تغذیه و سلامت خانوادهدسته‌بندی نشده

بهترین مولتی ویتامین‌ خارجی برای مردان ورزشکار و مردان بالای 50 سال

بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان باید فهرستی از مواد قوی و دوزهای موثری از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری را فراهم سازد.

یک مکمل مولتی ویتامین به افراد کمک می‌کند تا با تامین مواد معدنی و ویتامین‌های اضافی، کمبود مواد مغذی را در رژیم غذایی پر کنند. داده‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد زمانی که افراد مواد مغذی کافی مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به بیماری در آن‌ها کاهش و کیفیت زندگی آن‌ها بهبود می‌یابد. برای مثال با مصرف ویتامین D شکستگی استخوان کاهش می‌یابد، و به نظر می‌رسد روغن ماهی خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف التهابی را کاهش می‌دهد.

برخی از مولتی‌ها در واقع مقدار زیادی ماده مغذی مانند ویتامین C یا سلنیوم دارند که اگر بیش از مقدار توصیه شده روزانه (RDI) مصرف شوند بروز مشکلات گوارشی دور از ذهن نیست. برخی از مواد مغذی همدیگر را خنثی می‌کنند (افزایش روی می‌تواند جذب کلسیم را دشوار کند). همچنین بسیاری از مواد شیمیایی و‌ ترکیبات سالم خارج از ویتامین‌ها و مواد معدنی استاندارد مانند بور، عصاره‌های گیاهی، آنتی اکسیدان‌ها، آنزیم‌های گوارشی و غیره وجود دارد. ما در این مقاله از مجله سلامت ژین طب نگاهی به برندهای برتر بازار انداختیم تا بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان را شناسایی و آن‌ها را معرفی کنیم.

بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان

وقتی از بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان سخن به میان می‌آید باید بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی را پوشش دهد، در غیر این صورت در جایگاه بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان قرار نمی‌گیرد. برخی از این مولتی ویتامین‌ها فقط مواد معدنی را دارند وبرخی فقط ویتامین‌ها و این میان گزینه‌هایی نیز هستند که هر دو مورد را دارا هستند. به همین دلیل می‌توان گفت که در نقش بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان قرار می‌گیرند. این مولتی‌ها عبارتند از:

مولتی ویتامین مس گینر (Transparent Labs) بهترین مولتی ویتامین برای مردان در ایران

مولتی ویتامین Transparent Labs بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان| ژین طب

مولتی ویتامین Transparent Labs برای هر کسی به ویژه مردان ورزشکار که ممکن است جهت تکمیل رژیم غذایی و برنامه تمرینی خود به ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و آداپتوژن‌ها نیاز داشته باشند، ساخته شده است. با مصرف این مولتی ویتامین 100 درصد از ویتامین‌های A و C، بیش از 300 درصد ویتامین D و K و بیش از 1000 درصد از ویتامین 1B، 6B و 12B دریافت می‌شود. همچنین میزانی از منیزیم، بیوتین، ید و روی با مصرف این مولتی ویتامین تامین خواهد شد.

هر 4 کپسول شامل 300 میلی‌گرم منیزیم و 100 میلی‌گرم ویتامین C است. Transparent Labs آشواگاندا و کوآنزیم Q10 نیز در خود دارد. باید چهار کپسول در روز را برای یک دوز کامل مصرف کنید.

مولتی ویتامین مس گینر برای چه کسانی مناسب است؟

  • مردانی که فعال هستند و به دوزهای بالاتر ویتامین و مواد معدنی در طول روز نیاز دارند
  • کسانی که به دنبال آداپتوژن‌ها هستن
  • افرادی که لیستی طولانی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را در مولتی خود می‌خواهند. این مولتی ویتامین دارای بیش از 20 ماده مغذی از جمله دوزهای جامد ویتامین‌های B و حتی آداپتوژن‌ها است که به پر کردن شکاف‌های غذایی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

Swolverine بهترین مولتی ویتامین‌ خارجی برای مردان با قیمت پایین

مولتی ویتامین Swolverine بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان| ژین طب

به عنوان بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان ورزشکار شناخته می‌شود. برای حمایت از سیستم ایمنی و تغذیه کلی روزانه که 27 ویتامین و مواد معدنی ضروری را تامین می‌کند، طراحی شده است. این مکمل مواد با کیفیت بالای کمتری در خود دارد به همین دلیل نسبت به برخی از بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان ارزان‌تر است. ویتامین‌های B، ویتامین A، C، D، و K، منیزیم و سلنیوم از جمله موادی است که در این مولتی وجود دارد.

Swolverine دارای یک‌ ترکیب با آهن اضافه شده برای کمک به ‌ایجاد گلبول‌های قرمز خون و کلسیم است که می‌تواند به حفظ سلامت استخوان‌ها کمک کند. کروم موجود در این مولتی ویتامین نیز به تنظیم قند خون و متابولیسم‌های بدن کمک خواهد کرد.

با توجه به اینکه این مولتی حاوی ژلاتین است گزینه مناسبی برای گیاهخواران سخت‌گیر به حساب نمی‌آید.

Huge بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان و ورزشکاران

مکمل های عظیم مولتی ویتامین Huge بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 40 سال| ژین طب

مردانی که به دنبال دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی با کمی ‌تقویت بیشتر برای حمایت از کار سخت خود در باشگاه هستند، این انتخاب شامل دوز بالایی از هشت ویتامین B است. مصرف این مولتی اطمینان می‌دهد انرژی فرد در طول تمرینات بالا می‌رود به همین دلیل از این به عنوان بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان نام می‌برند.

ویتامین‌های B منبع عالی انرژی و این مکمل 100درصد تا 41667 درصد از هشت ویتامین B ضروری (1B، 2B، 3B، 5B، 6B، 7B، 9Bو 12B) را در یک دوز به همراه خود دارد.  به طور کلی، مکمل‌های عظیم شامل بیش از 30 ویتامین و مواد معدنی ضروری مانند ویتامین 1K، 2K، D و همچنین روی، منیزیم، ید و کلسیم است.

همچنین شامل عصاره ریشه آشواگاندا، CoQ10، عصاره ریشه زنجبیل و عصاره میوه فلفل سیاه است که در سلامت مغز، قلب و هضم نقش قابل توجهی دارد. توصیه می‌شود روزانه چهار کپسول از این مولتی ویتامین را با چهار تا 6 لیوان آب برای دوز کامل مصرف کنید.

Onnit Total Human بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان با مواد با کیفیت بالا

مولتی ویتامین Onnit Total Human بهترین مولتی ویتامین برای مردان در ایران| ژین طب

Onnit Total Human خود را بیش از یک مولتی ویتامین نامگذاری می‌کند و این نام اغراغ هم نیست. آن‌ها دوز را به دو بسته تقسیم می‌کنند یکی برای پشتیبانی در طول روز و دیگری برای پشتیبانی در شب. وعده روزانه در مجموع 16 قرص که هشت عدد در صبح و هشت عدد در شب است. اگر بتوان از آن عبور کرد، متوجه خواهید شد که هر ماده دوز دقیق خود را برای شفافیت ذکر کرده و مهم است بدانید دقیقا چه چیزی را در هر کپسول بدست می‌آورید.

هنگام خواندن فهرست مواد تشکیل دهنده، متوجه خواهید شد که همه مواد غذایی و گیاهان ذکر شده ارگانیک هستند. از ویژگی‌های این نمونه که باعث شده به عنوان بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان باشد فقط استفاده از مواد با کیفیت بالا و ارگانیک است. با توجه به اینکه کپسول‌ها گیاهی محسوب می‌شوند، اما این مولتی حاوی مواد ماهی و صدف مانند روغن کریل است. بنابراین شاید برای وگان‌ها و گیاهخواران گزینه مناسبی نباشد.

بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان بالای 50 سال

مردانی که سن بالاتری دارند باید سطح مواد مغذی سالم را در اولویت قرار دهند تا با بالا رفتن سن پرانرژی و تیز بمانند. برخی از ویتامین‌ها و ریز مغذی‌ها با افزایش سن نیاز به توجه ویژه دارند. این مولتی یک گزینه ‌ایده آل برای افراد مسن‌تر است که به کمی‌ مکمل اضافی نیاز دارند.

Copper gainer multivitamin بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 50 سال

مولتی ویتامین Copper gainer multivitamin بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 50 سال| ژین طب

وقتی بیش از 50 سال دارید، دریافت دوز روزانه ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم‌تر به نظر می‌رسد. یافته‌های یک مطالعه نشان می‌دهد که بزرگسالان بالای 50 سال در معرض خطر کمبود ویتامین 12B هستند. این فرمول حاوی 8333 درصد از نیاز روزانه به ویتامین 12B است. علاوه بر این، این مولتی حاوی آشواگاندا (با دوز مناسب 300 میلی‌گرم) برای کمک بالقوه به استرس و حمایت از خلق و خو و 100 میلی‌گرم کوآنزیم q10 است.

این مواد در حمایت از قلب ایفای نقش کرده و هر دو برای مردان بالای 50 سال بسایر مهم هستند. دوز 300 میلی‌گرم n-استیل سیستئین (NAC)، که تصور می‌شود در زمینه سرعت ذهنی و تمرکز کمک می‌کند – چیزی که با افزایش سن مهم است و این مولتی به آن کمک خواهد کرد.

این مولتی ویتامین حاوی هیچ شیرین کننده مصنوعی، رنگ آمیزی یا نگهدارنده نیست و فاقد گلوتن و غیر GMO است و برای مردانی که مولتی ویتامین‌های کاملا طبیعی را‌ ترجیح می‌دهند، بهترین انتخاب است. همچنین حاوی 11 ویتامین و مواد معدنی مانند ویتامین A، روی و بیوتین است که 100درصد ارزش روزانه یا بالاتر است.

Huge Supplements Huge Vitamin بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 40 سال

بدنسازان جدی که برای هیپرتروفی (توده عضلانی) تلاش می‌کنند، به سختی تمرین می‌کنند. به همین دلیل، آن‌ها به یک مولتی نیاز دارند که به بازیابی عضلات آن‌ها کمک کند.

Huge Supplements Huge Vitamin یک مولتی ویتامین جامع مردانه است که حاوی بیش از 30 ویتامین و مواد معدنی است. این قرص‌ها شامل روی، ویتامین D و ویتامین C هستند که همگی می‌توانند به مبارزه با التهاب بعد از تمرینات سخت کمک کنند. مکمل‌های عظیم همچنین حاوی کلسیم است که در سلامت مفاصل و بیوپرین (هورمون کمک کننده به جذب) نقش سازنده‌ای دارد.

مزیت بزرگ این مکمل اینکه حاوی طیف کاملی از ویتامین‌های B ضروری است و برای تامین انرژی ورزشکاران در طول تمرین عالی به نظر می‌رسد. باید روزانه چهار عدد از این کپسول‌ها را مصرف کرد که امکان دارد برای برخی زیاد باشد.

Swolverine Greens + Reds بهترین مولتی ویتامین گیاهی و ارگانیک

مولتی ویتامین Swolverine Greens + Reds بهترین مولتی ویتامین آمریکایی| ژین طب

برای کسانی که علاقه خاصی به اطمینان از دریافت مولتی ویتامین کامل از مواد غذایی دارند می‌تواند به عنوان بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان به حساب بیاید. پودر سبزیجات که پروبیوتیک‌ها، آنزیم‌های گوارشی و آنتی اکسیدان‌ها را ارائه می‌دهد چیزی است که برای رفع کاهش مواد مغذی، بدن به آن نیاز دارد.

این یک مولتی ویتامین به معنای معمولی نیست چون سرشار از ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های ‌ترکیبی از سبزیجات ارگانیک است که شامل علف گندم، اسپیرولینا، کلرلا و ویتامین‌های B است. قسمت قرمز این مکمل برای کمک به جریان خون سالم و تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشتر از چغندر، میوه انار، زغال اخته و زردچوبه طراحی شده است.

برای کمک بالقوه به جذب، Swolverine شامل پنج میلی‌گرم عصاره فلفل سیاه و همچنین آنزیم‌های گوارشی مانند پاپائین و پروتئاز است. یکی دیگر از مواردی که در مورد این محصول دوست دارید این است که هر عنصر با مقدار دقیق آن فهرست شده است، بنابراین شما دقیقا می‌دانید که در هر دوز چه چیزی دریافت خواهید کرد. طعم پرتقال طبیعی با طعم شیرینی از استویا مزه این مولتی ویتامین را سبک و با طراوت ساخته است.

Onnit Total Human بهترین مولتی ویتامین برای مردان جوان

اگر جوان هستید و به تازگی راه خود را در دنیای مکمل‌ها پیدا کرده‌اید، ممکن است مولتی ویتامینی بخواهید که تحقیقات را برای شما نشان دهد. این محصول تمام مواد مناسب برای مردان جوان را در دوز روزانه دو کپسول برای روز و شب بسته بندی می‌کند.

مولتی ویتامین Onnit Total Human شامل طیف گسترده‌ای از مکمل‌ها است و آن‌ها را به قرص‌های روزانه و قرص‌های شبانه تقسیم می‌کند تا مطمئن شود همه چیزهایی را که فرد نیاز دارد در طول روز و هنگام خواب دریافت می‌کنید. با افزایش سن، مهم است که مطمئن شوید بدن خود را با تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای رشد کامل و کمک در رسیدن به اوج عملکرد در باشگاه یا هر فعالیتی تامین ‌کنید.

Onnit Total Human همه ‌اینها را در نظر گرفته تا لیستی از مکمل‌ها را تهیه کند. بسته روزانه شامل چهار مکمل Onnit است:

  • Alpha BRAIN برای تمرکز و وضوح
  • Shroom Tech Sport شامل آداپتوژن‌هایی است که برای مبارزه با استرس کمک می‌کند.
  • Stron BONE بر استخوان‌های سالم تأثیر می‌گذارد
  • Total Human B Complex شامل مجموعه‌ای از ویتامین‌های B است. که بر خلق و خو و عملکرد شناختی تاثیر بسزایی می‌گذارد.

بسته شبانه Onnit Total Human حاوی چه موادی است:

  • شامل Onnit Staples New MOOD، که یک مکمل 5-HTPو برای کاهش اضطراب و استرس ایفای نقش می‌کند،
  • VIRUTech برای حمایت از سیستم ایمنی و مواد معدنی کلیدی، که شامل کلسیم و منیزیم است

Onnit Total Human برای چه کسانی مناسب است؟

مردان جوانی که مولتی ویتامینی برای کمک به استقامت و ریکاوری نیاز دارند، با افزودنShroom Tech Sport دارای آداپتوژن‌ از استقامت قلبی عروقی حمایت کرده و استرس بعد از تمرین را کاهش می‌دهند.

مردانی که بدن خود را تحت کار فیزیکی زیادی قرار می‌دهند، از روغن کریل این مولتی در راستای تقویت عضلات خود بهره می‌برند. روغن کریل می‌تواند ضد التهاب و به طور بالقوه به بهبودی تنش‌های عضلانی کمک کند.

SmartyPants Adult Complete Gummy بهترین مولتی ویتامین خارجی صمغی برای مردان

آدامس‌ها معمولا طعم بهتری نسبت به جویدن‌های گچی یا قورت دادن یک قرص دارند، بنابراین احتمالا از مصرف بیشتر آن‌ها بدتان نمی‌آید. همچنین زمانی که می‌دانید محصولی که مصرف می‌کنید به شما پرکننده‌های بی فایده نمی‌دهد کمک می‌کند. این برند چیزهای زیادی برای آن دارد که ممکن است در بسیاری از رقبا از دست بدهید: 150 میلی‌گرم اسیدهای چرب امگا 3، 225 درصد از مصرف روزانه توصیه شده (RDI) ویتامین D، و ویتامین. B12 از متیل کوبالامین. قند آن بسیار کم و هیچ شیرین کننده مصنوعی در آن وجود ندارد، که در مکمل‌های ویتامین صمغی یافت نمی‌شود.

مردان چه زمانی باید مولتی ویتامین مصرف کنند؟

بهتر است مولتی ویتامین‌ها را در صبح همراه با صبحانه مصرف کنید تا جذب آن آسان شود. از آنجایی که بسیاری از مولتی ویتامین‌ها حاوی ویتامین‌های B هستند می‌توانند به انرژی و متابولیسم روزانه کمک کنند. ایده‌آل است که آن‌ها را زودتر مصرف کرد تا بدن خود را برای روز سرحال و آماده نگه دارد.

از آنجایی که مولتی ویتامین‌ها به طور معمول شکاف‌های موجود در رژیم غذایی را پر می‌کنند، اگر مصرف آن‌ها را در صبح فراموش کردید، بهتر است در شب مصرف شوند. اگر بدن در حال پردازش ویتامین‌ها در هنگام خواب باشد، بدن ممکن است نتواند از اثرات کامل ویتامین‌های B یا سایر پرایمرها در طول روز استفاده کند.

چکیده‌ای پایانی دربراه بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان

مولتی ویتامین‌ها می‌توانند راهی عالی برای پر کردن شکاف‌های موجود در رژیم غذایی باشند یا صرفا با مصرف آن‌ها ویتامین‌ و مواد معدنی بیشتری بدست آورد. چه به دنبال یک لیست گسترده مواد تشکیل دهنده،‌ ترکیب شخصی، پودر سبزی یا فقط یک ویتامین صمغی اولیه باشید، ما موارد دلخواه خود را در چندین دسته انتخاب کرده‌ایم تا در نظر بگیرید.

مطمئن شوید که دقیقا می‌دانید به دنبال چه مولتی می‌گردید، دوزهایی را که مد نظر دارید و قیمتی را که مایلید قبل از خرید بپردازید، بدانید. پس از آن می‌توان لیست بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان را بدست آورد و بهترین استفاده را در زمان درست از آن‌ها کرد.  

سوالات متداول

کدام مواد مغذی برای مردان مهمتر است؟

مردان باید به دنبال دریافت توصیه شده همه ویتامین‌ها و مواد معدنی باشند، اما منیزیم، ویتامین D، پتاسیم و به ‌ویژه آهن که شایع‌ترین کمبود روی زمین است، کمترین مقدار را دارند.

بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان موجود در بازار در حال حاضر چیست؟

محصولات مولتی ویتامین به ظاهر بی پایانی در بازار وجود دارد که مردان می‌توانند از بین آن‌ها انتخاب کنند. ما مولتی ویتامین Transparent Labs را به دلیل لیست مواد قوی، پشتیبانی از خلق و خو و قلب و برچسب قیمت مقرون به صرفه بهترین گزینه می‌دانیم.

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت اسپرم کدام‌ها هستند؟

ویتامینD، روی و منیزیم با سطح مطلوب تستوسترون ارتباط دارند. فرد همچنین باید کالری، پروتئین، کربوهیدرات، چربی و کلسترول کافی بخورد. محدود بودن بیش از حد در هر یک از این موارد می‌تواند منجر به کاهش تستوسترون شود. به طور کلی، باید به‌اندازه کافی از تمام ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌های استفاده کرد تا هورمون‌ها را در بهترین حالت نگه داشت.

منبع
barbend.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا