تغذیه و سلامت خانوادهدسته‌بندی نشده

لاغری سریع در سه روز؛ تصویری واقعی از رژیم های فوری

لاغری سریع در سه روز خواسته افرادی است که به صورت موقت دچار اضافه وزن می شوند یا می خواهند در کوتاه ترین زمان اضافه وزن خود را از بین ببرند. پزشکان مختلف معتقدند که کاهش وزن آنی و سریع یکی از آفت های سلامت است چراکه در مدت زمان کم فشار زیادی به بدن وارد می کند.

با این وجود علاقه به رژیم های کوتاه مدت لاغری باعث شده تا استقبال از برنامه های لاغری با محدودیت زمانی بیشتر و بیشتر شود. از این رو در این مقاله از مجله پزشکی ژین طب سعی داریم تا به بررسی برخی از برنامه های لاغری سریع همچنین عوارض احتمالی آن بپرداریم.

لاغری سریع در سه روز با منوی باز صبحانه تا شام

لاغری سریع در سه روز با منوی باز صبحانه تا شام| ژین طب

در این نو ع رژیم یک چیز واضح است نباید زیاد غذا بخورید. در روز اول، فقط 870 کالری دریافت می کنید. روزهای 2 و 3 تفاوت زیادی ندارند. به مدت سه روز وعده‌های غذایی بسیار اساسی را مصرف خواهد کرد. به عنوان مثال صبحانه روز اول قهوه یا آب، نصف گریپ فروت و یک تکه نان تست با 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی است. ناهار نصف فنجان ماهی تن، یک تکه نان تست و یک فنجان قهوه، چای یا آب است. ناهار روز دوم چیزی جز یک فنجان برنج، یک تخم مرغ آب پز سفت و مقداری کراکر نمکی نیست.

این رژیم به احتمال زیاد توسط متخصصان تغذیه ایجاد نشده است. ما لزوماً این رژیم را تأیید نکرده و توصیه می کنیم قبل از امتحان این رژیم یا هر رژیم دیگری با یک پزشک مشورت کنید. رژیم غذایی سه روزه کم کالری است، اما مطمئناً کم چرب، کم نمک یا کم کلسترول نیست. بنابراین برای اکثر افراد مبتلا به برخی بیماری ها مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی‌اند، گزینه سالمی نیست.

غذاهایی که باید در رژیم لاغری 5 کیلو در 3 روز بخورید عبارتند از:

روز اول
صبحانه ناهار شام
قهوه یا چای سیاه، با 1-2 بسته بسکویت رژیمی ½ فنجان تن ماهی 200 گوشت یا مرغ بدون چربی
½ گریپ فروت یا آب میوه نان تست 1 عدد 1 فنجان لوبیا سبز
1 عدد نان تست با 1 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی قهوه یا چای سیاه، با 1-2 بسته بسکویت رژیمی 1 فنجان هویج
روز دوم
صبحانه ناهار شام
قهوه یا چای سیاه، با 1-2 بسته بسکویت رژیمی 1 فنجان پنیر کوتیج یا ماهی تن 2 تکه گوشت گاو
1 عدد تخم مرغ 8 کراکر نمکی معمولی 1 فنجان بروکلی یا کلم
½ موز ½ فنجان هویج
نان تست 1 عدد ½ موز
روز سوم
صبحانه ناهار شام
قهوه یا چای سیاه، با 1-2 بسته بسکویت رژیمی قهوه یا چای سیاه، با 1-2 بسته بسکویت رژیمی ماهی تن 1 فنجان
۵ عدد کراکر نمکی معمولی تخم مرغ آب پز 1 عدد 1 فنجان هویج
1 اونس پنیر چدار نان تست 1 عدد 1 فنجان گل کلم
1 سیب 1 فنجان خربزه

ورزش برای لاغری ران؛ 5 روش آسان با نتیجه دهی سریع

چاقی ران و تجمع چربی در این ناحیه باعث نازیبا شدن شکل پا می شود. این موضوع در بین خانم ها به دلایل مختلفی شایع‌تر است. به همین دلیل برخی از تمرینات برای لاغری ران پا طراحی شدند. تمرینات لاغری به سرعت چربی ران و سلولیت را از بین می برد.

خانم ها به دلیل آناتومی و سطوح بالاتر استروژن بیشتر مستعد ابتلا به سلولیت هستند. بنابراین تعدادی از بهترین تمرینات را برای از بین بردن سریع چربی ران و از بین بردن سلولیت جمع آوری کردیم. این تمرینات شامل موارد زیر است:

اسکات دوم گسترده؛ همسترینگ را قوی کنید

این تمرین قسمت داخلی و خارجی ران ها، همسترینگ و باسن شما را هدف قرار می دهد. طوری بایستید که پاهایتان از باسن بازتر باشد و انگشتان پا به سمت بیرون باشد. دستان خود را به مرکز قلب خود بیاورید. باسن خود را پایین بیاورید تا در راستای زانو قرار گیرند و زانوهای خود را به عقب فشار دهید. این حالت را فقط یک ثانیه نگه دارید، شانه های خود را روی باسن خود قرار دهید و تاج سر خود را به سمت سقف بکشید. پاهای خود را به سمت بالا صاف کنید و باسن خود را در بالا فشار دهید. 10 تکرار انجام دهید و در پایان 10 بار نبض بزنید.

کرسی لانژ؛ برجسته کردن ران داخلی و خارجی

این حرکت برای برجسته کردن قسمت داخلی ران و چهار ران است. لانژ را با پای راست به جلو و پای چپ به عقب شروع کنید. زانوهای خود را خم کنید و باسن خود را پایین بیاورید و با هر دو پا زاویه 90 درجه ایجاد کنید. پای چپ خود را به اندازه یک پا به سمت گوشه سمت راست پشت اتاق به سمت راست حرکت دهید و باسن خود را مربع نگه دارید. باسن خود را با فشردن قسمت داخلی ران خود بالا بیاورید، و سپس آنها را مانند یک لانژ سنتی پایین بیاورید. 10 تکرار انجام دهید و در پایان 10 بار نبض بزنید. روی پای دیگر نیز تکرار کنید.

نشستن دیواری؛ از بین برنده چربی ران و باسن

این تمرین یک سوزاننده واقعی چربی ران و باسن است. جلوی دیوار بایستید. باسن خود را پایین بیاورید تا زمانی که پشتتان به دیوار باشد و پاهایتان موازی با زمین باشند، مثل اینکه روی صندلی نشسته اید. دستان خود را به مرکز قلب خود بیاورید و 30 ثانیه نگه دارید. این کار را 2 بار در روز تمرین تکرار و با سلولیت های خود برای خداحافظی کنید.

چگونه در یک روز 3 کیلو وزن کم کنیم؟

چگونه در یک روز 3 کیلو وزن کم کنیم؟| ژین طب

اگر می خواهید به سرعت مقدار کمی از وزن خود را کم کنید، باید این کار را به طور موثر و ایمن انجام دهید. البته توجه داشته باشید که این روند را نمی توان به طور ایمن برای بیش از یک روز تکرار کرد. یعنی نمی توانید با خیال راحت در عرض سه روز 9 کیلو وزن کم کنید. احتمالاً وزنی که در یک روز از دست می دهید به سرعت باز می گردد.

حفظ وزن سالم بدن و کاهش وزن باید با تغییرات طولانی مدت نظیر سبک زندگی و تغذیه و ورزش ترکیب شود. چند اقدام مهم در این زمینه شامل موارد زیر است:

  • آب زیاد بنوشید.
  • فعالیت بدنی خود را افزایش دهید.
  • مصرف نشاسته خود را کاهش دهید.
  • با سطح گلوکز خون خود درگیر شوید.
  • عملکرد سلامت روزانه خود را بهینه کنید.
  • مصرف سدیم (تجمیع شده در غذاهای فرآوری شده) خود را کاهش دهید.

لاغری سریع در سه روز؛ بدون برنامه امکان ندارد

سیب معجون لاغری سریع شکم یا رژیم لاغری سریع و بدون بازگشت و تبلیغاتی از این دست را زیاد دیده اید اما باید به یاد داشت که لاغری روندی یک روزه یا سه روزه نیست. برای کاهش چربی های اضافه بدن نیاز است که اولا با پزشک تغذیه مشورت کنید. دوما برنامه غذایی و سبک زندگی خود را تغییر دهید. از طرفی باید در برنامه روزانه خود ورزش را هم جای دهید.

سوالات متداول

با رژیم 3 روزه چقدر می توان وزن کم کرد؟

رژیم غذایی 3 روزه ادعا می کند که افراد رژیم می توانند در سه روز تا 5 کیلو وزن کم کنند.

رژیم های لاغری فوری ماندگار هستند؟

خیر؛ رژیم های لاغری فوری بازگشت پذیرند به همین دلیل نمیتوان خیلی همیشه از آنها استفاده کرد.

برای رژیم های لاغری سریع چه برنامه غذایی می توان استفاده کرد؟

بهترین کار مراجعه به پزشک است تا با توجه به شرایط بدنی از برنامه غذایی مناسب استفاده کنید.

منابع:

listonic

quora

eatthis

gqindia

wikihow

everydayhealth

goodrx

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا