تغذیه و سلامت خانواده

کفش طبی دیسک کمر؛ 4 نکته برای خرید بهترین کفش طبی

آیا پوشیدن کفش طبی دیسک کمر در کاهش درد اثر دارد؟ آیا می دانستید کفشی که می پوشید تاثیر قابل توجهی بر سلامت ستون فقرات شما دارد؟ درسته! در واقع، کفش‌ها می‌توانند انواع مختلفی از مشکلات ستون فقرات را ایجاد یا تشدید کنند. در این پست وبلاگ، اثرات کفش روی ستون فقرات شما و آنچه شما باید برای محافظت از سلامت ستون فقرات خود بدانید، مورد بحث قرار خواهیم داد. ما همچنین نکاتی را برای انتخاب بهترین کفش طبی دیسک کمر و مناسب برای ستون فقرات را ارائه خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر، ادامه مطلب کفش طبی دیسک کمر ژین طب را بخوانید.

نکاتی برای سلامت ستون فقرات

علاوه بر انتخاب کفش مناسب، چند کار دیگر نیز وجود دارد که می توانید برای محافظت از سلامت ستون فقرات خود انجام دهید. چند نکته برای سلامت ستون فقرات عبارتند از:

 • حفظ وضعیت بدنی خوب: وضعیت بدنی خوب برای سلامت ستون فقرات مهم است. مطمئن شوید که صاف بایستید و از خم شدن خودداری کنید.
 • به طور منظم ورزش کنید: ورزش برای سلامت کلی از جمله سلامت ستون فقرات مهم است. ورزش منظم به تقویت ماهیچه هایی که از ستون فقرات شما حمایت می کنند کمک می کند.
 • وزن مناسب را حفظ کنید: اضافه وزن یا چاقی فشار بیشتری به ستون فقرات شما وارد می کند. برای کاهش فشار بر ستون فقرات خود وزن مناسبی را حفظ کنید.
 • سیگار را ترک کنید: سیگار به طور کلی برای سلامتی شما مضر است و همچنین برای ستون فقرات شما مضر است. سیگار باعث کاهش جریان خون به ستون فقرات شما می شود که می تواند منجر به بیماری دیسک دژنراتیو شود.

بیشتر بدانید: کفش مناسب برای کف پای صاف؛ ۷ ویژگی که باید یک کفش داشته باشد

دردهای گاه و بی گاه ناحیه گمر

کمردرد را می توان از منابع زیادی ردیابی کرد. شاید بیش از حد به خودت فشار آوردی شاید بیشتر ساعت های روز می نشینید. یا شاید یک بیماری زمینه ای دارید که باعث کمردرد می شود. اگر بیش از یک ماه است که کمردرد دارید، درد شما به مرور زمان بدتر می‌شود، یا علائم عصبی جدیدی مانند بی‌حسی یا ضعف در هر قسمت از بدن خود در شما ایجاد می‌شود، بهتر است به متخصص مراقبت‌های بهداشتی خود مراجعه کنید.

کفش هایی که می پوشیم چه تاثیری روی پشت ما گذاشت

خیلی از مردم کفش‌ها را با کمردرد مرتبط نمی‌دانند، اما در حقیقت، این دو می‌توانند رابطه نزدیکی با هم داشته باشند. کفش هایی که پاشنه بلندی دارند، راه رفتن شما را تغییر می دهد و ممکن است تاثیر نامطلوبی روی کمر و مفاصل شما داشته باشد.

پوشیدن کفش‌های مناسب تاحد زیادی اثر بخش خواهد بود. وضعیت نامناسب باعث تشدید کمردرد می شود. بنابراین این همیشه مناسب بودن نوع کفشتان را در نظر بگیرید. کفش های نادرست حتی می تواند باعث فشرده شدن دیسک، درد زانو و تشدید آرتروز در طول زمان شوند.

هر چه راه می روید، می توانید دو برابر وزن متوسط خود را روی هر پا قرار دهید. یعنی پاهای شما باید به اندازه کافی حمایت شود تا وزن را به درستی جذب و توزیع کنند. از آنجایی که پاهای شما در زمین جامد هستند، با مقاومت در برابر می شوند و میزان ضربه ای را که باید جذب کنند می دهد.

به همین دلیل است که داشتن کفش مناسب برای جلوگیری از کمردرد و افزایش راحتی، به ویژه در تعطیلات که بیشتر روی پاهای خود هستید، بسیار مهم است.

بیشتر بدانید: علت کمر درد در زنان؛ ۷ علت کمر درد زنان در سنین مختلف

خوب و بد بودن کفش در کمر درد؛ نکاتی برای انتخاب بهترین کفش طبی دیسک کمر

خوب و بد بودن کفش در کمر درد | ژین طب

پوشیدن کفش مناسب برای همه نیاز است، به ویژه برای کسانی که از کمردرد رنج می برند بسیار مهم است. به هر حال، اگر کاری وجود دارد که می تواند مانع از درد قبل از بروز آن شود، بهتر است منتظر باشید تا زمانی که رنج می برید و سعی کنید اصلاح کنید.

اهمیت کفش برای سلامت ستون فقرات

پاهای شما پایه ستون فقرات شما هستند. آنها کل وزن بدن شما را پشتیبانی می کنند و تاثیر هر قدم شما را جذب می کنند. به این دلایل، مهم است که کفش هایی را انتخاب کنید که نه تنها از پاهای شما حمایت کنند، بلکه از ستون فقرات شما نیز محافظت کنند. متأسفانه، بسیاری از مردم اهمیت کفش برای سلامت ستون فقرات را درک نمی کنند و در نهایت کفش‌هایی می پوشند که در واقع می تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن مشکلات ستون فقرات شود.

بیشتر بدانید: معجون برای درمان کمر درد؛ ترکیب هایی بی عارضه برای تسکین درد کمر

نکات مهم در انتخاب کفش طبی برای دیسک کمر

هنگام انتخاب کفش طبی دیسک کمر باید به چند نکته توجه کنید. نکاتی که در کفش باید به آن توجه کنید کفش هایی هستند که دارای موارد زیر هستند:

 1. حمایت کافی از قوس: این امر مخصوصاً در صورت داشتن کف پای صاف یا قوس بلند اهمیت دارد. بدون حمایت قوس مناسب، پاهای شما نمی توانند ضربه گام های شما را جذب کنند، که می تواند به ستون فقرات شما فشار وارد کند.
 2. زیره های بالشتکی: می خواهید مطمئن شوید که کفش دارای زیره بالشتکی است که به جذب ضربه گام های شما کمک می کند و از ستون فقرات شما در برابر حرکات تکان دهنده محافظت می کند.
 3. تناسب مناسب: می خواهید مطمئن شوید که کفش ها به درستی جا می شوند. کفش‌های خیلی تنگ یا خیلی گشاد می‌توانند باعث ایجاد مشکلاتی در تعادل شما شوند که می‌تواند به ستون فقرات شما فشار وارد کند.
 4. ویژگی های غیر لغزنده: می خواهید مطمئن شوید که کفش ها سطحی غیر لغزنده دارند. این برای ایمنی مهم است و به جلوگیری از افتادن کمک می کند، که می تواند برای ستون فقرات شما بسیار خطرناک باشد.

این 4 نکته مهمترین نکات در انتخاب و خرید کفش طبی دیسک کمر به شمار می‌روند. پس در زمان خرید به این نکات دقت کنید.

بدترین کفش طبی دیسک کمر کدام مدل است؟

بدترین کفش طبی برای دیسک کمر | ژین طب

می خواهید از سلامت ستون فقرات خود محافظت کنید، اینها کفش هایی هستند که باید از آنها اجتناب کنید.

 • کفش پاشنه بلند: کفش پاشنه بلند یکی از بدترین چیزهایی است که می توانید برای ستون فقرات خود بپوشید. آنها تعادل شما را از بین می برند و تمام وزن بدن شما را روی توپ های پای شما می گذارند. این می تواند باعث تعدادی از مشکلات از جمله کمردرد، گردن درد و حتی فتق دیسک شود.
 • دمپایی: دمپایی ها نوع دیگری از کفش هستند که اگر می خواهید از ستون فقرات خود محافظت کنید باید از آن اجتناب کنید. آنها هیچ حمایتی برای پاهای شما نمی کنند و می توانند باعث ایجاد مشکل در تعادل شما شوند. این می تواند منجر به زمین خوردن و آسیب شود که می تواند برای ستون فقرات شما بسیار خطرناک باشد.
 • تخت: کفش تخت یکی دیگر از انواع کفش است که می تواند برای ستون فقرات شما مضر باشد. آنها هیچ حمایتی برای پاهای شما نمی کنند و می توانند باعث ایجاد مشکل در تعادل شما شوند. این می تواند منجر به زمین خوردن و آسیب شود که می تواند برای ستون فقرات شما بسیار خطرناک باشد.
 • کفش هایی که ساپورت قوس ندارند: قوس پاهای شما برای تحمل وزن باید به اندازه کافی حمایت شوند. اگر از کفش‌هایی استفاده می‌کنید که به هیچ وجه تکیه‌گاهی برای قوس نمی‌رسد، متوجه می‌شوید که کف پاهایتان شروع به درد می‌کند و سپس مچ پاهایتان شروع به درد می‌کند، زیرا درد به سمت پاها و پشت شما می‌رود.

بیشتر بدانید: عوارض کفش پاشنه بلند؛ پاشنه آشیل های سلامتی کمر

نمونه‌هایی از کفش‌هایی که فاقد قوس هستند عبارتند از: سندل، تخت باله و بسیاری از کفش‌های غیررسمی تجاری برای مردان.

 • پاشنه بلند: خانم ها، ممکن است برای مهمانی تعطیلات شرکتی از کفش های پاشنه بلند خودداری کنید. کفش های پاشنه از بسیاری جهات برای بدن مضر هستند، زیرا چگونه خم شدن پا و مچ پا را تغییر می دهند. بدن شما هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند به دلیل زاویه غیرطبیعی پاها برای حفظ تعادل خود تلاش می کنم. این کار را با ایجاد حرکت غیر طبیعی ستون فقرات انجام می دهد. وقتی که ستون فقرات شما به طور غیر طبیعی حرکت می کند، به کمر فشار می آورد و باعث درد می شود.

کی به کفش های جدید نیاز داریم؟

اگر متوجه هر یک از موارد زیر شدید، وقت آن است که کفش های جدید تهیه کنید:

 • پاهایی که احساس گرفتگی یا ناراحتی می کنند
 • پا درد تازه ایجاد شده
 • کمر درد
 • کفش هایی که به وضوح فرسوده شده اند
 • سطح فعالیت خود را تغییر داده اید

اگر متوجه هر یک از این نشانه ها شدید، وقت آن رسیده که کفش های جدید بخرید. کفش هایی که به درستی مناسب نیستند یا حمایت کافی را ارائه نمی کنند می توانند مشکلات مختلفی از جمله کمردرد ایجاد کنند. در صورت شک، با یک متخصص ستون فقرات مشورت کنید تا بدانید چه نوع کفشی برای نیازهای فردی شما بهترین است.

پرسش هایی پرتکرار درباره کفش طبی دیسک کمر

1. برای فتق دیسک چه کفشی بپوشیم؟

کفش هایی با کفی محکم و پایداری متوسط در قسمت پشتی کفش انتخاب کنید. قوس کم: یک قوس کم یا صاف مانند یک ردپای کامل به نظر می رسد. این بدان معنی است که پای شما احتمالاً بیش از حد پرونیته می شود و به استرس عضلانی کمک می کند. یک کفش پیاده روی با کفی صاف و کنترل حرکت انتخاب کنید.

2. برای کمردرد چه کفشی بپوشم؟

کفش‌های مخصوص دویدن یکی از بهترین کفش‌هایی هستند که می‌توانید هنگام کمردرد استفاده کنید، حتی اگر نمی‌دوید. این کفش ها سبک وزن هستند و با مناطق فشار در داخل آنها طراحی شده اند، بنابراین هر مرحله به طور مساوی در سراسر پا پخش می شود. با گذشت زمان، فشار روی کمر به حداقل می رسد.

3. آیا کفش های تخت برای کمر مضر هستند؟

بسیاری از کفش های تخت هنگام راه رفتن هیچ حمایتی از خوراک شما نمی کنند. طبق تحقیقات انجام شده، کفش های تخت در واقع می توانند با هر قدم 25 درصد بیشتر از کفش های پاشنه بلند، فشار بیشتری به غذا وارد کنند. این فشار ضربه ای به مرور زمان افزایش می یابد و باسن و کمر شما بیشترین فشار را تحمل می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا