ورزش و تندرستی

تمرینات کاردیو با کش

تمرینات کاردیو با کش یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش تاثیرگذاری حرکات ورزشی است. به خصوص اگر در خانه ورزش می‌کنید، احتمالاً دسترسی به دستگاه‌ها و وسایل پیچیده ورزشی را ندارید. با این وجود می‌توانید حتی با استفاده از یک کش ساده، حرکات سخت و پیچیده ورزشی را انجام دهید. با استفاده از کش، درگیری بیشتری در عضلات ایجاد خواهید کرد. این درگیری زیاد و فشار ناشی از وجود کش باعث رشد سریع و تقویت عضلانی می‌شود.

با استفاده از این کش‌های ورزشی می‌توانید حرکاتی را انجام دهید که کل بدن را درگیر می‌کنند. در نتیجه تمرین با کش را اصلا دست کم نگیرید. در این مطلب از سایت ژین طب، قصد داریم که شما را با بهترین تمرینات کاردیو با کش آشنا کنیم. این تمرینات تاثیرگذاری فوق‌العاده‌ای برای رشد عضلات دارند. پس با ما همراه باشید.

مزیت‌های استفاده از کش در هنگام ورزش

فواید تمرینات کاردیو با کش | ژین طب

استفاده از کش در هنگام ورزش مزایای زیادی دارد. در واقع تمرینات ورزشی یکی از مهم‌ترین مسائل برای کمک به سلامت بدن هستند. تمرینات کاردیو با کش هم از این اصل مستثنی نیست. حتی برای ورزشکاران حرفه‌ای که تمرینات سنگینی دارند، توصیه می‌شود که حداقل یکبار در هفته از کش استفاده کنند. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین و جالب‌ترین مزیت‌های استفاده از کش در هنگام ورزش می‌پردازیم.

 • امکان ورزش در هر جا و هر زمان

استفاده از کش به شما این امکان را می‌دهند که در هر کجا و هر زمانی که بخواهید، ورزش را انجام دهید. کش یک وسیله ورزشی کوچک و سبک است. این وسیله جای زیادی را اشغال نمی‌کند. در واقع مانند دمبل‌ها و دستگاه‌های سنگین، جای زیادی را نمی‌گیرد. شما می‌توانید این وسیله را با خود به سفر ببرید. در نتیجه در همه جا امکان انجام ورزش را دارید.

بیشتر بدانید: بهترین ورزش برای لاغری؛ پیاده روی، طناب زدن یا پیلاتس؟

 • ورزش ارزان قیمت

کش یکی از وسایل بسیار ارزان قیمت است. قیمت این کالا حتی در مقایسه با دمبل‌های سبک هم کمتر است. برای انجام ورزش با کش حتی نیازی به حضور در باشگاه هم ندارید. شما می‌توانید در خانه و به راحتی به انجام تمرینات کاردیو یا کش بپردازید. در نتیجه حتی نیازی به پرداخت هزینه برای ثبت نام در باشگاه ندارید.

 • عدم ایجاد آسیب در مفاصل

به کارگیری کش در ورزش، کمترین آسیب را به مفاصل وارد می‌کند. در واقع استفاده از وزنه‌های سنگین مفاصل را تحت فشار قرار می‌دهد. ولی در هنگام انجام صحیح حرکت با کش، مفاصل سالم باقی می‌مانند. همچنین دامنه حرکتی با استفاده از کش بالاتر است. در حقیقت می‌توان حرکات مختلف و متنوعی را با آن انجام داد. این مسئله به شما آزادی عمل بیشتری در هنگام می‌دهد.

بیشتر بدانید: یوگا برای زانو درد؛ ۸ تمرین برای درمان درد مفاصل زانو

تمرینات کاردیو با کش

تمرینات کاردیو یا هوازی اصولا تمریناتی با فعالیت زیاد هستند. این حرکات ورزشی اغلب، ضربان قلب را خیلی بالا می‌برند. در نتیجه به فرآیند چربی سوزی و لاغری کمک می‌کنند. اصولا این تمرینات روی همه عضلات بدن تاثیر دارند. به همین دلیل باید حتما این نوع از حرکات ورزشی را در برنامه خود بگنجانید. اضافه کردن کش به این تمرینات باعث درگیر شدن عالی عضلات می‌شود. در ادامه چند تمرین ورزشی با کش را معرفی می‌کنیم.

 1. حرکت بوکس با کش

حرکت بوکس با کش | ژین طب

کش را دور یک وسیله میله‌ای قرار دهید. اگر همراه ورزشی دارید می‌توانید از او بخواهید که کش را برایتان محکم نگه دارد. پشت خود را به میله کرده و دو طرف کش را در دست بگیرید. اول آرنجتان خم باشد و سپس آن را با کنترل صاف کنید. هر دستی را که صاف می‌کنید، دست دیگرتان باید خم باشد. در واقع باید مانند یک بوکسور حرکات مشت‌زنی بوکس را انجام دهید. به این صورت عضلات دست کاملا درگیر شده و ضربان قلب شما افزایش می‌یابد. این حرکت را به مدت ۱ دقیقه ادامه دهید.

 1. دوی ثابت با کش

| ژین طب

اگر با شخص دیگری ورزش می‌کنید از او بخواید که دو سر کش را در دستانش نگه دارد. سپس خودتان به داخل فضای کش بروید و پشت به آن شخص به جلو کنید. تا جایی به جلو بروید که کشش را در کش احساس کنید. یعنی باید احساس کنید که کش شما را به عقب می‌کشد. سپس حرکت را با دویدن ثابت یا در جا آغاز کنید. با تمام توان بدوید. این ورزش هوازی روی همه بدن اثر گذاشته و چربی سوزی بالایی دارند. به مدت ۱ دقیقه این حرکت را انجام دهید. اگر شخص دیگری در دسترستان نیست از یک میله یا ستون استفاده کنید.

بیشتر بدانید: اصلاح پای پرانتزی با کش؛ درمان پای پرانتزی در بزرگسالان بدون جراحی

 1. اسکات پرشی با کش

دوی ثابت با کش | ژین طب

پاهای خود را داخل کش قرار دهید. کش را تا روی ران خود بالا بیاورید. پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. سپس باسن را به سمت عقب ببرید و سعی کنید که حرکت نشستن روی صندلی فرضی را انجام دهید. در این حالت زانوهای شما خم می‌شوند. دقت کنید که زانوهای شما باید در راستای پاهایتان باشد. در واقع زانو نباید از نوک انگشتان پا جلوتر بیاید. بعد از آن که عضله در حالت نشسته درگیر شد، پرش را به سمت بالا انجام دهید. چند بار این حرکت را تکرار کنید. ضربان قلبتان باید بالا برود.

 1. کرانچ دوچرخه با کش

کرانچ دوچرخه با کش | ژین طب

به آرامی روی زمین دراز بکشید. سپس کش را دور کف پا قرار دهید. سرتان را از زمین بلند کرده و دست‌هایتان را با حالت خم شده در کنار گوش قرار دهید. پاها را با حال ۹۰ درجه از زمین بلند کنید. سپس حرکت را آغاز نمایید. در این حرکت باید آرنج دست راست شما به زانوی چپ برسد و برعکس. کرانچ دوچرخه با کش فشار بیشتری به عضلات پا می‌آورد. ولی این حرکت بیشتر برای درگیر کردن شکم و پهلو بوده و بهترین ورزش برای تناسب اندام در منزل است.

 1. حرکت کوهنوردی با کش حرکت کوهنورد، یکی از بهترین تمرینات ورزشی با کش | ژین طب

کش را دور کف پا ببندید. سپس به شکم روی زمین بخوابید. کف دست‌هایتان را روی زمین قرار دهید و بدن خود را از روی زمین بلند کنید. پنجه پا باید روی زمین بماند. سعی کنید در این حالت بدنتان در یک راستا باشد و گردن یا سر را خم نکنید. حرکت را با خم کردن زانو و کشیدن پا راست به سمت آغاز کنید. سپس پا را به عقب ببرید و پنجه را روی زمین بگذارید. این کار را با پای چپ تکرار کنید. حرکت کوهنوردی با کش باید با سرعت انجام شود. با این وجود سرعت بالا نباید سبب شود که کنترل کمی روی بدنتان داشته باشید.

 1. حرکت پروانه با کشورزش پروانه با کش | ژین طب

یک کش کوچک را دور ران خود قرار دهید. سپس حرکت پروانه را انجام دهید. حرکت پروانه به این صورت است که کاملا صاف می‌ایستید. سپس در یک حرکت پاها و دستان خود را همزمان باز می‌کنید. برای باز کردن دست، باید دستان خود را به بالای سر ببرید. زمانی که پاهایتان را باز می‌کنید، کش دور ران سبب فشار بیشتر بر پاها می‌شود. به همین دلیل کش نباید خیلی بزرگ باشد تا بتواند فشار را به ران وارد کند. البته در این حرکت شما می‌توانید به جای آن که کش را به دور ران پای خود بیندازید، آن را دور ساق پا و کمی بالاتر از مچ قرار دهید.

 1. پلانک جک با کمک کش

پلانک جک کاردیو با کش | ژین طب

کش را روی ران یا روی ساق پای خود قرار دهید. روی زمین به شکم دراز بکشید. سپس آرنج یا کف دستان خود را روی زمین قرار داده و بدن خود را بالا بیاورید. نوک پا و پنجه باید روی زمین باشد. سپس در همین حالت پاها را باز و بسته کنید. این کار باید با سرعت مناسب انجام شود. اگر خیلی آرام آن را انجام دهید ممکن است به ضربان قلب دلخواهتان نرسید. همچنین اگر با سرعت بیش از حد این حرکت را انجام دهید، ممکن است به بدن خود آسیب برسانید. وجود کش در این حرکت سبب افزایش فشار روی پاها خواهد شد.

بیشتر بدانید: تقویت فیله کمر برای دیسک کمر با ۵ تمرین ورزشی خاص

 1. راه رفتن به جانب با کش

یکی از جالب‌ترین تمرینات کاردیو با کش، راه رفتن به جانب با کش است. در این حرکت ابتدا باید کش را روی ران یا ساق پای خود قرار دهید. سپس مانند حرکت اسکات، باسن خود را به عقب ببرید و خم شوید. سپس در همین حالت خم شده، به سمت راست یا چپ حرکت کنید. سرعت انجام این حرکت باید به گونه‌ای باشد که ضربان قلب به خوبی بالا برود. این حرکت را برای ۱ دقیقه به سمت راست و سپس چپ انجام دهید.

سوالات متداول درباره تمرینات کاردیو با کش

آیا تمرینات کاردیو با کش تاثیر زیادی دارد؟

طبق مطالعات استفاده از کش مانند استفاده از دمبل و دستگاه‌های ورزشی عمل می‌کند. در واقع همان تاثیر ورزش سنگین را بر بدن دارد. یکی از مزایای استفاده از کش این است که آسیب آنچنانی ندارد. افراد مبتدی در باشگاه معمولا در هنگام استفاده از دستگاه یا دمبل‌های سنگین، حرکات را اشتباه انجام می‌دهند. این کار باعث آسیب شدید می‌شود. با این وجود تمرینات کاردیو با کش مشکلات خاصی برای بدن ایجاد نمی‌کند.

آیا می‌توان هر روز تمرینات کاردیو با کش تاثیر را انجام داد؟

تمرینات کاردیو چه با کش باشند و چه بی کش، کاملا بی‌خطرند. به همین دلیل هر روز هم می‌توانید آن‌ها را بدون هیچ مشکلی انجام دهید. البته بهتر است که یک تا چند روز در هفته را به ریکاوری و استراحت بپردازید. این استراحت باعث افزایش رشد ماهیچه و چربی سوزی می‌شود. به همین دلیل باید حتما ریکاوری با کیفیتی داشته باشید. همچنین برای چربی سوزی بهتر، باید رژیم غذایی خود را رعایت کنید.

کش‌های ورزشی چقدر باید کوتاه و محکم باشند؟

کش‌های ورزشی باید حتما سفت و محکم باشند. البته دقت کنید که نباید بیش از حد سفت باشند. محکم بودن و کوتاهی بیش از حد کش، به عضلات آسیب وارد می‌کند. کش باید به اندازه‌ای محکم باشد که عضلات را درگیر کند. اگر در هنگام ورزش بعد از چند بار تکرار یک حرکت، عضله تحت فشار قرار نگرفت، کش بسیار شل و بلند است. پس باید حتما آن را محکم‌تر کنید.

چقدر طول می‌کشد تا تاثیر تمرینات کاردیو با کش مشخص شود؟

برای مشاهده بیشترین تاثیر تمرینات کاردیو با کش باید برای مدت ۱ تا ۶ ماه به طور مداوم ورزش کنید. همچنین باید تمام تلاش خود را انجام دهید که حرکات به درستی انجام شوند. در کنار ورزش، رژیم غذایی و استراحت کافی هم در دستیابی به نتیجه دلخواه موثر هستند. اگر می‌خواهید لاغر شوید، باید میزان مصرف کربوهیدرات و چربی را محدود کنید. در مقابل برای حجم گرفتن ماهیچه، احتیاج به پروتئین و کربوهیدرات بیشتر خواهید داشت.

چه کسانی باید برای ورزش از تمرینات کاردیو با کش استفاده کنند؟

استفاده از کش‌های ورزشی برای انجام تمرینات هوازی در افرادی با آسیب‌های خاص بدنی، بسیار مفید است. به طور مثال، افرادی که در انجام حرکات ورزشی مبتدی‌اند. یا افرادی که در اثر استفاده از دستگاه‌های سنگین دچار مشکلات بدنی شده‌اند، می‌توانند از این ورزش بهره ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا