تغذیه و سلامت خانواده

بهترین قرص کاهش اشتها و چربی سوز

کنترل وزن گاهی یک چالش مادام العمر به شمار می‌آید. پیروی از یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی می تواند کمک کننده باشد. یکی دیگر از راه های تنظیم وزن با کاربرد کاهنده اشتها و چربی سوزی مصرف قرص‌هاست. اگر چاقی دارید که به عنوان شاخص توده بدنی (BMI) 30 یا بالاتر تعریف می شود، داروهای کاهش وزن ممکن است گزینه ای مناسب باشد.

اگر BMI شما حداقل 27 باشد و یک یا چند بیماری مرتبط با وزن مانند دیابت یا فشار خون بالا داشته باشید، ممکن است پزشک بهترین قرص کاهش اشتها و چربی سوزرا تجویز کند. در این مقاله مجله پزشکی ژین طب به معرفی قرص هایی با این کارایی می پردازیم.

کارکرد قرص های کاهش اشتها و چربی سوز

بسیاری از افراد با این داروها به میزان قابل توجهی وزن کم می کنند. بهترین قرص کاهش اشتها و چربی سوز امروزه طرفداران بسیاری دارد و انواع گوناگونی از این قرص‌ها در داروخانه ها و عطاری‌ها موجود است. البته راه‌حل‌های متفاوتی برای کاهش وزن زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها محبوب‌تر از بقیه هستند که باید به قرص‌های خاص، داروها و بهترین چربی سوز گیاهی برای لاغری اشاره کرد. مکانیسم اثرگذاری آن‌ها به این صورت است:

 • کاهش اشتها و ایجاد احساس سیری بیشتر
 • کاهش جذب مواد مغذی مانند چربی
 • افزایش چربی سوزی

ناگفته نماند، همیشه باید هر گونه تغییر رژیم غذایی یا مکمل را با یک پزشک یا متخصص تغذیه در میان گذاشت تا در کنار برنامه غذایی بهترین قرص چربی سوز گیاهی برای لاغری را معرفی کند. موضوع چربی سوزی و لاغری از مواردی است که اغلب خانواده‌ها درگیر آن هستند.

بهترین قرص کاهش اشتها و چربی سوز کدام است؟

مصرف قرص های لاغری | ژین طب

شاید شنیده باشید که بهترین روش برای چربی سوزی ورزش است. اما ورزش گزینه ای است که همه نمی توانند آن را عملی کنند. از این رو باید درمانی جایگزین را برگزید که مصرف قرص یکی از این راه های پر طرفدار است. این قرص ها به خوبی فرایند چربی سوزی در بدن را انجام می دهند که البته عوارضی نیز به همراه خواهند داشت. در واقع گاهی این قرص ها با بدن افراد سازگاری ندارد و مشکلات بسیاری را برای فرد پدید می‌آورد. پس باید با مراقبت کامل مصرف شوند

قرص ضداشتهای قوی خارجی و چربی‌سوزی

برای کاهش اشتها نیز راه‌کارهایی وجود دارد که از جمله این راهکارها باید به بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو اشاره داشت. در ادامه به چند نمونه از بهترین قرص‌های چربی سوز معده و ضد اشتها اشاره می کنیم:

بیشتر بخوانید: ضد اشتهای قوی خانگی

PhenQ: بهترین قرص‌ کاهش اشتها

PhenQ که به عنوان قرص کاهش وزن نهایی و یکپارچه شناخته می‌شود بهترین مکمل چربی سوز برای زنان محسوب می‌شود. این قرص حاوی یک فرمول ویژه برای لاغری است که متابولیسم را از طریق ‌‌ترموژنز تسریع می‌کند و توانایی بدن را برای سوزاندن کالری افزایش می‌دهد. سازنده این دارو می‌گوید‌‌ ترکیب مواد موجد در این قرص به کاهش وزن، سوزاندن چربی شکم و افزایش عضله کاربران کمک می‌کند.

طرز کار PhenQ چگونه است؟

PhenQ حاوی موادی است که با کاهش اشتها، کالری دریافتی را به حداقل می‌رساند. مواد دیگر بدن را از تولید چربی جدید در حالی که چربی می‌سوزانید باز می‌دارد. همچنین، این مکمل دارای خواص افزایش دهنده خلق و خو برای جلوگیری از احساس بدخلقی و محرومیت است. که یکی از موضوعاتی است که باعث شده از آن به عنوان بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو نام ببرند.

Trimtone: قابلیت حداکثری در چربی سوزی

قرص چربی سوز قوی | ژین طب

TrimTone بهترین قرص چربی سوز برای سرکوب اشتها به حساب می‌آید. این قرص نوعی فرمول یک روزه برای کاهش هوس‌ها در خود دارد که با رسیدن به کالری مورد نیاز خود به کاهش وزن کمک می‌کند. این حاوی ‌‌ترکیبی از گلوکومانان است تا سریع‌تر و طولانی‌‌تر احساس سیری کنید، به علاوه چربی سوزهایی مانند چای سبز و کافئین نیز در آن وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد بعد از دستیابی به وزن ایده‌ال خود توسط این دارو از ان به عنوان بهترین قرص‌ چربی سوز قوی شکم و پهلو نام می‌برند.

بیشتر بخوانید: قویترین قرص چربی سوز شکم و پهلو ۷ کیلو در ۷ روز

عناصر سازنده قرص TrimTone که باید مد نظر داشت

Trimtone حاوی 100 میلی گرم کافئین است که به عنوان محرک و چربی سوز عمل کرده و چربی‌های ذخیره شده را تجزیه می‌کند. همچنین شامل عصاره دانه قهوه سبز است که مطالعات نشان می‌دهد متابولیسم را بهبود و ممکن است میزان چربی و گلوکز جذب شده از غذاها را کاهش دهد. چای سبز و دانه‌های بهشت (گیاهی از خانواده زنجبیل)‌‌ ترکیبات چربی سوز را تشکیل می‌دهند. مواد تشکیل دهنده داخل TrimTone عبارتند از:

 • کافئین
 • قهوه سبز
 • چای سبز
 • عصاره دانه‌های بهشت
 • گلوکومانان

PrimeShred: بهترین قرص‌ کاهش اشتها و چربی سوز

PrimeShred بهترین مکمل کاهش وزن برای مردانی است که به دنبال عضله‌سازی در عین سوزاندن چربی هستند. PrimeShred‌‌ از‌‌ ترکیبات ‌‌ترموژنیک قدرتمند است که به منظور تحریک متابولیسم، سوزاندن چربی در سراسر بدن، سوخت سطوح انرژی و افزایش تمرکز به کار می‌رود تا بدن بتواند با تمرینات سخت همراه شود.

سازنده می‌گوید رژیم غذایی و ورزش‌های شدید می‌تواند احساس خستگی را در فرد ایجاد کند.‌‌ ترکیبات تقویت کننده مغز در PrimeShred، مانند ریشه رودیولا رزا، ممکن است به مقابله با این مه مغزی کمک کند.

بهترین قرص لاغری خیلی قوی خانگی و گیاهی

علاوه بر قرص های موجود در داروخانه قرص های گیاهی نیز تاثیر به سزایی در روند کاهش اشتها و لاغری افراد دارند:

PhenGold: مکمل طبیعی ‌‌ترموژنیک یا بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو گیاهی

موثرترین قرص کاهش وزن برای زنان بالای 40 سال است. فرموله شده برای زنان فعال و چربی سوزی است که حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و مواد طبیعی مانند گلوکومانان است. نوعی فیبر محلول در آب به حساب می‌آید که از ریشه فیل یام که کنجاک استخراج می‌شود. گلوکومانان به عنوان عنصری در ‌‌ترکیبات گیاهی و غذاهای سنتی در آسیای جنوب شرقی مانند نودل شیراتاکی سابقه طولانی دارد.

بیشتر بدانید: بهترین مکمل چربی سوز که در موردش کمتر شنیده اید!

قرص PhenGold چگونه بر چربی سوزی اثر می‌گذارد

فیبر گلوکومانان کمک می‌کند احساس سیری طولانی‌تری داشته باشید و میل به خوردن غذا در فرد به حداقل برسد. حاوی روی، ویتامین B6، ویتامین B12، کروم پیکولینات و کولین است که برای حمایت از متابولیسم چربی، سنتز کربوهیدرات‌ها و کاهش خستگی مورد مطالعه قرار گرفته است.

همچنین حاوی دانه‌های قهوه سبز بو داده نشده است که به طور طبیعی آنتی اکسیدان بالایی دارند. دو قرص را با آب، سه بار در روز،‌‌ ترجیحا با حداقل یک لیوان کامل آب حدود 30 دقیقه قبل از صبحانه، ناهار و شام مصرف کنید.

ناک اوت فوری: چربی سوز قوی مردانه برای عضله سازی

Instant Knockout را شاید باید بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو برای مردان دانست. بوکسورهای حرفه‌ای و مبارزان MMA برای مبارزه باید به موقع چربی بسوزانند. سازندگان Instant Knockout زمانی که فرمول قرص خود را برای این ورزشکاران توسعه دادند، به‌این موضوع توجه کردند. آن‌ها به زودی آن را در سوزاندن چربی شکم آنقدر موفق یافتند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای عموم نیز منتشر گشت.

به همین دلیل بسیار از مصرف کنندگان بر این باورند که این قرص بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو است که کم‌ترین تبعات را به دنبال دارد. Instant Knockout بهترین چربی سوز برای مردان است، زیرا حاوی 10 ماده سنگین چربی سوز، مانند عصاره چای سبز و فلفل قرمز است.

عصاره گارسینیا کامبوجیا؛ محبوب‌ترین یا بهترین قرص چربی سوز گیاهی برای لاغری

بهترین قرص چربی سوز گیاهی | ژین طب

گارسینیا کامبوجیا پس از نمایش در “نمایش دکتر اوز” در سال 2012 در سراسر جهان محبوب شد. این میوه کوچک و سبز رنگ شبیه کدو تنبل است. پوست میوه حاوی هیدروکسی سیتریک اسید، ماده فعال عصاره گارسینیا کامبوجیا است که به عنوان یک قرص لاغری به بازار عرضه می‌شود.

بیشتر بدانید: قرص لاغری هزال برای کاهش وزن سریع

 • چگونه کار می‌کند: مطالعات نشان می‌دهد که می‌تواند مانع از فعالیت آنزیم تولید کننده چربی در بدن شود. سطح سروتونین را افزایش داده و به طور بالقوه به کاهش هوس کمک می‌کند. به دلیل نوع اثرگذاری، مصرف کنندگان آن را بهترین قرص چربی سوز گیاهی برای لاغری به حساب می‌آورند.
 • اثربخشی: طبق یک متاآنالیز از 54 مطالعه، محققان دریافتند که گارسینیا کامبوجیا در مقایسه با دارونما تاثیر قابل توجهی بر وزن بدن یا درصد چربی بدن ندارد. از سوی دیگر، یک بررسی در سال 2020 که به بررسی هشت کارآزمایی روی گارسینیا کامبوجیا پرداخت، نشان داد که به طور متوسط باعث کاهش وزن حدود 1.34 کیلوگرم در ماه شد.
 • عوارض جانبی: به طور گسترده مصرف گارسینیا کامبوجیا در مقادیر توصیه شده بی‌خطر است. اما مطالعات چند سال اخیر به برخی از عوارض جانبی آن اشاراتی جدی داشته‌اند. یافته‌های یک مطالعه در سال 2018 معرف این بود که چهار مورد از زنانی پس از مصرف مکمل‌های کاهش وزن حاوی گارسینیا کامبوجیا، نارسایی حاد کبدی را تجربه کردند. علاوه بر این، سمیت کبدی، یا اختلال کبد، و برخی از دوره‌های شیدایی نیز در ارتباط با مصرف گارسینیا کامبوجیا گزارش شده است.

قرص های کاهش اشتها را با احتیاط مصرف کنید

بسیاری از داروها و مکمل‌های کاهش وزن در دسترس هستند، از جمله گزینه‌های نسخه‌ای و OTC. به طور کلی، داروهای تجویزی اثربخش قوی‌تری برای کاهش وزن دارند که چربی سوزهای گیاهی نیز از این دسته هستند. چندین نمونه از بهترین قرص چربی سوز گیاهی برای لاغری وجود دارد که در متن مقاله به صورت کامل به آن پرداخته شده است. مراجعه به یک پزشک یا دیگر متخصص مراقبت‌های بهداشتی مورد اعتماد می‌تواند کمک کند کدام یک برای فرد مناسب است و چگونه آن را در یک برنامه مدیریت وزن سالم باید گنجاند.

آن‌ها باید فقط طبق دستور مصرف شوند. همراه با یک رژیم غذایی متعادل، سبک زندگی سالم و فعالیت بدنی منظم بهترین نتیجه را به دست خواهند داد.

سوالات شما در خصوص بهترین قرص کاهش اشتها و چربی سوز

داروهای کاهش وزن چقدر موثر هستند؟

داروها و مکمل‌های کاهش وزن می‌توانند از نظر اثربخشی متفاوت باشند. برخی از داروهای تجویزی باعث کاهش وزن قابل توجهی می‌شوند. تحقیقات در مورد اثربخشی بسیاری از مکمل‌های OTC محدود است، و برخی مطالعات حتی نشان داده‌اند که قرص‌های سینفرین و فورسکولین تاثیر قابل‌توجهی بر وزن بدن ندارند.

آیا مکمل‌های چربی سوز برای کاهش وزن بی خطر هستند؟

از آنجایی که تولیدکنندگان همه مطالعات مربوط به فواید سلامتی مواد طبیعی را مد نظر می‌گیرند، می‌توان گفت که برای کاهش وزن بی‌خطر هستند. ولی در میزان مصرف این قرص‌ها باید احتیاط لازم را داشت چون زیاده‌روی در هر دارویی تبعات خود را دارد و این چربی سوز‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
به همین دلیل دانستن عوارض جانبی سایر مکمل‌ها یا داروهایی که مصرف می‌کنید و حساسیت‌ها و آلرژی‌ها بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر به دلیل فشار خون بالا یا تاثیر آن بر ضربان قلب از نوشیدنی‌های کافئین‌دار اجتناب می‌کنید، باید از مصرف مکمل‌های چربی سوز حاوی کافئین یا محرک‌های مشابه نیز دوری کرد.

3. موثرترین قرص کاهش وزن موجود چیست؟

فن‌ترمین یکی از موثرترین داروهای کاهش وزن که فقط برای استفاده کوتاه مدت نشان داده شده است. فراموش نکنید نتایج فردی می‌تواند بر اساس عوامل زیادی از جمله رژیم غذایی، وضعیت سلامتی و سطح فعالیت متفاوت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا