بیماری های مفصلیکسب و کار

کمربند پلاتینر درمان سریع کمردرد در خانه با تکنولوژی UIC

هشدار: مواظب کلاهبردارانی که از شما درخواست پیش پرداخت جهت خرید پلاتینر دارند باشید. محصولات آنها تقلبی است و شما بعدا دسترسی به آنها ندارید. در هرکجای ایران هستید بعد از تحویل محصول و چک نهایی و کد رجیستر آن اقدام به پرداخت نمایید.

کمربند پلاتینر روشی خانگی برای درمان سریع انواع کمر درد است. پلاتینر با بهره‌گیری از تکنولوژی UIC که ترکیبی از سه فناوری‌ اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس (Ultrasound، Infrared و Pulse clock) است برای درمان انواع کمر درد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دردهای ناحیه کمر و ستون فقرات مشکلات فراوانی را برای زندگی روزمره افراد ایجاد می‌کنند و بخش‌های مختلف بدن از جمله سمت راست، چپ و پشت کمر، پهلو و مهره‌های پشت را تحت تاثیر قرار می‌دهند. همچنین هنگام راه رفتن، نشستن، خوابیدن و برقرار رابطه جنسی مشکلاتی ایجاد می‌کنند. بسیاری از مشکلات مربوط به ناحیه کمر بدون نیاز به داروهای شیمیایی و عمل‌های جراحی و تنها با بکارگیری تکنولوژی مدرن درمان‌پذیر هستند. کمربند یو آی سی پلاتینر با بکارگیری دانش روز در علم پزشکی، برای درمان دردهای ناحیه کمر طراحی و تولید شده است و اثر بخشی آن در بازه زمانی کوتاه بعد از استفاده توسط بیمار قابل مشاهده خواهد بود.

یکی از روش‌های مطمئن برای کاهش دردهای موضعی کمر، استفاده از متدهای مربوط به الکتروتراپی است. دستگاه‌های الکتروتراپی با استفاده از امواج صوتی، امواج الکترومغناطیسی و جریان الکتریکی، اعصاب و عضلات را تحریک و به بهبود آنان کمک می‌کنند. اگر بخواهیم از دستگاه‌های الکتروتراپی موجود در ایران صحبت کنیم، باید به تکنولوژی UIC، TENS و جدیدترین نسل این دستگاه‌ها یعنی کمربند uic پلاتینر اشاره کرد. در ادامه این مطلب در ژین طب درباه نحوه استفاده، میزان اثرگذاری، قیمت کمربند uic و خرید کمربند پلاتینر به طور کامل توضیح می‌دهیم.

کمربند UIC پلاتینر چه کار می‌کند؟

جعبه کمربند پلاتینر

بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی، کمردرد از مهم‌ترین دلایل غیبت از کار بعد از سرماخوردگی، دومین دلیل عمده مراجعه به پزشک، سومین دلیل جراحی‌ها و چهارمین علت بستری به شمار می‌آید.

یکی از بهترین راه‌های درمان انواع کمر درد، استفاده از کمربندهای ضد درد است. کمربند پلاتینر یو آی سی برای کاهش درد قسمت‌های مختلف کمر به کار می‌روند. این کمربند دور کمر بسته می‌شود و  علاوه بر محافظت و حفظ ثبات ستون فقرات با روش امواج تراپی و ماساژ سبب کاهش تورم و افزایش خون رسانی خواهد شد و در نتیجه به بهبود درد و کاهش روند بیماری کمک می‌کند.

کمربندهای ضد درد پلاتینر از جنس پارچه‌ای است که در آن مولدهایی بکار رفته که توسط آنها امواج به ناحیه عمقی بافت نفوذ می‌کنند. این کمربند که اصطلاحا به آن کمربند حرارتی نیز می‌گویند با برق شهری قابل استفاده است.

کمربند UIC پلاتینر از چه تکنولوژی استفاده می‌کند؟

UIC یکی از جدیدترین تکنولوژی به‌روز دنیای مهندسی پزشکی است که با ترکیب سه فناوری اولتراسوند (Ultrasound)، انفرارد (Infrared) و کلاک پالس (Clock Pluse) به یاری پزشکان آمده است. یو آی سی تاثیرات خوبی بر روی درد دارد و باعث تسکین آن‌ها می‌شود. امروزه فیزیوتراپ‌ها در سرتاسر دنیا از این فناوری نوظهور برای کاهش درد مراجعان خود استفاده می‌کنند.

هریک از سه فناوری بالا به صورت کاملا مجزا می‌توانند عملکرد خوبی در بهبود و تسکین درد کمر داشته باشند. این سه فناوری با بالاترین سرعت ممکن درد ناحیه کمر بیمار را آرام می‌کنند. از این سه فناوری باهم در کمربند ضد درد پلاتینر استفاده شده است. 

فناوری تنس (کلاک پالس) و کاربرد آن در کمربند پلاتینر

TENS یک دستگاه کوچک الکتریکی است که در مدیریت انواع درد کاربرد دارد. پدهای چسبنده این دستگاه (الکترودها) در نزدیکی محل درد، بر روی پوست قرار می‌گیرند. دستگاه تنس جریان‌های الکتریکی ملایمی را توسط الکترودها وارد بدن و سیگنال‌های درد را تعدیل می‌کند. از این فناوری به عنوان کلاک پالس در کمربند پلاتینر استفاده شده است که به صورت ماساژ ملایمی در بافت باعث اتساع عروق و انبساط عضلات می‌شود.

تکنولوژی فراصوت در کمربند پلاتینر

در نسل جدید کمربندهای ضد درد از تکنولوژی فراصوت استفاده شده است. در این فناوری از امواج التراسوند استفاده شده که با کاهش التهاب، درد، تورم و گرفتگی و کمردردهای مزمن را درمان می‌کند.

در واقع قرار گرفتن ستون فقرات در معرض امواج کمربند اولتراسوند پلاتینر، باعث انعطاف بافت‌های اطراف عصب می شود و دردهای آن ناحیه را تسکین می‌دهد.

کاربرد تکنولوژی مادون قرمز برای کاهش درد کمر

تکنولوژی مادون قرمز کمربند پلاتینر برای کاهش درد

اشعه‌ مادون قرمز در طول تاریخ علم پزشکی در موارد مختلفی کاربرد داشته است. اما شاید جالب باشد که بدانید امروزه از مادون قرمز در فیزیوتراپی‌ها برای درمان و کاهش انواع درد نیز استفاده می‌شود. در حقیقت درمان کمر درد با امواج مادون قرمز به یکی از متداول‌ترین راه‌های تسکین آسیب‌های وارد شده به مفاصل و عضلات تبدیل شده است.

برخی از شاخصه‌های مادون قرمز عبارتند از:

 • دو نوع مرئی و غیرمرئی دارد.
 • زمانیکه جریان برق از داخل فیلامان کربن و تنگستن عبور می‌کند، قدرت نفوذ اشعه مرئی انفرارد بیشتر است و باعث گردش خون در بدن می‌شود.
 • اشعه مرئی از طریق گرم شدن یک المان یا سیم پیچ توسط یک سطح فلزی منتشر و تولید می‌شود. عمق نفوذ این اشعه 2 میلی‌متر است و بیشتر در تسکین و کاهش درد کاربرد دارد.
 • دستگاه مادون قرمز یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در درمان فیزیوتراپی است که اثر گرمای خشک دارد.

اشعه مادون قرمز برخلاف ماوراء‌بنفش به بدن و بافت سلول‌ها آسیبی وارد نمی‌کند. در حقیقت این اشعه نه تنها عارضه‌ای ندارد بلکه به سلول‌های بدن کمک می‌کند تا توانایی ترمیم و بازسازی به دست بیاورند. از طریق اشعه مادون قرمز جریان خون در بدن افزایش  و در نتیجه بافت‌های عمیق بدن به سرعت بهبود پیدا می‌کنند. این فرآیند در نهایت باعث تسکین درد در بافت آسیب دیده یا دارای درد می‌شود.

هنگامی که اشعه مادون قرمز به سلول‌های بدن اصابت می‌کند، توسط مولدهای انرژی سلول یعنی میتوکندری‌ها جذب می‌شود. اشعه مادون قرمز متابولیسم سلولی را افزایش می‌دهد و همین امر موجب تحریک التیام عضلات، استخوان، پوست و بافت‌های زیرجلدی می‌شود.

 انفرارد یکی از فناوری‌های موجود در تکنولوژی UIC است و این تکنولوژی در کمربند ضد درد پلاتینر نیز به کار رفته است. به همین دلیل است که بستن این کمربند باعث التیام، تسکین و بهبود دردهای کمری می‌شود.

کلاک پالس چیست و چگونه به درمان کمردرد کمک می‌کند؟

تکنولوژی کلاک پالس در الکتروتراپی از یک دستگاه الکتریکی که پالس‌های الکتریکی را به شکل کلاک پالس یا پالس ساعت به بدن انتقال می‌دهد، استفاده می‌شود. تکنولوژی کلاک پالس به‌کاررفته در کمربند ضد درد پلاتینر به‌صورت ریتم‌های دقیق و هماهنگ باعث ماساژ عضلات به طور خارق‌العاده‌ای می‌شود.

تحریک الکتریکی بافت‌ها به منظور بهبود روند عضلات و بازسازی بافت‌ها صورت می‌گیرد. الکتروتراپی یک روش بسیار مرسوم در درمان فیزیوتراپی است که از گذشته تا به امروز از آن استفاده می‌شود. بهتر است بدانید که الکتروتراپی می‌تواند توسط برخی از متخصصین توانبخشی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

برخی از مزیت‌های الکتروتراپی؛ از کنترل درد تا جلوگیری از تحلیل عضلات!

 • درمان کمردرد با کلاک پالس
 • بهبود گردش خون
 • رفع اسپاسم‌های عضلانی
 • حفظ و بهبود دامنه حرکتی
 • کنترل و کاهش درد
 • کمک به ترمیم زخم‌ها
 • پیشگیری از آتروفی عضلات و متوقف کردن روند تحلیل عضلات

درمان خانگی کمر درد با کمربند UIC پلاتینر

نحوه استفاده از کمربند UIC پلاتینر

نوآوری های پزشکی در سال 2022 برای مراقبت از بیماران در منزل با تغییرات زیاد و دستاوردهای چشم گیری همراه بوده است. استفاده از فناوری‌های جدید، درمان و مراقبت از بیماران در خانه را آسان‌تر ‌کرده است.
افزایش جمعیت ارائه خدمات پزشکی را دشوارتر می‌کند و بالا رفتن سن، تردد سالمندان به مراکز درمانی را با سختی مواجه می‌کند. برای افرادی که از دردهای ناحیه کمر رنج می‌برند، تحرک و پیگیری درمان در کلینیک‌ها و مطب پزشکان باعث تحمیل آسیب بیشتر می‌شود.
از این گذشته افرادی که در مناطق محروم، روستاها و شهرهای کوچک زندگی می‌کنند، برای مراجعه به مراکز درمانی، دریافت مراقبت‌های پزشکی و ویزیت توسط متخصص باید کیلومترها سفر کنند.
پیشرفت در فناوری پزشکی و کاربرد تکنولوژی uic برای درمان کمردرد امروزه باعث تولید محصول کمربند پلاتینر شده است. بیماران با استفاده از این کمربند طبی ضد درد بدون مراجعه به مراکز درمانی می‌توانند با استفاده روزانه از این محصول در خانه به درمان کمردرد بپردازند.
رشد استفاده از پلاتینر تحت تاثیر عوامل زیادی است. رفت و آمد به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های شلوغ در اکثر شهرها، برای بیماران و سالمندان با دشواری همراه است. خارج شدن از خانه برای مراجعه به مطب پزشکان با وجود درد در کمر مشکلات فراوانی را به وجود می‌آورد.

اگر دردهای ناحیه‌ کمر را تجربه کرده باشید، مسلما می‌دانید که این دردها کل امور روزانه‌ شما را مختل می‌کنند. حتی ممکن است توان سرپا ایستادن و راه رفتن نیز از شما گرفته شود.

از راه‌های درمان خانگی کمر درد و درمان خانگی دیسک کمر می‌توان به انجام حرکات اصلاحی و کششی اشاره کرد. بهتر است برای درمان خانگی عصب سیاتیک علاوه بر انجام این حرکات، اعصاب خود را نیز آرام نگاه دارید.

در میان دردهای کمری، حتی شنیدن دیسک کمر نیز ناخوشایند است. چرا که اکثر افراد تصور می‌کنند دیسک کمر به معنای خاتمه‌ فعالیت‌های روزانه و روتین آنان است. خبر خوش اینکه امروزه درمان دیسک کمر بدون جراحی نیز امکان‌پذیر شده است.

شما تنها با تهیه کمربندهای ضد درد UIC  پلاتینر می‌توانید به درمان کمر درد برای همیشه دسترسی داشته باشید. این کمربندها با تحریک اعصاب و عضلات، گیرنده‌های درد را مختل می‌کند و به بازسازی ناحیه دردناک می‌پردازند.

درمان سریع کمر درد با کمربند فراصوت

با شروع دردهای ناحیه کمر، افراد به دنبال درمان سریع آن‌ها می‌گردند. چراکه این دردها اغلب به صورت مزمن ظاهر می شوند و به سختی فروکش می‌کنند. از این رو محققان و دانشمندان به دنبال روش‌هایی هستند که درمان سریع کمر درد را ممکن سازد.

شاید تصور کنید این روش‌ها به صورت داروهای شیمیایی و یا تزریقی انجام می‌شود. اما باید بدانید روش‌های درمان سریع کمر درد در خانه نیز قابل انجام است.

شما می‌توانید از کمربندهای ضد درد فراصوت استفاده کنید و باعث درمان سریع کمر درد شدید خود حتی در منزل شوید. این کمربندها بافت اطراف ستون فقرات را منعطف می‌کنند و درد را تسکین می‌دهند. در این صورت می‌توانید به درمان انواع دردهای کمری نظیر درمان سریع کمر درد سیاتیک نیز دست پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: درمان کمردرد در پنج دقیقه؛ ترکیب سنت و تکنولوژی

قیمت کمربند UIC پلاتینر

قیمت کمربند ضد درد پلاتینر

با آگاهی از مزایای منحصربه‌فرد این کمربندهای ضد درد، شاید برایتان سوال مطرح شده باشد که قیمت کمربند معجزه آسای UIC پلاتینر چقدر است؟ قیمت کمربند پلاتینر نسبت به سایر روش‌های بهبود و تسکین درد بسیار مناسب است. می‌توانید کمربند پلاتینر را با قیمت مناسب خریداری کنید و بدون محدودیت از مزایای آن بهره ببرید. بهترین قیمت کمربند پلاتینر را زمانی می‌توانید مشاهده کنید که تنها از سایت‌های مطمئن خریداری شوند. زیرا ارزان‌ترین قیمت کمربند پلاتینر متعلق به نمایندگی‌های رسمی فروش است.

خرید کمربند پلاتینر از نمایندگی‌های معتبر تهران و شهرستان ها

محصولات مرتبط با سلامتی همیشه اهمیت ویژه‌ای دارند. خصوصا کمربندهای ضد درد UIC پلاتینر که به تازگی وارد کشور شده و پدیده‌ای نوظهور تلقی می‌شوند. شما می‌توانید برای سفارش کمربند پلاتینر از طریق وبسایت‌های معتبر اقدام و با خرید آنلاین پلاتینر، سفارش خود را درب منزل تحویل بگیرید سپس هزینه آن را پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: زاپیامکس زانوبند UIC؛ بهترین راه درمان زانو درد در خانه

محتویات داخل جعبه کمربند پلاتینر شامل چه اقلامی است؟

محتویات جعبه کمربند پلاتینر

محتویات داخل جعبه کمربند پلاتینر شامل :

 • کمربند پلاتینر
 • جنس کمربند نخی
 • فری سایز
 • اتصال دو طرف کمربند به صورت چسبی
 • آداپتور با سیم یک متری
 • برگه راهنمای استفاده

کمربند UIC پلاتینر مناسب برای کدام گروه سنی است؟

کمربند پلاتینر برای گروه سنی بزرگسالانی که به کمردرد مبتلا هستند، مناسب است. این کمربند برای این افراد می‌تواند علاج کمردرد، دیسک کمر، سیاتیک و درد سیاتیک را به همراه داشته باشد.

آموزش استفاده و نحوه‌ بستن کمربند UIC پلاتینر برای درمان کمر درد

ابتدا دو بندکشی جانبی را از روی محصول جدا کنید. در صورت نیاز محل قرارگیری پد را تنظیم کنید و سپس کمربند را دور کمر خود ببندید و مطمئن شوید فشار مطلوب و فیتینگ راحتی ایجاد شده است. اطمینان حاصل کنید که کمربند در دو طرف ستون فقرات به صورت مساوی قرار گرفته است. استرپ‌های جانبی را بکشید و برروی پلتفرم متصل کنید و مطمئن شوید فشار در حد متعادلی است.

سوالات کاربران درباره کمربند پلاتینر

آیا کمربند پلاتینر می‌تواند یکی از راه درمان کمر درد در خانه باشد؟

بله، این کمردرد با بهره از تکنولوژی UIC یکی از روش‌های عالی درمان کمردرد در خانه است.

برای درمان کمر درد با گرفتگی رگ ساتیک چه باید کرد؟

بهترین درمان برای رگ سیاتیک، بستن ناحیه‌ دردناک است. این کار نیز تنها از عهده‌ی کمربند UIC پلاتینر برمی‌آید.

آیا تکنولوژی UIC کمربند پلاتینر در درمان کمر درد ناشی از پریود موثر است؟

دردهای پریودی حاصل انقباضات ماهیچه‌ای هستند. کمربند پلاتینر با امواج خود گیرنده‌های درد را تعدیل و ماهیچه‌ها را منعطف می‌کند.

آیا کمربند پلاتینر برای دیسک کمر خوب است؟

بهترین درمان برای دردهای ناشی از دیسک کمر، فیزوتراپی است. کمربند پلاتینر نیز با الکتروتراپی، فراصوت و ماساژدرمانی بهترین فیزوتراپ در منزل شما خواهد بود.

عوارض استفاده از کمربند پلاتینر چیست؟

تکنولوژی فراصوت (با طول موج مشخص شده) هیچ‌گونه عارضه‌ای ایجاد نمی‌کنند؛ صرفاً استفاده از این تکنولوژی برای زنان باردار پیشنهاد نمی‌شود.

منبع
healthline.com

نوشته های مشابه

32 دیدگاه

 1. کمربند رو من تحویل گرفتم بعد از دوماه ایراد پیدا کرد، چون ازش راضی بودم با پشتیبانی تماس گرفتم برام تعویضش کردن.

 2. من پلاتینر رو تهیه کردم و ازش استفاده میکنم تنها ایرادش اینه فیلمی یا نحوه استفادشو برام نزاشته بودن مثلا حتما باید یسات موقع استراحت باشه؟ اگر خوابم برد چی میشه. پشتیبانی هم واسه این سوالات وقت نداره انگار

 3. من از پلاتینر راضی ام. بعد از ده پونزده روز تاثیرش مشخصه والله پشتیبانی هم جوابمو خیلی خوب داد و توصیه میکنم این محصولو.

 4. قبلا کمربندای مختلفی روامتحان کرده بودنم ولی هیچکدوم مثل این جواب نداد عملکرد خوبی داره پیشنهاد میکنم کسایی که مثل من همش درد دارن استفاده کنن

 5. کارم شکلیه که شب میرسم خونه از درد کمر نمی تونستم بخوابم هزینه دکتروفیزیوتراپی هم که ازبس زیاده خیلی نمی تونستم برم یه کمربند پلاتینر گرفتم خیلی به کم شدن دردم کمک کرده خیلی موثره

 6. خوب سایتها خیلی تبلیغش رو میکنند. اینجا هم نظرات بد نیست. تصمیم گرفتم بخرم
  ممنونم ابراهیمی از تهران

 7. سلام این کمربند عالی بود. من درد سیاتیک واقعا اذیتم می کرد. الان به مدت دو ماه که کمربند پلاتینر رو خریداری کردم و استفاده میکنم، بیشتر وقتا شبا استفاده میکنم. خیلی راحت میخابم صبحها هم کمتر درد دارم

 8. یکی از دلایل اصلی که من پلاتینر رو خریدم اینه که واقعن درد رو اروم میکنه خارجیه و کیفیتش خوبه نمیدونم چرا بعضیها فقط میان غر میزنن

 9. من مادرم خیلی وقته دیسک کمر داره پلاتینر رو به عنوان یک درمان کمکی کنار فیزیوتراپی و ورزش براش گرفتیم که شبا راحتتر بخابه. خداروشکر راضی هستیم نمیگم خیلی عالیه هست ولی خوبه

 10. قیمتش یکم برای ماهایی که حقوق کارگری داریم بالاس ولی چیزی خوبیه واقعا و ارزشش رو داره

 11. منم برای دردم پلاتینر گرفتم و الان بعد از یک ماه و نیم استفاده وضعیتم بهتره و درد کمرم خوب شده فقط کاش با باتری کار میکرد تا میشد بیرون از خونه هم استفاده کرد.

 12. سلام. من عسکری هستم. افغانستان زندگی می کنم.. من قبلا که ایران بودم از کمربند پلاتینر استفاده کردم. میخواستم بدونم آیا امکان ارسالش به افغانستانم هست؟لطفا تماس بگیرید .09302448202

 13. سلام من کمربند پلاتینر رو 3 هفته‌ای میشه خریدم و دارم استفاده می‌کنم. باورم نمیشه که درد کمرم بهتر شده و راحتتر میخوابم. ممنون از توضیحات کاملتون موقع خرید و محصول با کیفیتتون

 14. من کمربند پلاتینر رو نمیشناختم تا اینکه دکتر فیزیوتراپم جلسات آخر فیزیوتراپی بهم معرفی کرد و الان بیشتر از سه هفته هست که ازش استفاده میکنم و کمردردم خیلی بهتر شده و کارهای روزانه ام رو بدون درد انجام میدم.

 15. ببخشید آیا این کمربند قابل شستشو هست؟ چون شاید نیاز باشه چن نفر توخونه استفاده کنیم

 16. پدر بزرگ من به خاطر دیسک کمر متاسفانه مشکل حرکتی داره و نمیتونه بلند بشه . هر بار بردنش برای فیزیوتراپی با کلی مصیبت روبرو بودیم. یه انسان شریفی گفت برو سراغ خرید کمربند پلاتینر که کارت رو راه میندازه. ما هم یه دونه پلاتینر خریدیم و الان پدر بزرگم تو خونه داره ازش استفاده می‌کنه. همون کار فیزیوتراپی رو انجام میده خدا رو شکر. فعلا که کار ما رو راه انداخته.

 17. اقا اگه کمربند پلاتینر هم مثل زانوبند زاپیامکس جواب میده بخرم؟ زانوبند انصافا موثر بود.

  1. تازه سفارش دادم امیدوارم این تبلیغات واقعیت داشته باشه کمتراز ۴۸ ساعت زنگ زدن سفارشم رسیده تنگي کانال نخاعی و درد عصب سیاتیک دارم .میگن درمانگر هست .بعد استفاده نتیجه آن ارسال میکنم تا دوستان هم اطلاعات شون بیشتر بشه

 18. منم کمربند پلاتینر رو خریدم ولی آداپتورش خراب بود. اما انصافا پیام دادم به نمایندگی‌شون سریع برام عوضش کردن.

 19. سلام. مادربزرگ من مدتیه استفاده می کنه . با اینکه رو تخته کلا و لی خوب گمونم تنها کاریه که خودش از عهدش برمیاد و روزانه میبنده کمربندو. الان دردش خیلی اروم شده. پیشنهاد می کنم بخری

 20. سلام توی مقالاتتون درباره امواج مادون قرمز نوشتید. من دانشجوی مهندشی پزشکی هستم و خودم رو یه پروژه در زمینه استفاده مادون قرمز در زمینه دردها کار میکنم. ایده کمربند با مادون قرمز جالبه.باید امتحانش کرد.

 21. جناب البرزی اونوقت این که میگن امواج مادون قرمز کمربند پلاتینر بی ضرره واقعیت داره؟

 22. یه سوال داشتم. اگر کمربند خیس بشه مشکل براش پیش میاد؟ لیوان آب ریخته روش الان تقریبا خشک شده ولی هنوز نزدم به برق.

 23. اقای حمیدرضا من تحقیق کردم این امواج ضرری نداره و توی فزیوتراپی هم استفاده میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا