زیباییورزش و تندرستی

لاغری با دستگاه و مزایا و معایب آن

لاغری با دستگاه یکی از مهمترین روش‌های ممکن برای کاهش وزن و تناسب اندام است. در این روش امواج به وسیله دستگاه به صورت متمرکز و اختصاصی فقط اقدام به نابود کردن سلول‌های چربی می‌کند و از ایمنی بالایی نیز برخوردار است. لاغری با دستگاه یک روش کم تهاجمی است که به صورت انتخابی اقدام به ذوب کردن و حذف سلول‌های چربی می‌نمایند. در این روش اندازه توده چربی زیر جلدی به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. در این مطلب از ژین طب به بررسی لاغری موضعی با دستگاه پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

لاغری با دستگاه شعار است یا واقعیت؟

لاغری با دستگاه به صورت موضعی به این معنی است که شما قادر هستید تنها یک ‌بخش یا ناحیه از بدنتان را که دچار چاقی بیش از حد است را لاغر کنید. شکم، کمر، پهلو، ران، بازو و باسن معمولا نواحی هستند که چربی موضعی دارند. از دست دادن چربی در نواحی مشخص از بدن را لاغری موضعی می‌گویند. اگر چه لاغری موضعی در یک ناحیه خاص یک روش ایده ال است، اما اینکه آیا با کمک دستگاه می‌توان به لاغری موضعی دست یافت یا خیر، سوالی است که اکثر کاربران می‌پرسند. جواب سوال شما را در ادامه بیان کرده ایم:

جربی‌ها در بدن به شکل تری گلیسیرید ذخیره می‌شوند. تری گلیسیرید به صورت چربی ذخیره شده‌ای است که بدن از آن برای تولید انرژی استفاده می‌کند. قبل از سوزاندن تری گلیسیرید‌ها باید آن‌ها به ‌بخش های کوچکی به نام اسیدهای چرب و گلیسرول تجزیه شوند تا بتوانند وارد جریان خون شوند.

زمانی که فرد ورزش می‌کند، این اسیدهای چرب و گلیسرول به عنوان سوخت بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل لزوما از ناحیه در حال تمرین این مواد سوزانده نمی‌شود، زیرا از هر نقطه‌ای از بدن این مواد در دسترس اندام‌ها قرار می‌گیرد. به همین دلیل لاغری موضعی با ورزش کردن یا رژیم گرفتن امکان پذیر نیست. لاغری موضعی با دستگاه امکان پذیر است، زیرا سلول های چربی را هدف قرار می دهد. چگونه؟ ادامه مطلب را مطالعه کنید.

لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه چگونه است؟

لاغری با دستگاه ترواسکالپ چگونه است؟ | ژین طب

تجمع سلول‌های چربی در ناحیه شکم، پهلو، ران و باسن زیاد است. در اکثر افراد شاهد چاقی موضعی هستیم. چربی‌ها در این ناحیه به صورت متراکم انباشته شده و حتی با رژیم و ورزش نیز نمی‌توان آن‌ها را از بین برد. افرادی که تمایل دارند تناسب اندام خوبی داشته باشند، باید این چربی‌های موضعی را از بین ببرند. افراد دارای چربی‌های موضعی کاندیدای خوبی برای استفاده از لاغری با دستگاه هستند.

بیشتر بدانید: ۵ چربی سوز شکم که طبیعی کار می‌کنند

روش حذف چربی با دستگاه به این صورت است که ابتدا دستگاه مورد نظر در فرکانس مشخصی تنظیم می‌شود. سپس فرد در تخت دراز می‌کشد. کل فرایند لاغری با دستگاه به صورت سرپایی و در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود. در روند درمان با دستگاه موضعی لاغری شکم و پهلو نیازی به بی‌حسی نیست، زیرا لاغری با دستگاه درد ندارد. بعد از تنظیم فرکانس امواج رادیویی، امواج به پوست نفوذ کرده و از لایه‌های پوست عبور می‌کند تا در نهایت به بافت چربی برسد. هر بار ارسال امواج چند دقیقه به طول می‌انجامد و مراجعان در محل درمان احساس گرما می‌کنند. میزان گرما را می‌توان براساس میزان تحمل مشتری کم و زیاد کرد. 

طول مدت استفاده از دستگاه برای کاهش وزن

به طور میانگین بین یک تا سه ماه فرایند لاغری با دستگاه به طول می‌انجامد. سیستم لنفاوی بدن در این دوره بافت چربی ذوب شده را دفع می‌کند. البته نتایج لاغری با دستگاه را می‌توان در همان جلسه اول نیز در جلو آینه یا روی ترازو مشاهده کرد. معمولا افراد در همان یک جلسه نتیجه مورد نظر خود را می‌گیرند، در صورتی که شکم یا سایر نواحی چربی زیادی داشته باشد، ممکن است چند جلسه با فاصله مشخص برای حذف چربی نیاز باشد.

انواع روش‌های لاغری موضعی با دستگاه

انواع روش‌های لاغری موضعی با دستگاه در زیر ارائه شده است:

  1. کرایولیپولیز: از سرمای زیاد برای از بین بردن سلول چربی استفاده می‌کند.
  2. درمان لیزری: از لیزر با طول موج مشخص برای گرم کردن و تجزیه بافت چربی استفاده می‌کند.
  3. روش سونوگرافی: از امواج صوتی برای شکستن دیواره سلولی بافت چربی استفاده می‌کند.
  4. نورقرمز درمانی: از طول موج خاصی از نور برای تحریک سلول‌های جربی استفاده می‌کند تا در دیواره سلولی چربی منافذ ایجاد شود و محتویات آن خالی شده و اندازه ان کوجک شود.

در ادامه به بررسی لاغری با این دستگاه های رایج در ایران پرداخته ایم.

لاغری به کمک دستگاه ترواسکالپ چگونه است؟

Trusculpt یک دستگاه لاغری است. این دستگاه امواج رادیوفرکانسی را برای از بین بردن چربی‌های مقاوم تولید می‌کند. لاغری با دستگاه ترواسکالپ از جدیدترین روش لاغری محسوب شده و نتایج رضایت بخشی را نیز به دنبال دارد. متوسط مدت زمان هر جلسه با توجه به منطقه چربی بین 15 دقیقه است. در روش لاغری به کمک دستگاه ترواسکالپ دوره نقاهت نیازی نیست. فرد بعد از جلسه می‌تواند به راحتی به فعالیت‌های روزانه خود برگردد.

درصد چربی حذف شده توسط این دستگاه بین 25 تا 30 درصد است. برخی از افراد حتی در یک جلسه نیز شاهد نتایج مطلوبی خواهئد بود. از دستگاه لاغری ترواسکالپ می‌توان برای شکم، پهلو و ران استفاده کرد. همچنین برای از بین بردن سلولیت ران، باسن و بازو نیز می‌توان از این دستگاه بهره‌مند شد.

بیشتر بدانید: ۵ ورزش برای لاغری شکم؛ نحوه انجام چند تمرین ساده در منزل

دستگاه ترواسکالپ با کمک امواج تولید شده کمک می‌کند تا بافت چربی موضعی که سرسخت و مقاوم هستند، به راحتی ذوب شوند. روش عملکرد این دستگاه به این صورت است که تکنسین فرکانس‌های رادیویی را به ناحیه‌ی مورد نظر هدایت می‌کند. فرکانس‌های رادیویی، قادر به تولید گرما هستند و سبب می‌شوند تا سلول‌های چربی از هم شکسته شوند. ایمنی دستگاه به گونه‌ای است که امواج فقط روی بافت چربی تاثیر دارد و روی سایر بافت‌های بدن تاثیر نمی‌گذارد.

آیا پس از لاغری به کمک دستگاه پوست شل می‌شود؟

جالب است بدانید که دستگاه لاغری ترواسکالپ سبب سفت شدن پوست می‌شود. با توجه به اینکه یکی از معایب بزرگ کاهش وزن، شل شدن پوست است. در روش جراحی، چربی‌های ذوب شده به سرعت از بین می‌روند، در نتیجه پوست زمانی برای سازگار شدن با حجم از دست رفته ندارد، به همین دلیل شل و آویزان می‌شود. افرادی که از دستگاه لاغری استفاده می‌کنند، دیگر نگران شل شدن پوست نباشند، زیرا امواج الکترومغناطیس همزمان که چربی‌ها را ذوب می‌کند، به مرور سبب سفت شدن پوست نیز می‌شود.

لاغری با دستگاه RF

لاغری با rf نیز از روش‌های نوین برای لاغری موضغی است. در این دستگاه از فرکانس‌های رادیویی که حامل جریان الکتریکی با فرکانس بالا هستند، استفاده می‌شود. لایه‌های سطحی پوست بدون اینکه گرم شوند، این امواج را به سمت بافت چربی هدایت می‌کنند، در نهایت امواج به بافت چربی می‌رسند. پیوندهای چربی بین سلول‌های چربی توسط جریان الکتریکی از هم شکسته شده و طی روند طبیعی از بدن دفع می‌شوند. با توجه به اینکه این دستگاه فیبروبلاست‌ها را نیز تحریک می‌کند، منجر به افزایش بازسازی کلاژن و جوانسازی و سفت شدن پوست می‌شود.

بیمار در زمان استفاده از دستگاه لاغری rf یک گرمای ملایمی را تجربه می‌کند. البته برخی از افراد گرمای این دستگاه را به اندازه یک سنگ داغ اعلام کرده‌اند. این گرما سبب افزایش گردش خون و در نهایت قرمزی ناحیه می‌شود، اما بعد از مدتی به حالت عادی برمی گردد.

لاغری با دستگاه اوندا

دستگاه اوندا یا ONDA ساخت کشور ایتالیا است. این دستگاه برای پیکرتراشی و لاغری محبوبیت زیادی دارد. از این دستگاه برای رفع سلولیت یا پوست پرتغالی استفاده زیادی می‌شود. همجنین دستگاه اوندا برای درمان شلی پوست نیز کاربرد زیادی دارد. دستگاه اوندا یکی از بهترین دستگاه‌های لاغری در سطح جهان است. برای گرفتن جواب مورد نظر نیاز است که بین 4تا 5 جلسه از این دستگاه استفاده شود.

بیشتر بدانید: قویترین قرص چربی سوز شکم و پهلو ۷ کیلو در ۷ روز

همچنین ایمنی دستگاه برای استفاده در نواحی مانند صورت کاملا بی‌خطر است. به همین دلیل این دستگاه برای صورت نیز کاربرد دارد. امواج کول ویو که در این دستگاه به کار رفته است، به صورت عمیق به لایه‌های چربی پوست نفوذ کرده و منجر به شکستن پیوند سلول‌های چربی شده و در نهایت بافت چربی متراکم را آب می‌کند.

لاغری به کمک دستگاه کول اسکالپتینگ

لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ | ژین طب

کول اسکالپتینگ یک روش غیرتهاجمی برای حذف سلول‌های چربی اضافی بدن است. در این روش از تکنولوژی به نام کرایولیپولیز استفاده می‌شود. یعنی چربی‌ها به جای اینکه ذوب شوند، منجمد می‌شوند و سپس به صورت طبیعی از پوست جدا می‌شوند. هر جلسه بین 30 دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد، در برخی از افراد در همان جلسه اول نتیجه مورد نظر حاصل می‌شود.

یکی از معایب این دستگاه، شل شدن پوست، درد در ناحیه درمان و بی‌حسی در موضع است.

مزایای لاغری موضعی با دستگاه چیست؟

مزایای لاغری موضوعی با دستگاه شامل:

  1. دوره نقاهت کوتاه با بدون نقاهت
  2. بدون بیهوشی عمومی، برش یا ایجاد جای زخم
  3. عوارض جانبی کم

نتایج لاغری به کمک دستگاه تا زمانی که بیمار وزن و رژیم خود را رعایت کند، پایدار است.

معایب لاغری موضعی با دستگاه چیست؟

معایب لاغری موضعی با دستگاه در ادامه ارائه شده است:

  1. فقط قادر به کاهش چربی است و نمی‌تواند مانند لیپوساکشن به بدن فرم دهد.
  2. میزان چربی حذف شده نامشخص است.
  3. برای دستیابی به نتیجه مطلوب ممکن است به چندین جلسه نیاز باشد.

این روش برای افرادی که مقدار قابل توجهی چربی از دست می‌دهند، ممکن است گزینه ایده الی نباشد.

بیشتر بدانید: رازهای لاغری شکم در شب؛ تغییرات کوچک با اثرات بزرگ

عوامل موثر در نتیجه لاغری با دستگاه

عوامل موثر در نتیجه لاغری با دستگاه | ژین طب

عوامل متعددی در نتیجه نهایی لاغری موثر است که در ادامه آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

میزان چربی: میزان چربی بر سرعت مشاهده نتیجه لاغری به کمک دستگاه موثر است. اگر فرد مقدار زیاد چربی دارد، ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا نتیجه نهایی را مشاهده کند، زیرا سیستم لنفاوی به زمان نیاز دارد تا چربی‌های ذوب شده در هر جلسه را از بین ببرد.

میزان متابولیسم: سطح متابولیک بدن بر نتیجه لاغری با دستگاه موثر است. هر چقدر متابولیسم بالاتر باشد، میزان عملکرد سیستم لنفاوی نیز بیشتر و کارآمدتر است. افراد ورزشکار معمولا سیستم متابولیک بهتری نسبت به افرادی که ورزش نمی‌کنند، دارند. برای افزایش متابولیسم بدن نیاز است که روزانه 5 ساعت ورزش را در برنامه خود داشته باشید.

سبک زندگی: سبک زندگی بر سرعت بروز نتایج موثر است. افرادی که سطح زندگی کم تحرک دارند، یا غذاهای فست فودی و پرچرب زیادی می‌خورند، دیرتر نتایج مورد نظر را مشاهده می‌کنند. برای داشتن سبک زندگی بهتر و گرفتن نتیجه بهتر در لاغری لازم است که آب فراوان بنوشید، مصرف نوشیدنی و غذاهای فراوری شده را کاهش دهید و سبک زندگی سالمی را دنبال کنید.

رژیم غذایی بعد از جلسه درمان لاغری

بعد از لاغری با دستگاه نیاز است که رژیم غذایی خود را رعایت کنید. اگر می‌خواهید نتیجه مورد نظر را سریعا مشاهده کنید، نیاز است که رژیم غذایی و سبک زندگی سالم را فراموش نکنید. شما باید منبع غنی پروتئین مانند لوبیا، مرغ، ماهی و تخم مرغ را در برنامه غذایی خود داشته باشید. مصرف کافی مرکبات و سبزیجات برگ سبز نیز نتایج لاغری با دستگاه را زودتر محسوس می‌نماید. ویتامین C نیز به دلیل دارا بودن ریزمغذی‌هایی که به تولید کلاژن کمک می‌کند، برای مشاهده هر چه سریعتر نتیجه لاغری توصیه می‌شود.

 شما باید از مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی مانند شیک، بستنی، ابمیوه صنعتی و… خودداری کنید.

 قیمت لاغری موضعی با دستگاه

قیمت لاغری موضعی با دستگاه براساس نوع دستگاه، تعداد جلسه مورد نیاز، نواحی مورد نیاز، میزان چربی و…. متغیر است. هزینه لاغری با دستگاه rf یا سایر دستگاه بعد از اینکه پزشک شما را معاینه کرد، به صورت دقیق مشخص می‌شود، با این حال به صورت میانگین قیمت لاغری موضعی با دستگاه در ادامه ارائه شده است:

آنچه در مورد روش لاغری به کمک دستگاه خواندید

در روش لاغری به کمک دستگاه، دستگاه‌های مخصوص نامبرده شده در بالا سبب شده تا بافت چربی یا از بین بروند یا در هم شکسته شوند یا اینکه منجمد شوند.لاغری با دستگاه به کاهش چربی موضعی بدن مانند ران، باسن، بازو، کمر و پهلو کمک می کند. شما با لاغری به وسیله دستگاه می‌توانید به نتیجه مورد نظر خود برسید، اما شرط دوام این نتیجه حفظ رژیم و داشتن سبک زندگی سالم است.

سوالات شما

با روش لاغری با دستگاه چقدر چربی کم می‌شود؟

به طور متوسط براساس میزان توده چربی هر فرد 24 درصد سلول چربی حذف می‌شود. اگر مناطق کوچکتر هدف قرار گرفته شود، می‌توان انتظار داشت که بیش از 24 درصد چربی از بدن حذف شود.

چگونه متوجه شویم که آیا کاندیدای خوبی برای لاغری با دستگاه هستیم یا خیر؟

اگر وزنتان نزدیک به ایده ال است کاندیدای خوبی برای این روش هستند. در واقع شما نباید بیشتر از 15 کیلوگرم نسبت به وزن ایده ال خود فاصله داشته باشید. اگر چاقی زیادی دارید، برای اینکه نتیجه مطلوب را از لاغری با دستگاه بگیرید، نیاز است که ابتدا کاهش وزن داشته باشید و سپس به سراغ لاغری با این روش بروید.

عوارض دستگاه لاغری موضعی شکم چیست؟

تحقیقات تاکنون عارضه جدی را برای لاغری با دستگاه گزارش نکرده‌اند. البته افراد باید به کلینیک‌های معتبر که دستگاه‌های مجاز و استاندارد دارند، مراجعه کنند تا دچار عارضه نشوند.

لاغری موضعی با دستگاه چیست؟

 لاغری با دستگاه روش درمان غیرتهاجمی است که از فناوری امواج پیشرفته برای کاهش سلول‌های چربی و سفت کردن پوست استفاده می‌کند. با کمک پیشرفت تکنولوژی دستگاه لاغری موضعی می‌تواند بدون ایجاد جای زخم به کاهش چربی در نواحی خاصی از بدن کمک کند.

سریعترین راه لاغر کردن شکم و پهلو چیست؟

سریع‌ترین راه لاغر کردن شکم و پهلو استفاده از دستگاه‌های جربی سوز موضعی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا