دسته‌بندی نشده

معجون برای درمان کمر درد؛ ترکیب هایی بی عارضه برای تسکین درد کمر

معجون برای درمان کمر درد یکی از راه‌هایی است که می‌توان برای کاهش درد از آن‌ها استفاده کرد. البته داروهای متفاوتی نیز برای کاهش درد دردهای کمر وجود دارد. از آنجا که این معجون‌ها از مواد طبیعی تولید می‌شود شاید، این تصور پیش بیاید که می‌توانند هرچقدر که بخواهند از این مواد استفاده کنند. اما این مواد نیز ممکن است عوارضی پدید آورد و درعین تاثیر گذاری، شما را دچار مشکلات دیگری نمایند. در این مقاله از مجله پزشکی ژین طب به موضوع معجون برای درمان کمر درد می پردازیم.

بهترین معجون برای درمان کمر درد کدام ها هستند؟

واقعیت این است که تحقیقات علمی گسترده‌ای در زمینه تاثیر مواد طبیعی صورت نگرفته است. ولی سال‌های سال است مردم به صورت سنتی از این مواد استفاده می کنند و نتیجه خوب و قابل قبولی گرفته‌اند. این مواد گاهی به تنهایی و گاهی در ترکیب با مواد دیگر امتحان خود را پس داده‌اند و مردم نیز به صورت شفاهی استفاده از آن را به یکدیگر توصیه می‌کنند.

ترکیبات اسانس اسطوخودوس نوعی معجون برای درمان کمر درد

معجون برای درمان کمر درد | ژین طب

این اسانس در تسکین انواع درد نقشی موثر ایفا می‌کند. بیشتر مردم از روغن اسطوخودوس برای تسکین درد، کمک به خواب و کاهش اضطراب بهره می‌برند.

یک مطالعه در مقیاس کوچک در سال 2012 نشان داد که استنشاق روغن اسطوخودوس درد مرتبط با سردردهای میگرنی را در تسکین می‌دهد.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در حال حاضر‌ترکیبات و دوزهای اسانس را تنظیم نمی‌کند، بنابراین باید از آن‌ها با احتیاط استفاده کنید. روغن‌های ضروری را نباید مصرف کرد؛ زیرا امکان دارد سمی ‌باشند. اگر روغن را به صورت موضعی استفاده می‌کنید، همیشه آن را در یک روغن حامل مانند روغن زیتون رقیق کنید.

محلول‌های به دست امده از اسانس رزماری و درمان کمر درد

برخی از محققان بر این باورند که گیاه رزماری به درمان سردرد، درد عضلانی و استخوانی و تشنج کمک می‌کند. رزماری التهاب را کاهش می‌دهد، عضلات صاف را شل و حافظه را تقویت خواهد کرد. اسانس‌ها را باید در یک روغن حامل مانند روغن زیتون رقیق کرد.

محققان معتقدند که ‌این گیاه روی گیرنده‌هایی در مغز به نام گیرنده‌های مواد افیونی تاثیر می‌گذارند. این گیرنده‌ها در ایجاد احساس درد نقش دارند.

ترکیب اسانس اکالیپتوس  با کاهش تورم معجزه می کند

یکی از راه‌های طبیعی برای تسکین درد، روغن اکالیپتوس است که به عنوان معجزه کمر درد آن را می‌شناسند. این داروی گیاهی از گیاه اکالیپتوس تولید می‌شود و در کاهش درد، تورم و التهاب در بدن بسیار موثر عمل می‌کند.

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که استنشاق روغن اکالیپتوس در مقایسه با روغن بادام تاثیری بیشتری در تسکین درد دارد. شرکت کنندگان روغن اکالیپتوس را به مدت 30 دقیقه در روز به مدت 3 روز استنشاق کردند. استنشاق اکالیپتوس بعد از جراحی تعویض مفصل زانو تا حدود زیادی درد را کاهش می‌دهد.

نباید به هیچ وجه از روغن اکالیپتوس در اطراف کودکان یا حیوانات خانگی استفاده کرد. اسانس اکالیپتوس سمی و می‌تواند باعث آسم شود. فراموش نشود که  قبل از استفاده موضعی باید حتما در روغن حامل رقیق گردد.

کپسایسین  و رفع درد با تندی

مردم از کپسایسین موجود در فلفل چیلی برای تسکین درد طبیعی بهره می‌برند. این ماده زمانی که فرد آن را به صورت موضعی استفاده می‌کند، می‌تواند باعث سوزش یا سوزن سوزن خفیف شود.

مطالعه‌ای در سال 2011 به نقش مهمی‌که کرم‌ها و چسب‌های موضعی کپسایسین در مدیریت درد دارند اشاره می‌کند. بسیاری از انواع پماد برای کمر درد حاوی کپسایسین هستند.

برخی از محققان معتقدند که با کار بر روی الیاف گیرنده درد، حساسیت پوست به درد را کاهش می‌دهد. این‌ها اعصابی هستند که سیگنال‌های درد را حمل می‌کنند.

ترکیبات زنجبیل را حتما امتحان کنید؛  جایگزین بهترین پماد برای کمر درد

زنجبیل ریشه‌ای که به عنوان یک مسکن طبیعی نویدبخش به شمار می‌آید. یک بررسی در سال 2015 نشان داد که مصرف دو گرم زنجبیل در روز باعث کاهش درد عضلانی ناشی از ورزش مقاومتی و دویدن می‌شود. این تاثیر در زمانی که افراد حداقل پنج روز آن را مصرف می‌کردند، خود را نشان می‌دهد.

محققان همچنین پیشنهاد می‌کنند که زنجبیل امکان دارد بهبود را تسریع و التهاب مربوط به ورزش را کاهش دهد. سعی کنید با اضافه کردن زنجبیل خام به اسموتی‌ها یا چای، زنجبیل را در رژیم غذایی خود بگنجانید. همیشه قبل از مصرف هر مکمل جدیدی با پزشک صحبت کنید. مکمل‌های غذایی احتمال ایجاد عوارض جانبی دارند و گاهی با داروهای موجود تداخل خواهند داشت.

معجون زردچوبه، ماده ای کارآمد برای تمام دردها

کورکوما، ماده فعال ادویه زردچوبه، دارای خواص تسکینی درد است. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که عصاره کورکوما به ‌اندازه ‌ایبوپروفن برای مدیریت درد در درمان استئوآرتریت زانو موثر است. تاثیر زردچوبه زمانی که فرد آن را به مدت 4 هفته مصرف کند، خود را نشان می‌دهد. فراموش نکنید که زردچوبه علاوه بر یک معجون برای درمان کمر درد، یک داروی گیاهی رایج برای کاهش التهاب نیز به شمار می‌رود.

چرا از معجون های طبیعی برای درد کمر استفاده می کنند

بسیاری از افراد از عوارض داروهای مسکن مانند استامینوفن یا ایبوپروفن را نمی‌دانند و مدام از آن‌ها استفاده می‌کنند. گاهی عوارض داروهای شیمیایی در دراز مدت عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد. به همین دلیل بسیاری برای دوری از این عوارض سراغ داروهای گیاهی و شیوه‌های سنتی مانند یوگا و طب سوزنی می‌روند.

پژوهشی در سال 2016 مصرف طولانی مدت استامینوفن را با افزایش خطر حملات قلبی، خونریزی در سیستم گوارشی و اختلال در عملکرد کلیه مرتبط می‌داند.

همچنین استفاده طولانی مدت از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن خطر ابتلا به زخم معده، نارسایی کلیه و سکته را افزایش می‌دهد.

برخی از درمان‌های سنتی که شامل معجون برای درمان کمر درد، یوگا، تمرکز حواس و طب سوزنی است برای سلامت روان فرد نیز مفیدند.

داروهای گیاهی می‌توانند در کنار تسکین درد، فواید دیگری برای سلامتی داشته باشند، مانند داشتن اثرات آنتی اکسیدانی برای کمک به حفظ سلامتی بدن.

کمربند پلاتینر درمانی مکمل برای دردهای کمر

معجون برای درمان کمر درد | ژین طب

وقتی سخن از دارو به میان می‌آید ذهن سمت عوارض آن‌ها می‌رود. برخی از بیماران تاثی معجون‌های گیاهی برای درنمان کمر درد را کم می‌دانندف به همین دلیل سراغ آن نمی‌روند. اما باید گفت بهترین روش برای درمان کمر درد انتخاب روش ترکیبی درمان است. در واقع انتخاب معجون برای درمان کمر درد موثر است ولی استفاده همزمان از کمربند پلاتینر با معجون کاهش درد را قابل توجه می‌کند.

تاثیر تکنولوژی نوین کمربند پلاتینر برای درمان کمردرد

پلاتینر کمربندی برقی و از تولیدات شرکت مطرح زایس ترونیک آلمان است. این کمربند مجهز به تکنولوژی روز درمان در دنیا که با نام اختصاری UIC شناخته می‌شود. UIC یعنی اوتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس که در حوزه فیزیوتراپی هم کاربرد دارند. این فناوری‌ها با تاثیر بر تقویت جریان خون و غنی سازی خون به اکسیژن در ترمیم و بازسازی اندام‌های صدمه‌دیده سهمی بسزا دارند.

بلاک عصبی نیز از دستاوردهای تکنولوژی کلاک پالس است که در کمربند پلاتینر وجود دارد.پس بدون شک با خرید کمربند پلاتینر مجموعه‌ای از درمان‌ها را به دست خواهید آورد. استفاده از پلاتینر در کنار استفاده از یک معجون برای درمان کمر درد روند بهبودی را به شدت سرعت می‌بخشد.

پرسش‌هایی که در زمینه معجون برای درمان کمر درد مطح است

1.چه معجون هایی کمردرد را درمان می کنند؟

اسانس نعناع فلفلی، کپسایسین، زنجبیل و زردچوبه بهترین معجون برای درمان کمر درد هستند.

2. چه ماده ای در پمادها باعث کاهش درد می شود؟

کپسایسین ماده اصلی پمادها و چسب‌های ضد درد است. این ماده با تاثیر بر روی الیاف گیرنده درد، حساسیت پوست به درد را کاهش می‌دهد و مانع ارسال سیگنال‌های درد به مغز می‌شود. به همین دلیل از آن به عناون بهتریم معجون برای درمان کمر درد نام می‌برند.

3. کمربند پلاتینر چه تاثیری دارد؟

همیشه درمان‌های ترکیبی بهترین نتیجه را برای رفع انواع دردها ارائه کرده‌اند. برای حل مشکلات کمر درد نیز استفاده ازکمربند پلاتینر در کنار معجون برای درمان کمر درد نیز گزینه‌ای عالی است.
پلاتینر با کمک امواج صوتی و اشعه مادون قرمز به تسکین درد و کاهش التهاب کمر می‌انجامد. فناوری کلالک پالس نیز با بلاک عصبی قسمت دردناک کمر در تسکین دردها خیلی خوب عمل می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا