دسته‌بندی نشده

آر اف فرکشنال؛ فناوری که پوست را از چین و چروک نجات می‌دهد

آر اف فرکشنال اثرات فرکانس رادیویی را با سوزن زدن پوست با استفاده از یک نوک تخصصی یکی می‌کند. میکرونیدلینگ سوراخ‌های کوچک و کنترل‌شده یا میکرو کانال‌هایی را در پوست ایجاد می‌کند. این باعث تحریک پاسخ درمانی پوست شده و رشد کلاژن و الاستین جدید را تشویق می‌کند.

انرژی فرکانس رادیویی هنگامی‌که سوزن‌های ریز به طور کامل در پوست از طریق روش مهر زنی پوستی وارد پوست می‌شوند، به پوست انتقال می‌یابند. این اجازه می‌دهد تا انرژی آر اف فرکشنال به سلول‌های لایه‌های عمیق‌تر پوست برسد.

این عمل دوگانه پوست را در سطوح مختلف هدف قرار می‌دهد و درمان القای کلاژن را تحریک می‌کند که منجر به جوان‌سازی و سفت‌تر شدن پوست خواهد شد. می‌تواند ظاهر آسیب‌های ناشی از نور خورشید را بهبود بخشد و با از بین بردن سلول‌های مرده پوست، پوستی صاف‌تر و جوان‌تر داشته باشد.

با توجه به رایج شدن استفاده از آر اف فرکشنال برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست این مقاله از مجله سلامت ژین طب را به این موضوع اختصاص داده‌ایم تا افراد با ابعاد این روش درمانی آشنایی کاملی داشته باشند.

تفاوت آر اف فرکشنال و میکرونیدلینگ RF سنتی و مدرن چگونه عمل می‌کنند؟

میکرونیدلینگ RF در طیف فناوری‌های بازسازی پوست کجا قرار می‌گیرد؟ برای درک پیشرفت‌های میکرونیدلینگ RF، اجازه دهید نحوه عملکرد میکرونیدلینگ سنتی را بازخوانی کنیم. سوزن‌های ریز به پوست نفوذ می‌کنند و زخم‌های میکرودرمال را در اعماق مختلف پوست ایجاد می‌کنند. تعداد زخم ایجاد شده بستگی به دستگاه و تعداد دفعات عبور آن از همان ناحیه دارد.

این آسیب‌های ریز واکنش بهبودی بدن را تحریک می‌کنند، اما این فرآیند، فرسایش یا انعقاد را تحریک نمی‌کند، بلکه به سادگی زخم مکانیکی روی پوست ایجاد می‌کند تا روند بهبودی را استارت بزند.

با افزودن انرژی فرکانس رادیویی، میکروسوزن‌ها، حرارتی را در پوست به وجود می‌آورند تا در آن نفوذ و انعقاد در بافت ایجاد ‌کنند. تنها اثر بر بیرونی‌ترین لایه اپیدرم، سوراخ شدن زخم است. بدون تاثیر پوست تجدید شده، نمی‌توان به همان نتایجی که فناوری‌های آر اف فرکشنال روی پوست سطحی دارد دست یافت.

فناوری‌های موجود در آر اف فرکشنال

فردی در حال انجام آر اف فرکشنال| ژین طب

سیستم‌های آر اف فرکشنال هم فرسایش و هم انعقاد را القا می‌کنند. پین‌های کوچک روی سطح پوست می‌نشینند و انرژی فرکانس رادیویی را به اپیدرم ساطع می‌کنند. انرژی فرکانس رادیویی باعث ایجاد گرما در پوست می‌شود و همزمان کانال‌های ریز اپیدرم را از بین می‌برد. در حالی که انعقاد در اطراف کانال‌های ریز خرد شده ‌ایجاد می‌کند و واکنش بهبود زخم را تحریک می‌کند. همه‌این کارها در نقاط ریز انجام می‌شود که اثرات بسیار خوبی دارد و به زمان طولانی برای بهبودی پوست نیز نیاز ندارد.

فرسایش و انعقاد اثر‌ترکیبی روی پوست دارند. پوست جدید در میکرو کانال‌های زخمی ‌رشد می‌کند در حالی که فیبروبلاست‌ها فیبرهای کلاژن و الاستین جدیدی برای بهبود بافت زخم ایجاد می‌کنند. پوست جدید به طور کلی ظاهری شاداب به پوست می‌بخشد و درمان‌های بعدی با نگهداری مناسب نتایج عالی و طولانی مدتی را ارائه می‌دهد که با روش‌های دیگر لایه برداری پوست قابل مقایسه است.

نانوفرکشنال RF تقریبا برای هر نوع و رنگ پوستی مناسب است. انرژی در نواحی ریز وارد می‌شود که خطر ابتلا به PIH را کاهش می‌دهد و به دلیل اصطکاک در پوست گرما به وجود می‌آورد، نه به‌این دلیل که توسط ملانین جذب می‌شود. تعداد درمان‌های مورد نیاز آر اف فرکشنال به میزان پاسخ بیمار به درمان و شدت مشکلات پوستی او بستگی دارد. بعد از عمل ناراحتی کمی ‌وجود دارد یا اصلا وجود ندارد و بیماران معمولا در عرض یک روز به فعالیت‌های عادی خود بازمی‌گردند.

لایه برداری با نانو آر اف فرکشنال

درمان‌های لایه‌برداری پوست نانو آر اف فرکشنال با تنظیم قدرت و مدت زمان پالس، امکان کنترل دستی کامل فرسایش و انعقاد را فراهم می‌کند. انرژی از طریق یک ردپای کوچک در هر پین (160×38 میکرومتر مربع) با چگالی انرژی متغیر در یک نوک توزیع می‌شود و خطر هایپرپیگمانتاسیون پس از التهابی (PIH) را به حداقل می‌رساند.

همچنین بافت دست ‌نخورده کافی را در بین میکرو کانال‌های فرسوده باقی می‌گذارد تا زخم سریع‌تر ایجاد شود. انرژی وارد شده از طریق پین‌های ریز روی هر نوک به طور مستقیم کانال‌های میکرو پوست را از بین می‌برد تا روند بهبود طبیعی پوست را آغاز کند. این فناوری از یک الگوریتم منحصربه‌فرد برای تحویل انرژی در یک الگوی تصادفی استفاده می‌کند که امکان تحویل انرژی همگن و درمان ایمن و راحت‌تر را فراهم می‌کند.

درمان‌های با فناوری نانو آر اف فرکشنال می‌توانند به طور موثر ظاهر اسکارهای آکنه و سایر اسکارها، استریا، روزاسه، دیسکرومی، چین و چروک‌های عمیق را کاهش دهند. همچنین تکنولوژی آر اف فرکشنال منافذ بزرگ شده و بافت ناهموار پوست و رنگدانه‌ها را برای انواع پوست کاهش و ظاهر پوست را به طرز چشم گیری صاف می‌کند.

آماده سازی و مراقبت‌های بعدی آر اف فرکشنال

مراحل آر اف فرکشنال| ژین طب

آر اف فرکشنال از ‌ترکیبی از مهر زنی پوستی و فرکانس رادیویی استفاده می‌کند. مهر و موم پوستی یک راه ارگانیک برای بازسازی کلاژن و الاستین است. فرکانس رادیویی از امواج رادیویی سطح پایین برای ایجاد واکنش حرارتی در درم استفاده می‌کند. این گرما سلول‌ها و فیبرهای ناسالم را متابولیزه می‌کند و به نوبه خود باعث تحریک تولید سلول‌های جدید سالم می‌شود. نتیجه که باید انتظار داشت ساختار افزوده، کاهش اندازه منافذ، کاهش اسکار آکنه و جوانسازی کلی پوست خواهد بود.

افراد دارای رنگ پوست متوسط تا تیره، باید پوست را قبل از استفاده آر اف فرکشنال با یک مهارکننده ملانین مانند سرم آماده کنند. این به کاهش خطر هایپرپیگمانتاسیون بعد از درمان کمک می‌کند.

از مراقبت‌های بعدی صحیح از جمله محصولات مرطوب‌کننده ملایم مانند پاک‌کننده ملایم، مرطوب‌کننده معمولی، سرم جوانسازی 15 (حاوی پپتیدهای مس است که می‌تواند به تسریع بهبود زخم کمک کند) استفاده کنید.

1-2 روز پس از درمان آر اف فرکشنال

 • پرهیز از ورزش بیش از حد
 • اجتناب از گرما ( وان آب گرم، سونا، اتاق بخار)
 • خودداری از استخرهای کلردار
 • استفاده از سرم جوانسازی برای‌ترمیم پوست و تشویق بازسازی سلولی استفاده کنید. 3-4 بار در روز در 24 ساعت اول استفاده شود.
 • حداقل 14 روز قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید
 • از کشیدن یا برداشتن پوست شل پس از درمان خودداری کنید

3 روز پس از درمان چین و چروک آر اف فرکشنال

 • پرهیز از مواد فعال و آلرژیک

5 روز پس از درمان آر اف فرکشنال

 • پرهیز از محصولات لایه بردار

7 روز پس از درمان آر اف فرکشنال

 • خودداری جدی از درمان‌های تزریقی زیبایی

21 روز پس از درمان آر اف فرکشنال

 • از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید یا استفاده از سولاریوم خودداری کنید زیرا این امر احتمال ایجاد رنگدانه در پوست را افزایش می‌دهد.
 • حداقل 14 روز قبل از آر اف فرکشنال اپیلاسیون یا کرم موبر استفاده نکنید.

برای دستیابی به بهترین نتیجه و داشتن پوستی صاف و بدون چروک، 6 درمان آر اف فرکشنال با فاصله 4 تا 6 هفته بهترین روند است.

نکته مهم برای جلوگیری از عوارض آر اف فرکشنال باید مد نظر داشت

برای درخشش سالم نهایی پوست، بلافاصله پس از جلسه آر اف فرکشنال ، درمان با نور LED زرد را انتخاب کنید تا معجزه این شیون رفع چین و چروک را ببینید.

جمع‌بندی نهایی درباره آر اف فرکشنال نظرات

درمان‌های آر اف فرکشنال پوست می‌توانند نتایج شگفت‌انگیزی داشته باشند. در درمان انواع نگرانی‌های پوستی، از جمله خطوط ریز، چین و چروک، اسکار آکنه، روزاسه، علائم کشش، منافذ بزرگ، بافت ناهموار و سایر نواقص پوستی آر اف فرکشنال روشی بسیار موفق محسوب می‌شود. این روش شامل نفوذ میکرو سوزن‌های عایق شده به داخل درم جهت رساندن پالس فرکانس رادیویی پرتنش به بافت مورد نظر است. این منجر به تولید فیبرهای الاستین و کلاژن در بدن شده و پوست را محکم‌تر و سالم‌تر می‌کند.

دستگاه آر اف فرکشنال با میکرونیدلینگ ترکیب می‌شود، بنابراین گرمای RF در لایه بیرونی پوست نیست. گرما بسیار عمیق‌تر نفوذ می‌کند و لایه بالایی پوست را خنک خواهد کرد.

میکروسوزن‌ها مستقیما در عمق مشخصی به داخل پوست رانده و انرژی فرکانس رادیویی در داخل پوست آزاد می‌کنند. گرما در بافت عمیق پوست کلاژن را تحریک و الیاف کلاژن جدید تولید خواهد شد. نوک سوزن حاوی 25 سوزن طلای بسیار کوچک است که به عنوان هادی داخلی عمل می کنند.

قبل از شروع، صورت باید به مدت 40 دقیقه بی‌حس شود. کل صورت بسته به ناحیه و آستانه درد تقریبا 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. بلافاصله پس از عمل، صورت گرم، قرمز و متورم خواهد شد. پس از 4 روز آثار سوزن ناپدید و صورتی سفت‌تر و بلندتر خواهید داشت.

پس از چند دوره آر اف فرکشنال، تفاوت قابل توجهی مشاهده خواهد شد، رفع چین و چروک، سفت شدن پوست، جوانسازی، کاهش اندازه منافذ از جمله تاثیرات مهمی است که از آر اف فرکشنال بدست می‌آید.

سوالات متداول

1.برای دیدن نتایج به چند درمان آر اف فرکشنال نیاز دارم؟

با توجه به نوع پوست و نگرانی فرد بین افراد متفاوت است. برای مشاهده نتایج قابل توجه، حداقل 4-6 درمان را در فواصل ماهانه نیاز است.

2. درمان آر اف فرکشنال چقدر طول می‌کشد؟

با توجه به ناحیه درمان امکان دارد 30 تا 45 دقیقه طول بکشد.

3. اگر فردی یک درمان تزریقی یا لیزری زیبایی داشته باشد، چه مدت باید برای دریافت آر اف فرکشنال صبر کند؟

حداقل 2 هفته باید فاصله بین تزریق و درمان آر اف فرکشنال باید وجود داشته باشد. البته باید قبل از اجرا با متخصص پوست مشورت کنید.

4. تفاوت بین آر اف فرکشنال با میکرونیدلینگ چیست؟

هر دو از این نظر مشابه هستند که باعث ایجاد یک زخم کنترل شده می‌شوند. هر دو در نهایت یک پاسخ درمانی هستند که در آن رشته‌های کلاژن و الاستین جدید تولید خواهد شد. سوزن پوستی یک روش ارگانیک برای تحریک تولید کلاژن و الاستین است در حالی که آر اف فرکشنال ‌ترکیبی از مهر و موم پوستی و فرکانس رادیویی است. فرکانس رادیویی از اثرات حرارتی عمیق استفاده می‌کند که منجر به انقباض فیبرهای کلاژن خواهد شد.

منبع
laserclinics.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا