تغذیه و سلامت خانواده

بهترین نوشیدنی برای لاغری؛ مایعاتی که معجزه می‌کنند

بهترین نوشیدنی برای لاغری آب است. این موضوع ثابت شده که آب با کالری صفر بدن را هیدراته نگه می‌دارد و وزن بدن را افزایش نمی‌دهد. اما آیا همیشه می‌توان فقط از آب استفاده کرد. با نوشیدنی‌های دیگر چگونه وزن کم می‌شود؟ رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن، ورزش‌های کاهش وزن و بسیاری تغییرات کوچک دیگر وجود دارد که در رسیدن به هدف لاغری موثر است. با این حال، آنچه می‌نوشید تاثیر بسیاری خواهد داشت. کنار گذاشتن نوشیدنی‌های پرکالری و خوردن نوشیدنی‌های مغذی‌تر می‌تواند معجزه کند. حتی برای تقویت متابولیسم بدن و ​​شروع کاهش وزن می‌توانید از این نوشیدنی‌های سم زدای خانگی استفاده کنید. برای آگاهی از بهترین نوشیدنی برای لاغری اين مقاله از مجله پزشکی ژین طب را بخوانید.

نوشیدنی برای لاغری شکم و پهلو

یکی از دغدغه‌های افراد لاغری قسمت شکم و پهلو است که با برخی نوشیدنی ها می توان به آن دست یافت. اکنون برخی از این نوشیدنی ها را معرفی می‌کنیم.

آب، مایعی بدون کالری اما پرسود

آب بهترین نوشیدنی برای لاغری | ژین طب

ممکن است فکر کنید که آب بی‌مصرف است، زیرا کالری ندارد. اما H2O ویژگی های بالایی برای کاهش وزن دارد. محققان دریافته‌اند که مصرف انرژی در حالت استراحت پس از نوشیدن آب تا 24 تا 30 درصد افزایش یابد.

ارین پالینسکی وید، نویسنده کتاب رژیم غذایی چربی شکم برای آدمک ها، این ادعاها را تأیید می‌کند. او می‌گوید: «نوشیدن آب کافی روزانه می‌تواند هیدراتاسیون را افزایش دهد که می‌تواند به بهبود سطح انرژی و خلق و خو کمک کند.» علاوه بر این، نوشیدن آب قبل از غذا می‌تواند به شما کمک کند تا احساس رضایت بیشتری داشته باشید و به کنترل وعده غذایی و کاهش وزن احتمالی کمک کنید.

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان

چای سبز سرشار از کاتچین است که آنتی اکسیدان‌های قدرتمندی هستند که اعتقاد بر این است که در افزایش متابولیسم و چربی سوزی موثر هستند. ماده موجود در چای سبز به عنوان یک تقویت کننده متابولیک بسیار موثر به ویژه هنگامی که با کافئین ترکیب می‌شود، به شمار می‌رود. با این حال، جیمز کولیر، متخصص تغذیه، R.Nutr، هشدار می‌دهد که اگرچه کاتچین ممکن است موثر باشد، اما باید به مقدار مناسب از آن استفاده کنید.

قهوه؛ بهترین نوشیدنی برای لاغری

در مقایسه با چای سیاه و سبز، قهوه با حدود 95 میلی گرم در هر فنجان بیشترین کافئین را دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، کافئین محرکی است که می تواند میزان کالری سوزی شما را افزایش دهد. قهوه همچنین حاوی تئوبرومین، تئوفیلین و اسید کلروژنیک است، سه ترکیبی که بر متابولیسم اثر می‌گذارند.

یک مطالعه بر روی 33 بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد که کسانی که قهوه حاوی 6 میلی‌گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خود می‌نوشند، کالری کلی کمتری نسبت به کسانی که کافئین کمتری مصرف می‌کنند یا اصلا کافئین نمی‌نوشند، مصرف می‌کنند.

سرکه سیب؛ اسید استیک‌های لاغر کننده

ماده اصلی کاهش وزن در سرکه سیب اسید استیک است. می تواند متابولیسم را بهبود بخشد و به کاهش سطح انسولین کمک کند، که بسیار زیاد است. پالینسکی وید می گوید: ثابت شده است که یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز سطح گلوکز خون را بعد از غذا بهبود می بخشد و ممکن است به افزایش احساس سیری کمک کند، که می تواند منجر به کالری کمتر مصرف شده و کاهش وزن بالقوه شود.

یک مطالعه که بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع 1 انجام شد، نشان داد که سرکه سیب سرعت تخلیه غذا از معده شما را کاهش می دهد، بنابراین یک قاشق غذاخوری پیشنهادی پالینسکی وید ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد. اما فقط یک هشدار: مصرف نوشیدنی‌های حاوی اسید بالا می‌تواند دندان های شما را فرسایش دهد و سوزش سر دل را تشدید کند.

معجون لاغری شکم و پهلو با زنجبیل

 زنجبیل و بهترین نوشیدنی برای لاغری | ژین طب

زنجبیل معمولا به عنوان ادویه‌ای برای طعم دادن به غذاها و به عنوان دارویی برای درمان بیماری‌هایی مانند حالت تهوع، سرماخوردگی و آرتریت استفاده می‌شود. مطالعات انسانی و حیوانی نیز نشان داده است که این ریشه خوش‌طعم اثر مفیدی بر کاهش وزن دارد. این ادویه می‌تواند باعث سیری، کاهش اشتها و افزایش متابولیسم شود که برای کاهش وزن مفید است.

نوشیدنی لاغری ناشتا را فراموش نکنید

برخی نوشیدنی‌ها را بهتر است هنگام ناشتا مصرف کنید:

شیر بدون چربی؛ مناسب برای ناشتا

اگر طرفدار شیر کامل یا نصف و نیم قهوه روزانه خود، غلات صبحگاهی یا حتی نوشیدن یک لیوان پر لیوان هستید، تعویض شیر پرچرب با شیری با چربی بسیار کمتر می تواند در رسیدن به اهداف کالری روزانه شما تفاوت ایجاد کند. . در واقع، 1 سی سی شیر بدون چربی حدود 80 کالری دارد، در حالی که 1 سی سی شیر کامل حدود 152 کالری دارد. بنابراین از منظر کالری به تنهایی، این تقریباً نیمی از کالری شیر بدون چربی در مقایسه با شیر کامل است.

اگر به دنبال رژیم غذایی کم چرب هستید، محتوای چربی دلیل دیگری برای انتخاب بدون چربی است، که یک مطالعه نشان داد می تواند به کاهش وزن کمک کند. بدون چربی در هر فنجان شیر سفید دارای 8 گرم چربی در هر فنجان است.

آب سبزیجات، موثر و ارزان و بهترین نوشیدنی برای لاغری

اگرچه آب میوه با افزایش وزن مرتبط است، نوشیدن آب سبزیجات اثر معکوس دارد. البته مصرف سبزیجات کامل تا حد امکان بهترین انتخاب برای سلامتی است زیرا فیبر بالایی است که در فرآیند آب‌گیری از بین می‌رود. با این حال، مصرف آب سبزیجات کم کالری می‌تواند ویتامین و فیبر حاصل از مصرف سبزیجات شما را افزایش دهد و به کاهش وزن کمک کند؛ بنابراین آب سبزیجات نیز یک نوشیدنی مناسب برای کاهش وزن است.

نوشیدنی چربی سوز قوی خانگی

 ترکیبات و بهترین نوشیدنی برای لاغری | ژین طب

در ادامه به آموزش چند نوشیدنی مناسب برای کاهش وزن خواهیم پرداخت:

چای سبز و لیمو

چای سبز منبع عالي کاتچین و پلی فنول‌های رژیمی است که اثرات ضد چربی دارند. همچنین مطالعه‌ای با رژیم غذایی پرچرب نشان می‌دهد پلی فنول های لیمو كه از عصاره پوست آن به دست می‌آید باعث کاهش چشمگیر وزن می‌شوند.
عسل، لیمو و زنجبیل

آب لیمو، زنجبیل خرد شده و عسل را در یک لیوان آب گرم بريزيد و زماني كه دمنوش گرم است آن را بنوشید. نكته بارز اين نوشيدني اين است كه عسل افزایش وزن و چاقی را کاهش می‌دهد. این دمنوش می‌تواند یک نوشیدنی لاغری ناشتا مناسب باشد.

آب لیمو و خیار

در یک ليوان آب چند قطره لیمو، تعدادي برگ نعنا خرد شده و كمي نمک اضافه کنید و در طول روز بنوشید. خیار یک ماده غذایی کم کالری است که دارای مقدار زیادی آب (۹۵.۲٪ آب) است بنابراين يك اقدام موثر برای بهبود کاهش وزن و مدیریت آن است. همچنين یکی از رایج‌ترین نوشیدنی های تقویت انرژی و سوخت‌وساز بدن است.

لیموناد آناناس

آناناس خرد شده را در مخلوط‌کن بریزید و به آن آب اضافه كنيد. سپس آب لیمو، شربت افرا، فلفل کاین و نمک اضافه کنید و خوب هم بزنید و ميل كنيد. آب آناناس با تنظیم ژن بدن باعث تنظیم میزان اکسیداسیون اسیدهای چرب می‌شود؛ بنابراین، این پتانسیل را دارد که افزایش وزن و چاقی را کاهش دهد.

لاغری با نوشیدنی‌ها را امتحان کنید

توصیه می کنیم قبل از شروع هر برنامه غذایی جدید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. ما همچنین می‌خواهیم توجه داشته باشیم که کاهش وزن، سلامتی و تصویر بدن موضوعات پیچیده‌ای هستند – قبل از شروع رژیم، از شما دعوت می‌کنیم با کاوش در مورد تجدید نظر وزن بدن دیدگاه گسترده‌تری به دست آورید.جایگزینی نوشیدنی های پرکالری مانند نوشابه و آب میوه با نوشیدنی های ذکرشده در این مقاله یک‌راه هوشمند برای کاهش کالری است و به شما کمک می‌کند تا به اهداف کاهش وزن خود برسید.

پرسش‌های پرتکرار درمورد بهترین نوشیدنی برای لاغری

راز نوشیدنی برای کاهش وزن چیست؟

نوشیدن آب گریپ فروت یا نوشیدنی گریپ فروت با انواع توت‌ها قبل از غذا یک راز قدیمی است که برای کاهش وزن دنبال می‌شود؛ زیرا وجود ویتامین C و آنتی اکسیدان ها در این مرکبات به افزایش متابولیسم، سوزاندن چربی‌های سرسخت و مدیریت حساسیت به انسولین کمک می‌کند.

آیا نوشیدن آب گرم به کاهش وزن کمک می کند؟

نوشیدن آب داغ متابولیسم شما را افزایش می‌دهد و به کاهش وزن سالم کمک می‌کند. آب داغ به شکستن سریع مولکول‌های چربی در رژیم غذایی شما کمک می‌کند که منجر به کاهش وزن می‌شود.

آیا قهوه برای کاهش وزن مفید است؟

گفته شده است که کافئین میزان متابولیسم شما را 3 تا 11 درصد افزایش می‌دهد. هر چه میزان متابولیسم شما بیشتر باشد، سوزاندن چربی برای شما آسان‌تر است. بنابراین اگر در تلاش برای از دست دادن هستید، این نوشیدنی را فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا