عملکرد مغز توسعه یابد. خوردن غذاهای مقوی و داشتن خواب کافی از دیگر مواردی هستند که اثربخشی داروها را افزایش می‌دهند و شما را به نتایج بهتری می‌رسانند.

سؤالات متداول

چگونه می‌توانم حافظه خود را بهبود ببخشم؟

مغز مانند عضلات بدن رشد و توسعه می‌یابد و هر چه شما از توانایی‌های مغزتان بیشتر استفاده کنید، تمرکز بیشتر و حافظه قوی‌تر می‌شود. البته در نظر داشته باشید که تقویت مغز نیاز به تداوم دارد و یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. اگر نیاز دارید که در مدت‌زمانی کوتاه توانایی‌های ذهنی‌تان را افزایش دهید، استفاده از مکمل‌های تقویت حافظه و ویتامین‌ها به کمک شما می‌آیند.

کدام ویتامین‌ها و مکمل‌ها برای تقویت حافظه مفید هستند؟

اگر دائم مه مغزی را تجربه می‌کنید و تمرکز کردن برایتان دشوار است یا اگر بعد از مطالعه یک مبحث به‌سرعت آن را فراموش می‌کنید به ویتامین‌های B12 و D نیاز دارید. گاهی ذهن شما توانایی کافی برای درک مطالب را دارد؛ اما در زمانی کوتاه بعد از شروع مطالعه احساس خواب‌آلودگی یا خستگی می‌کنید و توانایی ادامه دادن مطالعه را ندارید. در این شرایط بدن شما دچار کمبود آهن یا کمبود منیزیم است که با مصرف مکمل‌های خوراکی یا مولتی‌ویتامین‌ها برطرف می‌شود.

آیا مصرف امگا 3 برای تقویت حافظه مفید است؟

یکی از بهترین مکمل‌های غذایی برای مغز که حافظه شما را تقویت می‌کند و مانع از اختلالات تمرکز می‌شود، امگا 3 است. با شروع مصرف امگا 3 متوجه تغییرات تمرکز و حافظه می‌شوید؛ اما برای نتیجه‌گیری بهتر باید سه ماه این مکمل دارویی را مصرف کنید. اگر تمایلی به مصرف مکمل غذایی ندارید، اضافه کردن ماهی‌های چرب به برنامه غذایی نیاز شما را برطرف می‌کند.

کدام نوشیدنی‌ها باعث بهبود حافظه و تمرکز می‌شوند؟

اگر هر صبح یک فنجان قهوه بنوشید، کافئین موجود در آن باعث بهبود تمرکز شما می‌شود؛ البته توجه داشته باشید که زیاده‌روی در مصرف کافئین نتیجه معکوس دارد و قدرت تمرکز را از شما می‌گیرد. مصرف چای سبز، چای جینسینگ و آب توت به تقویت حافظه کمک می‌کند. اگر نوشیدنی‌هایی با طبع سرد مانند شیر مصرف می‌کنید، آن را با عسل یا دارچین بخورید تا طبع آن را به تعادل برسانید. خوراکی‌هایی با طبع سرد باعث خستگی و اختلال در تمرکز می‌شوند.

منبع
buoyhealth

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا